Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy kóstoltatás...

Létezik, hogy kóstoltatás esetén a 3. napon sem izlik az alma? Vagy valamit nem jól csinálok?

Figyelt kérdés
Ma a 3. nap hogy két etetés között (1-2 nap alama leve, 3. nap pépesített alma is) kóstóltattam vele az almát. És még ma sem izlett neki pedig már másfajta almát adtam a babámnak. Ma tettem tápszert is az almába, de így sem izlett.Fintorog, olyan mint ha öklendezne tőle. 19hetes és tápszeres baba. Mit csinálhatok? Vagy hagyjam abba, és folytassam a banánnal vagy alma-banánnal? Mit javasoltok?
2010. ápr. 20. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, tedd félre és próbálj mást! Aztán egy-két hét múlva jöhet újra az alma. Amúgy az enyém sem nagyon szereti az almát, 11 hónapos. Megeszi, ha más gyümölcs, vagy keksz van mellette.
2010. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj mást. a lányom sem rajong az almáért. Neki a nagy kedvence az őszibarack volt. Minent megevett, ha volt benne barack. (gyümire gondolok.)
2010. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem akarja lenyelni?Vagy esetleg a száját sem nyitja ki annyira nem kell neki?Fintorgás az lehet attól is, hogy még új számára az íz.Az én babám pl. akkor nem szereti az almát, ha lereszelve adom neki.Hát inkább megsütöm, vagy párolom.Úgy pépesebb.

Ha nagyon nem akar enni, akkor kellene egy kis szünetet tartani, és újra kezdeni a kóstoltatást.Én ezt tenném.

2010. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem ízlik neki,majd megpróbálod később!Az én fiam egyáltalán nem ette meg az almát 2 éves koráig pedig rengetegféle képen próbáltam adni neki!A banán jó lesz szerintem,általában szeretik a babák!
2010. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

nyitja a száját és le is nyeli, csak nagyon fintorog és olyan mintha hányingere lenne, öklendezik. az almát nyersen adom és üvegreszelőn pépesítettem

2010. ápr. 20. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányomnak sem jött be az alma :-)

Körtét próbáltam ki 3 nap almás szenvedés után. Ez már ízlett neki! De a banán volt az, amire igazán rácuppant.

Aztán barackot és krumplit kóstoltattam. Az almát még most sem fogadja el magában, csak ha vmihez hozzákeverem, pedig már simán eszik húsos főziket is. (De a sütőtök sem nyerő étek nálunk!)

Kitartás, biztosan ízleni fog előbb-utóbb vmelyik gyümölcs!

2010. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk se sikerült elöször,az almalét pici vizzel higitottam igy megitta.Az almát meg kockára vágtam egy kevés vizben megforraltam,nemsok fél percig majd turmixoltam,és igy megeszi,5,5 honapos a kisfim,remélem segitettem,sok sikert!
2010. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!