Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes anyukák, ti hogy...

Többgyerekes anyukák, ti hogy oldjátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

van egy ovisom meg egy újszülöttem. jövőhéttől nem lesz segítségem, a picivel kell mennem a nagyért, de nem tudom hogyan kéne, a következő a gondom, az emeleten van a csoportszoba! a babakocsit nem tudom felvinni, tehát vagy lent hagyom a picit, amit ugye nem lehet, vagy kiveszem a kocsiból és ölben viszem fel, ez meg veszélyes, mert rohangálnak a gyerekek, félek elesnék. kendővel ugyanez a bajom.

vagy a hordozót teszem a babakocsira, a vázat lent hagyom, de az meg nem egészséges, mert nem mennénk haza ovi után, hanem akkor kéne sétálnunk.


legszívesebben lent hagynám az ovi udvarán, így talán nem kapna el betegségeket, de az se lehet, hogy mindig megkérek egy anyukát, hogy vigyázzon rá.


Ti hogy csináljátok/csináltátok?



2016. szept. 5. 14:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerencsére nálunk földszinten, ráadásul a bejárathoz legközelebb van a nagylány csoportszobája, így oda szoktam parkolni a babakocsival. A többi anyuka is otthagyja a babakocsit, aki felmegy az emeletre. Ezen kívül változóan oldják meg: van aki ott hagyja lent az általában alvó kisbabát addig - meg szokták szólni érte de szerintem nem akkora gáz, mi 1 órakor járunk a gyerekekért és akkor nincs senki szinte a folyosón mert altatás van, csak az a pár gyerek akit visznek haza, de jellemzően nem rohangálnak mert rájuk szólnak. De délután amikor nagy a kavarodás, én nem hagynám lent az biztos. AKkor már inkább a hordozóban vinném fel (bár az meg dög nehéz, de jobb megoldás)
2016. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Sose hagynám lent a gyereket,nem is tudom,hogy lehet valaki ennyire orbitálisan felelőtlen...inkább vinném az ölemben.Ha stabilan bírsz állni akkor ugyan mi baj lehetne,,,
2016. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Én a hordozót raknám a vázra, ha a tesóért mentek.
2016. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%
A mi ovink is emeletes, sok anyuka jön babakocsival a nagyobb gyerekért, de senki nem hagyja lent a kocsiban a picit. Általában kiveszik a kocsiból és kézben viszik fel a bébit, óvatosan, óvva az esetleges rohangáló ovisoktól.
2016. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Jézusom, hol írtam, hogy egyedül lent hagyom? van olyan anyuka akit 1x 1x meg tudok kérni, hogy maradjon vele, de őt meg nem kérném meg napi szinten. ezt írtam, a másik opció a hordozó.

nem tudom miért félek, hogy elesek. azok a gyerekek rohangálnak meg ugrálnak a lépcső utolsó pár fokáról akik mennek haza, szűk a lépcső. volt már, hogy el kellett kapnom kisgyereket, lehet emiatt van félelmem.

2016. szept. 5. 18:40
 16/20 anonim ***** válasza:
71%
kendo a legjobb megoldás hordozós kabival szerintem is..
2016. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Én ezt úgy csináltam, hogy megbeszéltem az óvónénikkel, hogy mire megyek a gyerekért, legyenek szívesek elkészíteni. Mire odaértünk a kistesóval már teljes harci díszben várt minket, nem időztünk semmit az oviban. Ez alól a tél volt kivétel, de akkor is csak kabát és sapka kellett már csak rá.
2016. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"7es! mármint hogy a babára ne adjak télen overált, hanem magamra vegyek olyan kabátot ami alá ő is befér? na még ilyenről nem hallottam :)


nem a kendőre értem, hogy borulékony leszek :D hanem hogy a gyerekek rohangálnak a lépcsőn, amiatt nem merném felvinni és kendőben is félnék, hogy elesünk :)"


1. igen, úgy hívják, hogy hordozós kabát, vagy hordozós takaró.


2. rádkötött baba nélkül is félsz hogy elesel, mert gyerekek szaladnak el melletted? vele miért esnél el?

2016. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én hordozom a picit. Van szövött hosszú és karikàs kendőnk, most poncsó meg hordozós takaró lesz ősszel a hideg elleni védelem. Télen meg kabàt és az alà kötöm.

Bàr a nagy sulis, de szinte minden nap van/ volt vmi ami miatt fel kellett màszni a 2-ra az osztàlyàba(rendszeresen elhagy vmit és nem ismeri meg utàna, tanàrnénivel beszélni, osztàlypénzt fizetni, tisztasàgi csomit odaadni stb)

Az első 6 hétben többnyire babakocsi volt, akkor ölben vittem fel, utàna hordozókendőben :-)

2016. szept. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
nem értem miért lettem lepontozva, azért, mert írtam, hogy egyszer lenn hagytam???? Hát képzeljétek, kisvárosban élek, tök biztonságos, és az emeletről lelátok a földszintre a babakocsira, és ahogy mondtam, szinte senki nem is volt ott...ezt a parát, amit egyesek képesek levágni
2016. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!