Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tisztába tevős kérdés?

Tisztába tevős kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy dilemmám ami naponta felvetődik.

A babám mélyen alszik etetés és tisztába tevés után, viszont hallottam, hogy nagyokat rottyant azaz tele a pelenka (vagy éppen telítődik). Szóval felkeltsem ilyenkor, vagy várjam meg a következő tisztába tevést (kb 2,5 óra múlva esedékes)?

Mert ugye benne van a pakliban, hogy most még nincs tele a pelenka (sőt lehet h csak nagyokat pukizott), és ha felkeltem akkor csak annyit érek el vele h felkel és lehet vissza sem alszik...de ha tele van, akkor meg 2 órát ülhet a kakaiban. Egyáltalán, árt neki ha órákig kakis? Ilyenkor befertőzheti magát?

Valaki aki profibb ebben segítsen légyszi!


2016. szept. 9. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell felkelteni, és nem is árt neki. Ha zavarná, akkor felébredne magától is.
2016. szept. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsípi a fenekét és össze is szedhet egy húgyúti fertőzést. Szóval nem hagynám kakis pelusban. De az én fiam nem is alszik kakis pelusban. Felkel egyáltalán annyitől, hogy belenézel a pelenkába? Az enyém amikor nagyon pici volt ennyitől teljesen nem kelt fel. Aztán arra igen, ha tisztába tettem, de akkor már tudtam a kakis pelusról, szóval felesleges nem volt.
2016. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát ez mindig ilyen dilemma az elején :) mert a babák általában evés közben kakilnak be, de evés végére elalszanak - tehát ha kicseréled, kezdheted elölről. Először vegyél egy későbbi "szagmintát" is, ha elszállt, akkor csak pukkantás volt - ha csak body van rajta, oldalt be is lehet kukucskálni. Befertőződni szerintem nem fog, de kellemetlenül kicsípheti a popsiját. Én fél, max 1 óránál tovább nem hagynám rajta, de lehet, hogy addigra őt is zavarni fogja.
2016. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nünü87 ***** válasza:
100%
Én sem hagynám kakis pelusba. De óvatosan nézz bele hogy tényleg az e. Nekem ha a kislányon elalszik de érzem hogy van kaka akkor tisztába teszem. Először belenézek arra nem kel fel és ha van kaka akkor elkezdem tisztába rakni. Inkább minthogy valami fertőzést kapjon vagy kicsípje a fenekét a kaki.
2016. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annak ellenére is kórházba kerültünk húgyútival, hogy sose hagytam kakis pelusban, mindig egyből cseréltem. Ez nem játék.

Egy szagmintára, bekukkantásra nem ébred fel, ha óvatosan csinálod.

2016. szept. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!