Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor szóltok rá más...

Ti mikor szóltok rá más gyerekére ha bántja a sajátot?

Figyelt kérdés
Sziasztok!!15 hós babám elég vehemens természet, de én úgy érzem van annyi kritika bennem felé hogy időbe észre veszem ha bánt másokat, vagy minket, és szépen megpróbálom leszoktatni arról hogy üssön, csípjen, harapjon..A szomszédunkba lakik két 4 éves fiú, és egyszerűen nem tudom már mit csináljak velük..Nagyon jóba vagyok az anyukájukkal, de ő kategórikusan kijelentette hogy nem szólhat senki a gyerekekre..mert ő sem szól a máséra, és az ő gyerekeit senki nem kritizálhatja..Totál szemetek az én gyerekemmel, és csak nevet rajta hogy jól van hát irigyek, vagy majd kinövik stb, stb..Van az utcán egy nagy homokozó ami történetesen pont elöttünk van, és sokszor viszem ki a Kislány játszani..Erre jönnek ők is, de akkor az én gyerekem már nem játszhat, mert mondják neki hogy tűnj innen, meg nem játszatsz..Lökik el onnan, veszik el a játékát stb, stb..Szóval Nektek mi az a határ amikor totál letojva a másik önérzetét igeni megvéditek a ti gyereketeket, és rászóltok ha kell határozotabban?
2016. szept. 3. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Ebben a konkrét helyzetben az anyukával ülnék le megbeszélni, hogy ha semmiképpen nem szólhat rá más, akkor legyen kedves ő jelen lenni és fegyelmezni, mert ez a helyzet.


Amúgy én simán rászólok bármilyen agresszív viselkedés miatt máséra, de elég halkan és határozottan szólni. Idegenre jobban hallgatnak. Viszont én sem bánom, ha a lányomra szól rá más, vagy finoman arrébb tolja, ha lökdös más gyereket, stb.Olyanra még nem volt példa, hogy agresszívan lépett volna közbe más szülő - ilyen esetben a szülőre már ugranék.

2016. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Azonnal, pláne amíg ilyen kicsi.

A te esetedben meg fognam a két kolkokot és kiraknam őket a homokozobol.

2016. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha a 15 hónapos kislányt rendszeresen terrorizálja két 4 éves, akkor az első beszólás, ha anyuka nem reagál rá. Ha az első alkalom, hogy látom a gyereket, akkor esetleg megvárom a másodikat, előbb szólok az anyjának, ha nincs reakció, szólok neki én. Nyilván nem ordenáré módon, hanem normálisan.

Azt viszont, hogy fizikailag bántalmazzák a gyereket, ellökik, elveszik a játékot, egy pillanatig sem tűrném. Sz..rok anyuka önérzetére, erre a szövegére közöltem volna a helyedben, hogy én meg senkitől nem tűröm el, hogy az épp csak járni tudó gyerekemet két (!) óvodás b..sztassa, úgyhogy vagy azonnal intézkedik, ha balhét kezdenek, vagy kirakom őket én a homokozóból, a gyerekem közeléből.

2016. szept. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
84%
Hát én rászólnék habozás nélkül az tuti és ha a szülő felháborodik az engem nem érdekel ha vitázni kezd meg elmondom erélyesen a problémámat. De szerencsére ilyenre még nem volt alkalom. Ha felnőtt/jogi szemmel nézzük akkor sem küldhetik el mert közterület. Apuka voltam.
2016. szept. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem írtad el?

15 hónapos (!) gyerekedet kérdés, hogy megvédd-e a 4 évesekkel (!) szemben?

Nagyon nem érdekelne az anyuka érzékeny lelke, az első aggresszív megmozdulásra rögtön elzavarnám ôket anyukával együtt.

Persze ha a kicsi megy oda hozzajuk, előbb őt hoznám el. Nem kell a nagyokkal játszania.

2016. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem írtam el sajna..Hát azért is írtam hogy az én Lányom is megéri a pénzét, de én rászólok, próbálom megértetni vele hogy ne bántson másokat..Tény hogy van hogy megy a Fiúk után mert ők kavicsot gyűlytenek meg ilyesmi, és ő is szeretne, de mivel soha nem éri utol őket az én kezemet fogva ezért még együtt soha nem játszottak, és nem is tudnának mert ahogy közelít az én gyerekem a fiúk máris fellépnek ellene..Ütnek felé a homokozó lapáttal, vagy múltkor egy madzagot kötöttek egy kiaautóra és azt lóbálták hogy ne tudjon közelíteni a Kislány..Szerencsére elkaptam a gyereket, és egymást ütötték meg..Múltkor sétálgatott a Lánykám és elkezdték toszigálni hogy merre mehet az utcán..Akkor rájuk szóltam, de az anyjuk azonnal ott volt és mondta nekem hogy nem löködik, csak útba igazítják..és nevetett..Tehát elkerülni nehéz lenne mert szeret a gyerek kint abba a homokozóba, és nem én szeretném elvinni a viselkedni tudó gyerekemet..Csak múltkor is megfogadtam hogy most már rájuk szólok, erre hozott anyuka ajándékba egy csomó mindent a lányomnak, mert amúgy imádja..Mindig játszik vele meg ilyesmi, csak a gyerekeire nem képes rászólni..de én meg így úgy érzem hogy pár plüssért, meg egy zacskó gumicukorért nem állok ki a gyerekem mellett..
2016. szept. 3. 12:51
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha ez rendszeresen így van és anyuka nem szól a gyerekeire, akkor én rászólnék, nem érdekelne, ha anyuka ezt nem nézi jó szemmel. Szerencsére ilyen anyukával még nem találkoztam,a játszótéren mindig rászólnak a saját gyerekükre az anyukák, ha olyan van,úgyhogy nekem még nem kellett rászólnom senkire. Sőt,múltkor az egyik 2 éves kisfiúnak nem tetszett valami és ráütött a kislányom hátára. Inkább csak meglegyintés volt,alányom észre se vette, erre anyuka,mondogatta, hogy nagyon haragszik most rá és nagyon csúnya dolgot csinált... stb. Már én mondtam, hogy ebben a korban ez előfordul, nem haragszunk. De a ti esetetekben biztos lépnék.
2016. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Azt írod nagyon jóban vagy az anyukával, akkor meg kell vele beszélni. Ha nem megy nem kell együtt játszani, és kész.

Az ilyen kis agresszorokat én el szoktam zavarni az egy évesemtől, mert genyók, irigyek, sunyik, viszont már elég nagyok ahhoz, hogy a szülök ne legyenek már résen annyira, olvasgatnak, heherésznek, bandáznak, nem igazán figyelnek rájuk sajnos. Én bizony rájuk szólnék!

2016. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
Totál fontosabb lenne a gyerekem mint a másik anyuka véleménye. Nevelje meg a kölykeit. Rengeteg az ilyen szülő manapság, egyszerűen mindent ráhagy a gyerekére, persze hogy egy sz@rházi lesz belőle..
2016. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Minden válasz zöld kezecskét kapott, mégis látom hogy valamiért van aki lepontozódott..Ennek tudja valaki az okát?
2016. szept. 3. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!