Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudjuk, hogy keresztszülők...

Nem tudjuk, hogy keresztszülők leszünk-e vagy sem. Hogyan viszonyulnátok így a dologhoz?

Figyelt kérdés

Barátaink közül az egyik párnak hamarosan gyereke születik. Nincs testvére sem a női félnek, sem a férfinek, így már évekkel ezelőtt mondta, hogyha egyszer baba lesz, akkor barátot kérnek fel a keresztszülőségre.


Többen vagyunk a baráti körben, tehát csak tippelni tudnék, hogy mi leszünk-e vagy sem. Ilyen téren "hagyományos" elveket követnek, nem árulták el kire gondolnak. Ha szóba jött a téma, akkor hárítottak (vagy amiatt, mert nem ránk gondoltak, vagy amiatt, mert épphogy igen és nem lőnék le a finálét). Szóval amolyan régebbi módon a szülés után fogják felkérni a keresztszülőket, amikor már a babával együtt látogatóba tudnak menni.


Kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben ti mit csinálnátok? Például bemennétek hozzá a kórházba látogatóba vagy csak akkor mennétek hozzá, amikor már hazaértek a babával? (Engem a gyerekem keresztanyja meglátogatott a kórházban is, jól is fogtak a tanácsai, meg amúgy a társasága, úgyhogy ha keresztszülő lennék akkor biztosan és is bemennék. Csak simán barátként nem biztos hogy tolakodnék). A másik kérdés az ajándék. Mindenképpen úgy tervezem, hogy hazaérésük után maximum egy héttel meglátogatom őket, de nem tudom milyen értékben vegyek ajándékot. Nem szeretnék túl kirívót venni mint barát, viszont ha utólag mégis minket kérnek fel, akkor nem akarom bánni, hogy bizony első ajándéknak kevesebbet vettem.


Ti hogyan állnátok hozzá a dologhoz, főleg a kórházi látogatást/nem látogatást és az ajándékkérdést illetően?


2016. szept. 15. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha hagyományos elveket követnének, akkor keresztszülő olyan lenne, aki maga is hívő és a hívő szülő gyerekét segíti Isten felé.


Ez pedig, ami általában játszódik, és itt is, egy bohózat, így édes mindegy mit csinálsz.

2016. szept. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan feltételezed, hogy mi vagy a barátaink nem vagyunk hívők, mert erről egy sort sem írtam. Most viszont tévedtél, mert épphogy egy fiatalkori bibliakör kovácsolt minket össze annakidején, gyerekkorunkban. Innentől kezdve nem értem miért kötsz bele ebbe, mert a kérdés nem erre vonatkozott.
2016. szept. 15. 10:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne bonyolítsd túl. Most "csak" a barátja vagy, viselkedj úgy, ahogyan szoktatok egymással és ha nem vagy biztos, hogy örülne ekkor vagy akkor a látogatásodnak, kérdezd meg telefonon. Van, aki szereti, ha oszthat az örömben és büszkén mutogatja a babáját, sőt szomorú, ha nem érzi az érdeklődést, más örül, hogy él, a háta közepére se kívánja a látogatókat és retteg a bacilusoktól. Az ajándékot se ahhoz szabd szerintem, hogy keresztszülő leszel-e. Ha majd felkér (ami lehet, hogy csak a baba fél-egy éves korában, vagy még később lesz, ha szóba jön a keresztelő időpontja és ez sem elítélendő...) és szeretnéd / van rá módod, akkor majd a keresztelőn meg ezentúl az összes szülinapon, karácsonyon... stb. adhatsz "nagy" ajándékot.
2016. szept. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves második.


Így megfogalmazva valóban az a legjobb megoldás, ha barátként látogatok és barátként ajándékozok. Elvégre még ha másként is lenne, nekünk amúgy sincs honnan azt előre tudnunk. Hogy sejtjük, az egy dolog, de utalni senki sem utalt rá, szóval mindenképpen baráti státusunk van aktuálisan. Amúgy a látogatásokkal nem lesz gond, azt már említette, hogy szeretettel vár amikor megszületett a baba, szóval ilyen téren nem elutasító.

2016. szept. 15. 10:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogadsz egy tanácsot szülés után maximum 1 héttel ne akarj mindenképp menni...épp hogy kijöttek a kórházból, magamból kiindulva a két nagyszülőn kìvül senki nem jött ők os csak percekre beugrottak, sógoromék jöttek de még őket is a hátam közepére kivántam. Alig birtam menni, fájt a gátsrbem, az aranyerem, ömlött a vér belőlem... Várj pár hetet, semmiről nem maradsz le ha keresztszülők lesztek ha nem.
2016. szept. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megfontolandó, köszönöm. Nálam ez nem volt gond a maga idején, de persze minden ember más. Akkor valóban várok még.
2016. szept. 15. 11:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azért kérdezz rá persze mikor mehettek, lehet ők szivesen látnak előbb is, tényleg nem mindenki egyforma :)
2016. szept. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel miután megszületett a pici, gratulálj Neki és kérdezd meg mikor lenne jobb ha meglátogatnátok. Akár a kórházban, akár otthon látogatjátok meg, először csak egy kis "baráti" ajándékot vigyetek. Ha Ti lesztek a keresztszülők, akkor majd a keresztelőkor ráértek a "nagy" ajándékkal. Ezen kár is addig agyalni.
2016. szept. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez így kerek lesz :)
2016. szept. 15. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban szép nagy a baráti kör, szerintem még csak ne is feltételezd, h pont te leszel a keresztszülő, mert miért Pont te? Felesleges és tapintatlan kérdezni is, ők eldöntik, amikor akarják. Húgomék nem minket választottak keriszükőnek, hanem jóbarátaik egyikét, az ő döntésük, így is örült mindenki.
2016. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!