Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyolc hónap körüli babátokkal...

Nyolc hónap körüli babátokkal hogy megy a házimunka?

Figyelt kérdés

Gondolok itt:

-mosás/teregetés

-főzés stb


2016. szept. 16. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Ugyan elmult mar 8 honapos, de akkor is viszonylag jol ment, elpakolaszik magában, tologatja a kisautókat stb. Van ami nem megy, pl. bepakolas a mosogato gépbe, mert ő is pakolni akar de a koszos edényeket nem hagyom neki ugye...teregetes van hogy megy, van hogy nem, mert lerangatja a ruhákat.

Söpörni sem tudok mert bele mászik a koszba :) felmosas sem, a porszivozast viszont szereti. Mosogattam simán megy, főzés is.

2016. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

*mosogatas simán megy

Ja, a mosás is, olyankor segit bepakolni. Amugy mindenbe igyekszem bevonni, pl. egyutt pucoljuk a zöldbabot vagy a krumplit, gombát (ő csak rakosgatja), hagyom hogy segítsen kipakolni a mosogatogepbol (keseket persze nem), neha adok a kezébe papírt hogy segítsen torolgetni...nyilván 8 honaposan ilyeneket még nem tudott, az en fiam nagyobb mar, de akkor is mindig ott volt velem, figyelgetett, pakolt.

2016. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Már egész jól megy neki. Sajmos a porszívótól fél, ezért azt nekem kell megcsinálnom.
2016. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%

Simán, viszont beosztva, részletekben. A gyerekhez is igazodom.


Porszívózásnál: jön velem, nem fél, pedig gyakran használom orrszívásra is...tūri.


Sepregetni és felmosni: ha alszik, vagy a kiságyban van. Persze, van hogy sír a végére...de igyekszem izgis dolgokat adni neki.


Fürdõ, wc takarítàs: befújom tisztítószerekkel mikor nincs a közelben, hagyom hatni és mikor elmolyol valamivel, akkor takarítom. Ha odajön, abbahagyom, játszok vele a szobában, majd megint nekiugrok.


Mosogatàs:fõzés közben folyamatosan, ezért nem sok marad. Evés után vagy bennemarad az etetõben és gyorsan elmosogatok, vagy kiveszem és elmolyol valamivel. Van hogy jönne az ölembe és feláll a làbamnál.


Bevásárlás: babakocsival megyünk ha nem fàradt és éhes, egy darabig elvan. Nagybevàsárlàs nem gond, mert szeret a bevásárlókocsin ülni, vagy ha elunja az apja kiveszi. Nagybev.ra mindig együtt megyünk. De 90%-ban a férjem vàsárol, én alapból nem szeretek.


Mosás, teregetés:nem gond, jön velem. Berakni egy fél perc kb. Teregetni is jön velem, van hogy alulról szedeget le kisebb ruhàkat, de ha végeztem, fél perc visszarakni.


Vasalni nem szoktam.


Fõzés: részletekben. Pl reggel megpucolom a zöldségeket, mikor jobban elvan a gyerek. Délelõtti szundi alatt felrakom fõni, ha maceràsabb, ha nem akkor simán felrakom mellette is. Õ addig lomol.

2016. szept. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Volt, hogy minden simán ment, máskor nem. Pl. Kívülről nem lehet bezárni az erkélyajtónkat, csak behúzni, így ha teregettem, akkor ment a pihenőszékbe addig. Felmosásnál szintén, de azt általában reggel csináltam/csinálom, addig issza a tápszerét én meg porszívó felmosás. Főzés közben vagy elvolt, vagy nem :D ha nem, akkor kapott kukit vagy egy babapiskótát vagy műanyag dobozt fakanalat. Vagy hordozóban feltettem a pultra és nézte mit csinálok :)
2016. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Elõzõ vagyok. Tésztát úgy fõzök, hogy mikor kezd álmos lenni, odarakom a vizet forrni, mire elaltatom, addigra forr és gyorsan ki lehet fõzni. Egyedül az olajos kisütõs rész a necces, azt akkor szoktam, ha az apja vigyàz rá. Alvàs alatt nem szoktam, mert fogzik és nagyon rosszul alszik, ordítva kel sokszor, plàne ha még aludna.

