Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan le van maradva?

8 hónaposan le van maradva?

Figyelt kérdés
Sziasztok, holnap lesz 8 hónapos a kislányom, de még nem kúszik, mászik, nem ül. Meg se próbál, feltérdelni, nemhogy felkapaszkodni pl a kiságyban. A kúszás nála az, hogy "iránytű" szerűen körbe löki magát, előre nem megy, hiába teszek elé érdekes dolgokat, csak sikít, csapkod örömében és keres mást pl a saját nyálfoltja a parkettán, szőnyeg sarka stb. Illetve nem mond szótagokat se, inkább csak ordibál, meg sikoltozik. Forogni tud ügyesen minden irányban, eszik szépen, jókedvű, egészséges. A védőnő szerint ez normális. Szerintetek is az? ( első baba és aggódom, hogy van-e valami baj, vagy csak lassabb a kelleténél ). Orthopédián nem találtak semmit. Egyébként 3 héttel korábbam született, lehet ez az oka a lassabb fejlődésnek?
2016. szept. 12. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Hát kúszni, másznia már kéne. Ülnie még nem feltétlenül. Nneurológussal és dévényessrl nézetném meg.
2016. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kúszást nem tudom, de se ülni, se mászni nem "kell" 8 hónaposan. Nekünk azt mondta a gyógytornász, hogy 11 hónapos korig kell elkezdeni mászni, az ülésre meg nincs ilyen korhatár, az ismeretségi körben is több olyan baba van, aki előbb kezdett kapaszkodva járni, mint ülni.
2016. szept. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt monda a védőnő h 10 hónapos koráig kell kúsznia

Az en lányom sem mászik .. Nem ül . Mondjuk ő húzza magát a kezével így "kúszik" .. kinyomja magát négykézláb es hintázik .

Neha mar tépem a hajam mert körülöttünk az összes baba kúszik mászik ül es fel is állnak

(Egyébként ő is 8 hónapos )

2016. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, hogy mindenhol mást olvasok, hogy kéne már kúszni, vagy mászni, de nem kell, vagy vigyem orvoshoz, vagy hagyjam magától, majd csinálja ha akarja. Nem tudok kiigazodni már :) Volt nálam már gyógytornász, igaz nem dévényes, és azt mondta, hogy nincs különösebb probléma. Egy másik, aki a rendelőbe megnézte azt mondta, hogy kell már másznia, de nem javasolt semmit. Most akkor várjak még egy kicsit, hátha elkezd valamit csinálni. Nem szeretném feleslegesen elcipelni dokihoz. Jó, nem felesleges, de nekünk nagyon messze van, több óra utazás :S Meddig várjak szerintetek? Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 12. 10:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk, aztán 8,5 hónaposan felült, majd 2 nap múlva elkezdett mászni, kb rá egy héttel elkezdett a bútorokon felállni, 9,5 hónapos korában már egyedül feláll, most már 10 hónapos, és sztem nemsokára elindul.
2016. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lassabban fejlődik a mozgàsa ennyi. Én ilyenkor a fiammal azon aggódtam,hogy nehogy sérve legyen vagy megerőltesse magàt mert màr totyogott a bútorok mellett.


Most a lànyom 6 hónapos és "csak" forog. A szàndékàt nem làtom annak,hogy szeretne bàrmi màst. Ülni egyàltalàn nem. Amikor kitàmasztom az evéshez (kb 30fokban megemelem a pihenőszék tàmlàjàt) akkor is kb 5 perc és keményen küzd

hogy elfekhessen. Tuti nem fog màszni ő sem 8 hónaposan.

2016. szept. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocs elküldte.

Szóval nyugi ràértek. Csak figyelj jobban, a masszìrozàs, nagy vìzben fürdés esetleg babaúszàs jót tehet.

Ha szemmel tartod azért làtni fogod hogy vannak apró előrelépések. Ha megreked teljesen a mosgàsfejlődésben akkor keress fel vele dokit.

2016. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az en lanyom 17.-en lesz 9 honapos. Meg o sem kuszik v maszik, csak ahogy te is irtad korbe forog.

En is olvasgatok mindenfelet h hany honaposan kellene kuszia, masznia. Megoszlanak a velenyek.

Mi 5 honaposan mar voltunk gyogytornasznal a karjai miatt, mert gyengek voltak. Szoval nekunk valószínűleg ezert tolodik a mozgasfejlodes. A karjaival most mar nincs baj, szepen kiemeli magat derekig. Bizom benne h lassan megindul, mert azert mar en is aggodom.

Fiam ilyenkor mar felallt. Tudom, nem szabad hasonligatni a gyerekeket, de akaratlanul is ezt teszem, hiszen testverek.

Bizzunk benne h elindulnak lassan a babaink! :-)

2016. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, majd figyelem hogy történik-e valami, ha nem, akkor megmutatom dokinak. Szép napot!
2016. szept. 13. 06:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Na képzeljétek elmászott!:D Egyszercsak gondolt egyet, feltérdelt és mászott. Najó az túlzás, de elindult, ugyhogy semmi gond. :)
2016. szept. 13. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!