Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú, összetett kérdés lentebb?

Hosszú, összetett kérdés lentebb?

Figyelt kérdés

Egy év körüli gyerekem eddig 2-2 órát aludt délelőtt és délután is. Most az utóbbi időben egyre nehezebben alszik el délután, de ugyanúgy látom rajta a fáradtságot. Akkor meg kéne próbálnom átállítani az egy alvásra? Ha készen állna rá akkor nem látnám fáradtnak nem?

Csak problémás a dolog mert reggel 2 órával az ébredés után szokta már aludni az első 2 óráját. Namost hirtelen jó nagyot kéne tolni rajta ahhoz hogy ne kelljen még egyszer aludnia. Tehát most úgy van hogy 8, fél9-10-fél11 ig alszik, ahhoz hogy rendesen el legyen osztva a két nagy ébrenlét ahhoz 11 körül kéne lefeküdnie, az meg két óra ráhúzás.

Nálatok hogy volt?


De tényleg az az elsődleges kérdés hogy ha fáradt délután akkor kéne aludnia csak valami miatt nem tud, igaz?


Ma pl délben kelt szegény a délelőtti alvásából és estig kihúzta...


2016. szept. 7. 20:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Meghat ha tud aludni delelott, ebredes utan 2 orat akkor az szinten eleggge azt jelenti hogy meg nagy az alvasigenye, igazv
2016. szept. 7. 20:42
 2/6 anonim ***** válasza:

Póbáld meg egy nap, hogy kitolod a dèlelőttit. Nincs vesztenivalód,max egy kis nyűgössèg.

Èn mikor először dèlben fektettem le, pelenkázáskor beájult. :)

Ha nem akarsz ilyen drasztikus lenni, akkor mondjuk egy hèt alatt told el a dèlelőtti alvásidőt. De lehet 2 hèt is.

Szerintem azèrt aludna, mert hozzá van szokva. Az èn fiam mikor átálltunk volt, hogy 7 körül elaludt este.Kèsőbb megszokta, hogy 2x 5-6 órát èbren van.

2016. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi de érdemben nem tudok hozzászólni. 28-àn lesz 1 éves a kisfiam és pont ugyanezt csinálja! Délben végez az első alvással és kész, nincs több. Csak néha fáradtnak se látom. Ha szerencsém van 3 óra alvás helyett csak másfelet alszik, felkel fél 11-kor és rá tudom venni a második alvásra, de ez a ritkább.

Nem akartam direkt elhúzni de ma kellett nephrológiára vinni 9-re és 11 után értünk haza így csak dél körül aludt el és óránként mehettem visszaaltatni, mert ébredéskor csak úgy dörzsölte a szemét. Lehet sok volt neki de szerintem inkább túl volt fáradva szóval nem tűnik megoldásnak.


Nem jön a babád foga? Mert nálunk volt mikor fogzás miatt csinálta azt, hogy 3 helyett csak 2x tudtam elaltatni de a szokásos alvásidőben ugyanúgy láttam rajta az álmosság jeleit, mint amúgy is.

2016. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Ja az lemaradt, hogy visszaállt a 3 alvásra mikor kijött a 2 foga.
2016. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ahova jártam gyermekfelügyeletre, ott a 1,5 éves kisfiú reggel 7 kor kelt, reggeli, játék, 10 körül alvás ami tartott 1,5 vagy 2 órát. Délben ebéd, játék, séta, játszótér, aztán 3 körül alvás. Ugyanúgy 1,5, 2 órát.
2016. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy 10 előtt nem fektettem le. 10- fél 11kor feküdt le. Akkor persze nem kelt 6kor. Aztán azzal is cseleztem, hogy 11kor már ebéd volt. Ezt szépen tudtam kitolni ahogy az esti alvást előrébb hozni, ahogy edződött. Ma már dél- fél 1 az ebéd és fél 9- 9kor alvás :)
2016. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!