Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pénzzel tényleg minden megoldh...

Pénzzel tényleg minden megoldható? (Nem provokáló kérdés! )

Figyelt kérdés

A lényeg röviden: azt szeretném, hogy a babám tápszeres legyen a kezdetektől.

Az érdekelne, hogy ezt hogyan tudom a legegyszerűbben elintézni? Még a védőnővel erről nem beszéltem. Valaki esetleg tudna ebben segíteni? Azt tudom, hogy nyilván a doktornő írja fel, de mégis hogyan működik ez ilyen esetben? Őszintén mondjam el, hogy így szeretném. Van választási lehetőségem vagy kiskapukat kell keresni?



2016. aug. 25. 00:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
17%
Milyen utálatos a sok szoptatós anya... Lányomat 2,5hónapig próbáltam szoptatni. Nem ment az istennek sem... Elejétől hoztam neki az anyatejet,mellé tápszert írattam. És jééé amint oviba került,hiába volt bölcsis is,mindig beteg volt,hiába az anyatej. Lassan érkezik a tesó és nem akarom szoptatni. Nem a melleim miatt nem,hanem mert nekem idegen dolog és rettegek tőle,hogy állandóan rajtam csüngene,senki másnál nem nyugodna meg. És senkinek nincsen köze hozzá,hogyan táplálom. Ez nem az anyaság mércéje szerintem.
2016. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
43%
Ha akarod megosztod a védőnővel/dokival, hogy nem akarsz szoptatni, ha nem akarod, akkor nem. Megszülsz, és "nem lesz" tejed. Senki nem fogja ellenőrizni a cicid. De az elapasztásnak nézz utána, nehogy mellgyulladásod legyen. Nekünk a kezdőcsomagba írt a doki egy tàpszer receptet, ha nem lett volna tejem, akkor már a kezdetektől lett volna otthon. Nekem a nagy tápszeres volt, a kicsi szopott.
2016. aug. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
51%
Kedves nem tudom hanyadik es nem tudom hanyadik valaszolo! Szerintem senki nem azon izel hogy a tapszer a vilag legrosszabb dolga hanem hogy ha valasztani kell/lehet, akkor az anyatej egyertelmuen jobb. Ok nem a tapszer josagat vagy rosszasagat vitatjak hanem az onkenyes dontest. Nalatok nem volt valasztasi lehetoseg.
2016. aug. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%

a nőgyógyásszal beszélj elsősorban, mert a tejet el is kell apasztani. ha ő azt mondja, hogy ennek nincs akadálya, utána jön a gyerekorvos.

én nem értek ezzel egyet, hiszen sokan vért izzadva küzdenek (küzdöttünk) a pár csepp anyatejért is, hiszen az a legjobb a babának, de mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy akar-e szoptatni, vagy sem.

ha nem, hát nem. gyógyszer, apasztás, tápszer.

ez nem pénz kérdése elsősorban.

és nem kellenek kiskapuk.

2016. aug. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
31%

Attól tartok egy cipőben járunk. Én még csak a terhesség elején járok, de egyszer anyukámnak felvetettem, hogy nem szeretnék szoptatni. Jajjj... Anyunak nem volt teje, ő egyáltalán nem tudott sem engem, sem a tesómat szoptatni, és mi gyerekként szinte soha nem voltunk betegek. Még az általános iskolából emlékszem, hogy már mindenki volt beteg az osztályban, csak én nem és tökre irigyeltem őket.

A szoptatást egy szuper dolognak tartom egyébként, és elhiszem, hogy az anyatej a legjobb a babának... csak ne nekem kelljen szoptatnom. Nagyon szemérmes vagyok, a melleimre főként, igazából azt is utálom, mikor a férjem fogdossa, simogatja. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a kisbabám lóg a melleimen, rágja, nyúzza őket, vagy hogy más előtt kellene szoptatni, legyen az akár a férjem, vagy az anyukám. Hát én ezt nem szeretném. Vagy órákra elvonulni egy zárt szobába? Ez lenne a megoldás? Nem tudom, kíváncsi vagyok, te mire jutsz. Az én fejemben a megoldás nagyjából úgy állna össze, hogy fejek, cumisüveg + tápszer.

2016. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
52%

Nekem apasztottak és tápszereztünk. A Bromocriptintől volt, hogy lábra se tudtam állni. Olvasd el előtte a betegtájékoztatót, mielőtt bevállalod!

A másik, hogy az éjszaka közepén tápszert kutyulni nem túl felemelő élmény. Merthogy az elkészített tápszert 2 órán belül fel kell használni. Ha nem tartod be, és előre bekevered, akkor is fel kell melegíteni. Ha hideg marad, nem issza meg a gyerek, ha túl melegre sikerül, akkor virraszthatsz fél órát, mire ihatóra hül.

2016. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
28%

Nálam ez úgy működött,hogy bementem az orvoshoz,és mondtam,hogy szeretnék tápszert íratni.Szó nélkül felírta,nem kérdezett semmit.Én sem akartam szoptatni,bár már 1,5 hónapos volt a gyerek amikor feladtam. De gyógyszertárban,drogériákban is lehet tápszert venni vény nélkül.

Azt,hogy a kórházban hogy lehet elintézni azt nem tudom,bár úgy gondolom,ha azt mondod nem akarsz szoptatni,csak tápszerezni,akkor nem utasíthatnak el,de a csúnya pillantásokat azt biztos kapni fogod.

2016. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
35%
na, igen, a bromo sajnos olyan... én más miatt szedtem, de bizony volt, hogy 20 métert 5 perc alat tettem meg, falnak támaszkodva, mint a részegek, és azon filóztam, hogy beesssek, vagy behányjak a bokorba... és reméltem, hogy nem egyszerre mindkettő :)
2016. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell gyógyszer az apasztáshoz,két hét alatt magadnak szépen el tudod apasztani,hogy be se gyullad.
2016. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
azért az olyan apasztáshoz szerencse is kell. nekem jól szopó baba mellett volt 5x mellgyulladásom. utolsónál kaptam 3 napot, hogy megoldjam magamnak, mert különben apasztanak... és ezt fenyegetésnek szánták.
2016. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!