Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek túlzásba viszem?...

Szerintetek túlzásba viszem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sok ismerős anyukától hallom, hogy nem használnak popsikrémet, hintőport a babájukra, illetve, hogy nem fürdetik őket mindennap. Az én kisfiam 4,5 hónapos újszülött kora óta minden pelusozásnál használunk popsikrémet. Mióta picit nagyobb, mindennap fürdés után, hintőporozzuk a nagyobb hajlatokat, hogy ne dörzsölödjön, pirosodjon ki. Ez túlzás lenne?
2016. szept. 10. 08:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
A popsikrém szokás kérdése, a fürdetés szerintem a napirend miatt is fontos, de azt is szokták így is - úgy is. Én popsikrémeztem minden pelenkázásnál és fürdettem minden nap őket. A hintőporozás viszont szerintem túlzás.
2016. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Èn se hintőporoztam az elèjèn de nagyon piros lett a babám nyaka ahogy beizzad ebbe a melegbe.

Amugy szerintem is szokás kèrdèse. Kèthónapos korig csak minden másnap fürdött, a kórházna ajanlották ezt. Popsikrèmet se mindig használok, csak ha úgy látom kell, ès teljesen feleslegesen nem dörzsölgetem popsitörlővel sem, csak ha szüksèges. De ő már 10hónapos

2016. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak túlzás, de a hintőport rég nem ajánlják, mert a finom port nem egészséges belélegeznie.
2016. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is elsősorban a meleg miatt hintoporozok plusz amiatt, hogy a babámnak literszám folyik a nyála, ami befolyik a nyakához is.

Annyi az aggodalmam, hogy ettől a "túlápolástól" nem lesz-e nagyon érzékeny a bőre a késöbbiekben, mikor már ezeket elhagyjuk.

2016. szept. 10. 08:24
 5/15 anonim ***** válasza:
Popsikrémet, hintőport nem használtunk, n ért nem volt rá szükség. 3 év alatt még a sudocrem termékminta se fogyott el. De ekcéma miatt használtunk speciális testápolót, sampont. Erre nincs általános válasz. Minden gyerek más, minden gyerek bőre is más, és változik is.
2016. szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet. Főleg ha cinkoxidos krémmel kened napi tízszer, amikor csak alkalmanként ajánlják.


Nyálra minőségi nyálkendő, szárazra törlés, a hátsajának pedig sokkal többet használna bármilyen krémnél a rendszeres "szellőztetés"...

2016. szept. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hintoport a masodik gyereknel mar nem is vettem..az elsonek kentem a popsijat gyogyszertarival mindog,de nekunk akkor egy nagyon klassz zsíros krem volt felirva,nem olyan mint a naturlandos es tsai...

Masodiknal mar csak akkor kentem,ha piros volt,akkor van ra csak szükség.

Fürdés nalunk is a napirend része,igy nem szeretem kihagyni

2016. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges,van alternatív megoldás,ahogy már előttem is említették.

Én nem használok egyikből sem,a hintőpor szárítja a bőrt ráadásul.Popsikenőcsből pedig csak akkor tennék,ha indokolt lenne pirosság miatt például.Máshogy kellene megközelíteni,kiiktatni az irritatív tényezőket,pelust,popsitörlőt váltani,ha szükséges.

2016. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
En nem hintoporoztam, nem is kellett. Nyilván ha hajlamos lenne a pirosodasra akkor használnám. Mindennap fürdik a babam de szappant pl. csak az alváz mosásra használunk, illetve a kezecskejere es a lábára, nem szappanozom az egész testet (illetve csak akkor ha csupa piszok). De általában erről nincs szó. Hajat egy heten egyszer mosunk (ez alól is kivétel, ha osszekeni). Nem tartom jónak mindig lemosni a védő réteget. Popsi kenőcs sztm nem kell, ha csak pisis pelus volt, eleve van meg ott annyi krém, hogy védje, meg olyan kor a popsijat nem bántom. Plusz az is kemikália, van amelyikben hámosito is van. Nem kell allandoan vastagon bekenni.
2016. szept. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6#al teljesen egyetértek. Időnként inkabb vedd le a pelust. Es ne kend allandoan!!!
2016. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!