Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok mikor húzta magát...

Babátok mikor húzta magát ülésbe és mikor tudott magától ülni?

Figyelt kérdés
3 és fél hós babám nagyon szépen felhúzza magát hanyatt fekvésből, ha odaadom a két kezemet én egyáltalán nem segítek neki. Persze utána nem engedem, hogy abszolút függőlegesen tartsa magát, de behajlítja a karjait és szorít a két kezével és nem hajlandó letenni magát, csak ha kifulladt :) ti babátok mennyi idősen csinált ilyesmit és utána mikor tudott önállóan ülni?
2016. szept. 6. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Enyém is ezt csinálta olyan 4honaposan, sőt nem csak ülésig húzta fel magát hanem lábra is állt. 7 hónaposan már szépen ült támaszték nélkül ha le tettük , de 8 hónapos korára tudott egyedül felülni.
2016. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Minden egészséges baba meg tudja ezt csinálni ennyi idősen, mivel reflex hogy felhúzza magát.

1 évesen ült fel magától. 10 hónaposan már megült, de nem ültettük.

2016. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

EZ az, amit nem szabad csinálni a gyerekkel, meg megterheli a gerincét és rosszul tanul meg ülni.


Egy egészséges gyerek - ha engedik természetesen fejlödni -, akkor elöször négykézlábra áll, és ebböl alakul ki az ülés, amikor a lába mellé oldalra leteszi a popsiját. Ebböl alakul ki az önálló ülés, amikor ültetik, azzal éppen ezt a fejlödést akadályozzák meg.

2016. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nekem a védőnő már 2 hós kora óta mondta, hogy napi 2-3-szor húzzam ülésbe, de azt nem mertem.

Ezekszerint azt se hagyjam, hogy a kezeimbe kapaszkodva húzza magát most, hogy ezt már tudja? Nem engedem függőlegesig.

2016. szept. 6. 17:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ülni nem húzva kell a babának!

Leginkább kúszásból, de a legjobb ha mászásból ül ki. De az egyáltalán nem 3,5 hónaposan van. Egy ekkora babának nem elég erős a csontozata,hogy egészségesen üljön.

Az,hogy fel akar ülni, húzza magát egy reflex, aminek le kellene épülnie. Az a jó, ha leépül.

Mindkét fiam csinálta, nem engedtem nagyon nekik. Ha tudtam, "visszaerőltettem" fekvésbe.

2016. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kúszás, mászás az első, hogy a gerinctartó- ill hátizmok megerősödjenek és csak ezután jön az ülés.

ülésbe húzást max orvos csinálhatna, egyszer vizsgálatkor, akkor is csak azt szokták ellenőrizni, megtartja e a fejét, mertr azt hamar tuniuk "kell" és csak speciális elmaradott oxigénhiányos babáknál javasolnak még ülésbe húzogatást gyógytornászok, amit én ellenzek akkor is.


a védőnőd mehet a védőnői sületlenségek listájára.


a babának mindenféle mozgásejlődést magától kellene csinálnia, mert ők ösztönösen érzik mihez elég erősek és mire kell "gyúrniuk" és mennyit pihenjenek. ezt hagyni kell nekik. az anya max motiválásnak jó hogy játékot tesz elé csábításnak.

2016. szept. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8 hónaposan tudott egyedül ülni, sosem húzgáltam ülésbe
2016. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!