A párom is szokott fõzni, ha nekünk nehezebb éjszakánk volt és van ideje. Vagy az is elõfordul, hogy nincs fõtt kaja vagy hozatunk.


Hozzátartozik, hogy a 8 hónapos fiam, mászik, egyedül ül, felàll, és biztonsàgosan vissza le tud ülni, nehezebb volt, mikor még csak tanulta ezeket. Az egész lakàsban mozoghat, ahol nyitva hagyom az ajtót neki. Wc, fürdõ, egyik szoba bezàrva. A màsikban ami fiókot elér, kipakolhatja, majd visszarakom ha végeztem a teendõimmel. Konnektorok dugaszosak, plusz É.V. relével ellátva, vegyszer csak a konyhàban van, de egyedül nincs ott, meg el is van zárva. Szeparàciós szorongàs elkezdõdött, sokszor mászik utànam, kapaszkodik fel. De nincs rendetlenség, mert én is és a pàrom is rendet tart, nincsenek ledobált szennyes, asztalon hagyott mosatlan, mert ha nem is mossuk el rögtön, betesszük a mosogatóba....stb.


Bocsi ha hosszú voltam. :)

2016. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Mármint 4 és 6 ugyanaz, mert valaki írt közbe. :D
2016. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

-porszivozas, felmosas: ezeket mindig reggel szoktam, felkelés után és addig ilyenkor bent marad a kiságyban, de onnan az egész lakást belátja így végig nézi mit csinálok.


-mosás, berakni egy perc, utána csak átrakom a szárítógépbe, így egyszerű. Vasalni sosem vasalok. Amikor behozom a tiszta ruhákat a kosárban, akkor azokat általában kipakolja, aztán megyünk és együtt pakoljuk be a szekrénybe, fiókba.


- mosogatni nem kell mert mosogatógép van, ebből akkor szoktam ki bepakolni amikor az etetőszékben ül, és így nézi mit csinálok ez pár perc.


-Főzés, általában akkor fozok amikor alszik, vagy ha fent van akkor berakom a járókába. Odalát és úgy néz. Ő mindig csüngeniszokott rajtam kapaszkodik a lábamba így nem biztonságos főzni úgy hogy ott van.


- Fürdőszoba takarítás, ezt is akkor csinálom amikor a járókában vagy a kiságyban van.


- bevásárlás, babakocsival.


Csak ketten vagyunk. Hajmosás is fürdés nekem akkor amikor alszik.


14 hónapos, de ugyanígy volt nyolc hónaposan is, csak akkor még a pihenő székbe is be tudtam rakni, ez helyett van most az etetőszék, meg a Járóka,

2016. szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

5 perces dolgokból csinált fél órát. A teregetés még rendben van/volt, kapaszkodott ugyan a lábamba de attól még teregettem. Most már nagyobb (11 hónapos) és lerakom a vizes ruhákat ő meg a földre dobálja őket egyesével, szóval hajolgatni kell értük de legalább meg tudok mozdulni.

Mosogatás, sepregetés, főzés stb: agyrém. Kicsi a konyha, ha lefoglalja magát se tudok lépni de általában a lábamba kapaszkodik/kapaszkodott 8 hónaposan is, így lett minden túl sok idő, amikor már végképp haladni akartam volna inkább adtam neki pufit és akkor gyorsan megcsináltam.

Már most annyival jobb a helyzet, pont megoldásként azt találtam ki, hogy csipegesse magának a gyümölcsöt pl, elvan vele akár 20-25 percig is és amit lehet arra időzítek. De evés után is elvan a székben még kb 10-20 percet úgyhogy összesen azért nem kevés.

2016. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
8 hónaposan tanult meg maszni a lányom, ez annyira érdekes volt neki, hogy azt csináltam mellette, amit akartam :D mászott ide-oda a lakásban (bababiztos, mehetett nyugodtan), fél szemem rajta, de amúgy bármit meg tudtam mellette csinálni. Most 14 hónapos, kicsit nehezebb, mert már segít :D de így is egész jól haladunk.
2016. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!