Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Kisfiam 3 napja...

Mit tegyek? Kisfiam 3 napja láztalan, viszont nagyon köhög és sokkal rosszabbul, gyengébben van, mint előtte. Enni nem akar, inni nem akar. Hogy próbáljak segíteni?

Figyelt kérdés
Szedi az antibiotikumot és a köptetőt.
2010. ápr. 22. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Először is próbálj neki adni normaflort,innivalóba keverd bele,kicsit rendberakja a pocit az antibiotikum kikészítheti!Az ivás nagyon fontos lenne,nehogy kiszáradjon!Hány éves a kisfiad?Vagy kissebb?AZ én lányom 3 éves,dec.ez miadt voltunk korházban,majdnem kiszáradt,két orvos is látta(házi gyermekorvos,és ügyelet)Mi is antibiotikummal kezdtük,két nap után nem volt láz,nem evett,amit nagynehezen megivott azt is kihányta,aztán bevittem a korházba,azt mondták jól tettem,pedig 3 órával előtte az ügyeleten azt mondták semmi baja,aztán kiderült hogy hólyagos a nyelve,azért nem evett-ivott!2 nap infúzió!Úgyhogy te is vidd vissza inkább nehogy más baj is legyen!De igyon-igyon,mert ők hamar kiszáradnak!Jobb ha megnézik újból!
2010. ápr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
21 hónapos, de inni sem akar.Már úgy itatom...
2010. ápr. 22. 10:25
 3/8 A kérdező kommentje:
A köhögés teljesen lefárasztja.Tegnap voltunk orvosnál, ha holnap nem javul, én is visszaviszem.
2010. ápr. 22. 10:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek az elöttem válaszolóval.

Talán még annyival egészíteném ki, hogy ha anyagilag megteheted akkor normaflore helyett protexin kid bélbaktérium port vegyél mert az sokkal hatásosabb. kb.3000 forint.Gyógyszertárban és dm-ben is kapható.

Nálunk sokszor csak ez segített.

Hurutosan köhög? Mert ha nagyon sok válladékot köhög fel, akkor csökkentsd vagy hagyd el a köptető adását, mert ha nagyon felszaggatja/elfolyósítja a válladékot akkor a hörgők bedugulnak és még jobban ingerli a köhögés amihez még nehéz légzés(fulladás) is párosul.

Adj neki gyümölcs/zöldség leveket, egyszerre keveset és szívószállal.Talán úgy meginná.

Valóban jó lenne tudni mennyi idős a gyerek!

Nincs a szájában afta vagy valami ilyesmi?

Ha 2 éven aluli a baba akkor mielöbb vidd kórházba ha órák óta nem iszik!

2010. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már látom, 21 hós.

Ha itatni kell és akkor el fogadja, nem hányja ki és nincs erős hasmenése és óránként kb. 1-2,5 dl. folyadékot megiszik akkor nem fog kiszáradni.

Viszont ha a köhögése száraz nem hurutos akkor mielöbb vidd vissza az orvoshoz.

2010. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok!A nurofenes adagolóval szoktam neki apránként inni nyomni a szájába!Lehet még a kedve is megjön tőle,a lányom még utána is egy darabig azzal bohóckodott hogy nyomjak a szájába,amikor már megyógyúlt!
2010. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is afta volt és sajnos azóta is visszatérő!Szerintem meleget ne itass vele,teát is csak lehűtve!De ilyenkor az almalé a legjobb!
2010. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért majd írd meg mi lett,jobbulást!
2010. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!