Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet a babával először...

Mikor lehet a babával először buszon utazni, oviba bevinni? Hány hetesen?

Figyelt kérdés

Télen születik a babám, a nagyobbért én járok az oviba, busszal. Szülés után két hétig itthon marad a férjem segíteni, de utána nem lesz senki segítségem, nekem kell érte menni, de nem hiszem, hogy egy ilyen pici babát még buszoztatni kellene, meg bevinni az oviba.

Mások hogy oldották meg? Kérjem meg a gyerekorvost, hogy írja ki még pár hétre a nagyobbat?


2016. szept. 8. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 hetes kontroll miatt buszoztunk kb 10 km. Végigaludta, nem volt semmi utána se. Itt pl náthára gondolok, ez kb dec közepén volt.
2016. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Igaz, nekem 1 hónapos a lányom és nem ovisom, hanem iskolásom van. 2 hetes korában távolsági busszal mentünk a kórházba vele hallásvizsgálatra, meg a fiúnknak megvenni az iskolába a még hiányzó dolgokat az Auchanba.

Szeptember 1. óta minden nap én viszem reggel az iskolába és délben is én megyek érte babakocsistól, valamint kedden és csütörtökön fociedzésre. 3 hetes korában bevittük az oviba megmutatni a "kistesót", mert annyira büszke rá a fiam, hogy az óvónéniknek meg kellett mutatni. :)

Téli babát nem tudom mikor vinnék először közösségbe (kivinni már 2 hetesen vittem a fiamat anno).

A nagy mekkora? Mert ha nem az utolsó évét járja, akkor megoldás lehet, hogy kiveszed pár hétre, szerintem beszélj az óvoda vezetővel, hogy mit tegyél, remélhetőleg segítőkész, mint nálunk.

2016. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem az utolsó éve, így nem lenne gond, ha hiányozna pár hetet, én is erre gondoltam. Utána talán kicsit könnyebb lenne, összerázódnánk a babával is. :)

Beszélek még majd erről a gyerekorvossal is, de akkor az óvoda vezetővel is, rá bevallom nem is gondoltam.

2016. szept. 8. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem annó a nagy akkor kezdte az ovit, amikor a kicsi 2 hetes volt. Én vittem magammal, mert más nem nagyon tudott segíteni de semmi baja nem lett. Most pár hét múlva jön a legkisebb, sulisom is van, meg ovisom is, a suli olyan szempontból könnyebb, hogy a kapuban elköszönünk, nem kell bemenni a sok gyerek közé.
2016. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Idén februárban született a babám, az első három héten járt a tesóért oviba felváltva anyukám és apukám (odavinni a férjem szokta, de délután nagyon későn, 6 körül érne csak oda, ami értelemszerűen nem járható út).

Háromhetes korától jött velem a pici, általában busszal, mert nem volt sétálós idő. Semmi baja nem lett belőle, általában magamra kötöttem karikás kendőben, ki se látszott belőle szinte :) De persze vittem babakocsival is gyakran. A suliba is bevittem magammal, abból sem volt semmi baja.

Én a nagyot emiatt nem íratnám ki, egy hetet így is itthon volt, ovisként maradhatott volna kettőt is, de így a lemaradás miatt csak egy hetet engedtem.

Amúgy van egy barátnőm, akinek úgy született a kisebbik gyereke, hogy közben apuka lelépett, így ő már egyhetesen vitte reggel és délután is a picit, amikor hozta-vitte a nagyobbat, szintén busszal, szintén télen.

2016. szept. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!