Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pénzzel tényleg minden megoldh...

Pénzzel tényleg minden megoldható? (Nem provokáló kérdés! )

Figyelt kérdés

A lényeg röviden: azt szeretném, hogy a babám tápszeres legyen a kezdetektől.

Az érdekelne, hogy ezt hogyan tudom a legegyszerűbben elintézni? Még a védőnővel erről nem beszéltem. Valaki esetleg tudna ebben segíteni? Azt tudom, hogy nyilván a doktornő írja fel, de mégis hogyan működik ez ilyen esetben? Őszintén mondjam el, hogy így szeretném. Van választási lehetőségem vagy kiskapukat kell keresni?



2016. aug. 25. 00:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
45%

15.válaszoló!

Soha nem szoptattam nyilvánosan, simán evett a gyerek lefejt anyatejet, jah és 15-20 perc alatt lerendezte a dolgot, nem kell órákig...Ja ez által nem is lógott rajtam!

Nekem aztán fontos volt a testem is! 6 kiló jött fel az elsőnél, 62 kilóval mentem szülni! Jelenleg a másodikkal 60 vagyok 35 hetesen, kb hasonlóan fog alakulni. Mindennek ellenére szoptattam...és fogok is! A súlyt csak azért írtam, hogy ugye tudod,hogy nagyobb súlyingadozástól is megereszkedhet a bőröd? Még striáid is lehetnek! A terhesség hagy kisebb nagyobb nyomokat...A mellem nekem nem lett vészes, de gondolkozom a második után a felvarratáson, anyagi akadálya nincs...

2016. aug. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
36%

21-es

Kicsit meglep a válaszod, mert csupa olyan dolgot sorolsz fel a szoptatás mellett, ami nekem egyáltalán nem probléma, vagy nem zavar. Nem aggódom a melleim formája, a striák vagy a kilók miatt... Szóval nem is értem. :) Sőt az anyák nyilvános szoptatáshoz való jogát is támogatom!

Nálam a gát valahol a fejemben van... nem a testemben. Lehet, ha megszületik a kisbabám, akkor ez egyszerűen magától feloldódik és kész. De most így gondolom, fejni szeretnék és kész.


Az unokatesóm szoptatja a másfél éves fiát, az ő elmondása szerint nagyjából 60-80 percet alszanak egy éjszaka, olyan 20 perces etapokban. A maradékban cicizés megy ezerrel. Van akinek 15-20 perc, van akinek meg egy egész éjszaka. Olyan ez, mint a lottó.

2016. aug. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Húúúúú köszönöm, jó sok választ kaptam! Az íratás része onnan jött, hogy a barátnőm babájának a receptjéért én mentem át az orvoshoz, és fel sem merült bennem, hogy esetleg nem kellene íratni.


Remélem, hogy tényleg ennyire simán fognak menni a dolgok, ahogy páran írtátok. Nekem is több oka van a dolognak. Többek között az, hogy tőlem is iszonyatosan távol áll a dolog és megpróbálni sem fogom, de köszönöm a tanácsokat. Azt tudom, hogy mennyivel körülményesebb tápszert keverni, mint szoptatni, mivel a korábban említett barátnőmnek a babája rengeteget van/volt nálam, szóval tudom, hogy milyen. Ez engem nem riaszt vissza. :)

2016. aug. 25. 14:23
 24/30 anonim ***** válasza:
55%

Én sem szoptattam több okból is,de anyatejes volt a baba,mert fejtem végül.

Sőt,tejtestvére is van :-)

Annyi volt nálunk a gond,hogy eleinte is nagyon nehezen ment a szoptatás,fejtem utána,mert nem szívta rendesen.5 hónaposan elutasította teljesen,pedig akkor már rég csak cumisüveg(ek)-el próbálkoztunk.

A tejtestvérének még fejtem 7 hónapos koráig,a mi gyerkőcünk meg kapott tápszert.Mi a pregominnal kezdtünk,volt tejallergiás a családban.Az nem jött be,neocate kellett,de azt itta 2 éves koráig.

Egyáltalán nem ítéllek el,biztosan megvan az okod rá.

Viszont tényleg érdemes valami HA tápszerrel kezdeni vagy esetleg pregominnal,ha volt tejallergiás a családban bármikor.

2016. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
43%
De kérdező, miért neked gyerek ha nem akarod a legjobbat nyújtani neki?
2016. aug. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
68%
11-es: az tényleg nem az anyaság mércéje, hogy valaki tud-e szoptatni, vagy sem, és mivel táplálja a gyermekét.De az azért elég fura egy anyától, ha retteg attól, hogy az újszülött kisbabája, aki 9 hónapon át a méhében volt, egész nap rajta fog csüngeni. Ebben mi az idegen dolog? BIztos van oka annak, hogy így érzel, de ha idegen dolognak tartod a szoros és nagyon sok testkontaktust a saját kisbabáddal, akkor lehet hogy ezt előbb rendbe kéne tenni és csak utána vállalni babát. Itt a GYK-n a többség szerint már az rossz anya, aki nincs odáig a homokozásért, már az is megkapja, hogy minek szült....
2016. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Szerintem igenis mindenből a legjobbat fogja kapni. Legalábbis mindent megteszek érte. Minden esetben egyedi, hogy mi a legjobb a gyereknek. Az enyémnek ez lesz a legjobb.
2016. aug. 26. 12:07
 28/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, fordulj pszichológushoz. Nem normalis, ahogy gondolkodsz erről a témáról :o
2016. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Nem értem miért...
2016. szept. 4. 01:08
 30/30 anonim ***** válasza:
Nézd,végül is szíved joga meg sem próbálni szoptatni, ahogy érzed...ha van valami konkrét oka (pl. gyógyszer szedés), akkor meg pláne. De csak azert mert távol all tőled...nekem ez nem ok. Nalam ez nem fér bele a normalis kategóriába. Akkor miert akarsz anya lenni? Ugy ertem, hogy miert akarsz az lenni, ha nem tudsz azonosulni az anya szereppel? Es ne értsen senki felre, nem csak az a jo anya es egyáltalán, nem csak az ANYA, aki szoptat de ez vele jar. Az is, hogy megváltozik a tested, az is hogy meg kell szülnöd, hogy fel kell kelned hozza ejjel,hogy a kakis pelust ki kell alóla venned stb stb...egy csomó dolog ami távol all az embertől, de attól még egyutt jar az anyasággal. En marhára nehezen azonosultam az anya szereppel, bele telt vagy 6 hónapba, mire elfogadtam, h megváltozott az életem, hogy a magamról elképzelt kép (végülis az énem, mondhatjuk igy) mostmár végérvényesen mas lett. Ehhez kellett szakember segítsége is egyebkent. Azt is kiderítettük, h valószínűleg az anya-gyermek kapcsolat sérült az en esetemben, ami miatt ennyire nem ment a dolog. Végül is csak annyit akartam irni, h biztosan van nálad is valamilyen mélyebben gyökerező ok (lelki ok, szinte biztos), ami miatt nem akarsz szoptatni, undorodsz tole vagy félsz(?) vagy nem tudom. Nem lenne baj ha ezt kideritened-mielőbb-nehogy gátat jelentsen esetleg majd az anyaság mas területen is. Egyebkent megéri szoptatni, a helyedben nem hagynám ki...
2016. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!