Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy edzés után először leghamarabb 1 órával érdemes bevinni tápanyagot?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=PH7CPh8u2RA

Ebben a videóban erről beszélnek, ha nem értettem nagyon félre, hogy 1 óra alatt jobban képes az Emberi Növekedési Hormon kifejteni a hatását, mivel a rögtön bevitt tápanyagok edzés után rontják a hatását, és, ha vársz 1 órát, akkor tudod maximalizálni. Ugye ezt mondják?

Hát én kipróbáltam, és mit mondjak, lehet placebó, de 2 hét alatt 34,3-ról 35,3-ra ment fel a karom mérete, és 3 hónapja edzek, úgy, hogy kaja rendben van, HMB-t is használok, és 5g Kreatin megy le edzés utáni fehérjémmel.

Szerintetek van valóságalapja? Nekem tetszik ez a módszer, szerintük nem "eszi meg magát" a tested edzés után ilyen gyorsan, hogy rögvest be kell vinni a gyors ch-t meg fehérjét. Akár igaz, akár nem, én így fogok tenni, csak érdekel, hogy szerintetek akkor ez így lehetséges, jó elgondolás? (Már, ha nem vagyok ennyire birka, és így félre értettem.)


2014. júl. 21. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen fölösleges agyalni, mert nem ezen fog múlni! Fölösleges ilyen apróságokba belemenni; nem csak ebbe, másba se. Mint a Pain & Gain című filmben, mint mikor a nyeszlett kérdezi a Sziklát, hogy aminosavak edzés előtt vagy után, az meg nem is válaszol.
2014. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én azért próbálok minden apróságra oda figyelni, mert sok kicsi sokra megy, szerintem.
2014. júl. 21. 12:12
 3/13 anonim ***** válasza:

ki kell probalni.


lehet hogy tenyleg igy van. Az tuti hogy nem esik le az izmod, ha nem eszel rogton edzes utan.

2014. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ja ezér szoktak a terem öltözőjében shakerből tolni a dextrózt meg az izolátumot, és ne kezd mindenki vadul lapátolni a dobozból
2014. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: Gondolom azért, mert nagyon kevesen hallottak erről, vagy gondoltak rá, ezért mindenki azt csinálja, amit a többiek.
2014. júl. 21. 12:26
 6/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez a szilárd tápanyagra meg a komplexebb szénhidrátokra vonatkozik
2014. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ők a videóban azt mondják, hogy a kreatint meg turmixot is csak 1 órával utána.
2014. júl. 21. 12:45
 8/13 anonim ***** válasza:

az tény hogy a "testépítők" többsége csak sablonokat követ.

próbáld ki ha érdekel.


de ha jól értettem a lényege az, hogy az inzulin nyomja le a növekedési hormonokat, magyarul alacsony GIs ételeket kell bevinni, és ők fél órát ajánlottak.

ez egyáltalán nem új gondolat.


hozzá kell adn iazt is hogy nem mindsenki egyforma, és megkapjuk a tesztoszteron magazin 2007es kezdő cikkjét:


"Még kevesebb adat áll rendelkezésre az inzulin kibocsátás és a diéta kapcsolatáról, bár egy friss tanulmány arra enged következtetni, hogy van összefüggés. (4) Ennek során az alanyok vagy egy nagy glikémiás terhelést kaptak (60% CH, 20% protein, 20% zsír), vagy kicsit (40% CH, 30% protein, 30% zsír) és a súlyvesztést megvizsgálták az inzulin kibocsátás alapszintjéhez viszonyítva. Az alanyok a magas inzulin kibocsátással több súlyt vesztettek az alacsony glikémiás terhelésű táplálkozással; míg a kevesebb inzulint kibocsátók kicsivel többet adtak le a magas glikémiás terhelés mellett. (A glikémiás terhelés nem csak az étkezés glikémiás indexét (GI) veszi figyelembe, hanem a tényleges elfogyasztott mennyiséget is. Hiába magas egy ételnek a vércukor indexe, ha csak keveset eszel belőle, nem lesz érdemi hatása, így a GI önmagában nem elég hasznos mutató. -- a szerk.)"


(sajnos sokan rá vannak állva 1 forrásra, névlegesen a bodybuilderre, és azt is csak felszínesen, sablonszerűen olvasgatják)


érthetően:

ha sok cukrot (gyors szénhidrát=nagy inzulinhatás) zabálsz, inzulinrezisztens leszel, főleg ha genetikai hajlamod is van rá. rosszabb esetben 2es diabéteszed lesz, aminek egyik jellemzője az elhízás (a bevitt szénhidrát nem ég el a relatív inzulinhiány miatt - megy a zsírraktárba).

ezt kiegészíthetjük azzal, hogy mellesleg az izmaid sem fognak nagyon növekedni, ugyanis a véred tele van felhasználhatatlan inzulinnal.


többek közt ezért is tartom értelmetlennek mindenféle porok és cukrok zabálását edzés után másodpercre grammra pontosan, hogy "gyors szénhidrát meg fehérje kell az izomnövekedésnek meg glikogén raktár feltöltése" miközben 10x súlyosabb bakikat követnek el hobbista testépítők.


ha komolyan nem csak követni akarsz másokat, akkor kísérletezned kell.

a testépítés szépsége pont ebben van ugyanis, hogy egy agyatlan másológép hiába követi a te személyes sikeres utadat, ha neki nem válik be, mert más az adottsága és életvitele.

2014. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fél órát ajánlanak? Azt nem figyeltem. Csak azt, hogy ők 1 óra 15 percet várnak a kajálással/turmixxal. Igen, kipróbáltam, lehet placebó, de nekem nagyon bevált, ezt tuti használni fogom mindig. :)
2014. júl. 21. 15:43
 10/13 anonim ***** válasza:

mindenkinek más válik be, próbáld ki a fél óra 45perc közötti intervallumot amit mondtak, ha nem, akkor állj vissza.


de szerintem nem ez a legfontosabb dolog, a porokat meg el is felejtheted, ha hobbiból csinálod.

2014. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!