Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a probléma, mert én...

Mi lehet a probléma, mert én már nem tudom? Részletek lent

Figyelt kérdés

Babám 3 hónapos cumisüvegből eszik.Másfél héttel ezelőttig szépen megevett egy szusszra 85-90 miliket, soha egy bukás nem volt. Azóta növekedett az adagja 100-110 milire (kora baba ezért számolnom és figyelnem kell) viszont nem tudom mi történt de nem bírja megenni az adagját és sorozatosan bukik. Úgy csinálom hogy elkészítek 130 mili kajcsit, eszik amennyi jól esik és most jön a nagy de....elkezd enni megeszik mondjuk 50-60 milit a cumisüveget nem engedi el, hogy megálljunk büfire, a cumisüveg a szájában és már bukik is, amikor jön felfele a kaja már csak akkor ereszti el a cumit.És nem kis mennyiséget bukik, hanem majdnem az egèszet amit addig megevett.Aztán sír, kapálózik és ami megmaradt 70 milit simán bepuszilja bukás nélkül, büfiztetésnél meg nyalogatja a vállam, hogy még éhes.Én ezt nem értem...de már minden etetésnél rettegek, hogy mi lesz...Nenatal milumilt elszik, mam-os cumisüvegből, egyes lyukú cumival.Minden nap mérnünk kell és most fogyott is (jó nem sokat csak 20 grammot de akkor is) biztos a bukások miatt.


Valakinek esetleg valami ötlet, tapasztalat?Nem tudok rájönni, hogy miért csinálja...unja a tápszert, vagy kettes lyukú cumi kellene már neki...nem tudom..vagy csak szórakozik velem ☺


Komolyra fordítva a szót tényleg várom az ötleteket, tanácsokat mit csináljak, min változtassak.


A segítő válaszokat előre is köszönöm!



2016. szept. 16. 05:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy túl éhes, és nagyon mohón kezdi enni, ezért több levegőt is nyel. Esetleg kicsit kevesebbet várj két etetés között.
2016. szept. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 H_Vivien ***** válasza:
100%

Lehet kapni sűrítőt, Milumilből. Nekem 4 hónapos lehetett a kisfiam, amikor el kellett kezdenem keverni a tápszerbe, mert elkezdett bukni, és ugyanezeket csinálta. Kicsit sűríti a tápszert és laktatóbbá teszi. Lehet, hogy már nagyon híg Neki a sima tápszer. Vagy esetleg próbálj ki más tápszert, lehet, hogy azzal van a baj. A cumin szerintem ne változtass, a 2-en nagy a lyuk, csak ömlene a pici szájába és folyna szét, azt tejpéphez használd majd.

Én lehet megpróbálnék másik tápszert, csak egy ötlet, vesztenivalód nincs. Én Milumil Pro Nutrát használtam, nagyon szerette, nagyon ritkán bukott töle, sűrítővel keverve.

2016. szept. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 luna26 válasza:
15%
Lehet hogy hirtelen emelted az adagot és nem volt ideje tágolni a pocaknak...vagy megprobálkozhatnál mással is pl üveges kajákkal..vagy mivel már ehet mást is tápszeren túl néz utána ..csak írd be hogy 3hónaposnak mi adhato..vannak receptek ..fő ételek deszertek..
2016. szept. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy koraszülöttnél a dokit kérdezném és nem vadidegen embereket egy anonim fórumon.
2016. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj utolsó annyira okos vagy nekem eszembe sem jutott....ma voltunk a dokinál, és csak kiváncsi voltam hátha másnál is volt ilyen probléma.


A többieknek köszönöm a válaszokat.A doki szerint egy kis hugyúti fertözés lehet a háttérben, hétfőn lesz meg a vizelettenyésztés eredménye.

2016. szept. 16. 16:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Meglett a vizelettenyésztès eredménye...szerencsére negatív, nem beteg.A doki néni milumil ha optima 1-es tápszert írt fel, lehet hogy csak unja már a pici.Valakinek van tapasztalata ezzel a tápszerrel?
2016. szept. 20. 16:46
 7/7 H_Vivien ***** válasza:
Igen, én azt kaptam másodszorra a kisfiamnál, mivel a kórházban Milumil ProNutra 1-et írtak Neki. Sajnos más dokinál voltam iratni amikor elfogyott, mert a mi orvosunk akkor nem volt. Teljesen kikelt magából, hogy hogy lehet, hogy nem HA-t kap, mert az a hipoallergén, így Ő csak azt volt hajlandó írni. Gondoltam mi baj lehet, mivel a HA víz alapú, nem tejalapú, amitől ugye könnyebben lehet tejérzékeny. Az én kisfiamnak olyan hasmenése volt a HA tápszertől, hogy napi 5-6x fosott be szegénykém szó szerint folyt mindenhol. A sima Milumil ProNutrától semmi baja nem volt. Tejérzékenység sem lett szerencsére. Nekem nagyon szerette a kisfiam, a Bebát pl. nem ette meg. Nyugodtan adjad Neki, én csak ajánlani tudom. Azért a sűrítőt kipróbálhatod, ha ettől is bukna.
2016. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!