Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírós babák anyukájával...

Sírós babák anyukájával beszélgetnék! Ugye nem vagyok ezzel egyedül?

Figyelt kérdés
Jól gyarapodó 11hetes kislányom napközben nagyon sokat sír. Ha felveszem, gyakran akkor sem nyugszik meg, babakocsizni nem szeret, már vettünk csatos hordozót hordozási tanácsadó ismerős segítségével kiválasztva. Tiszta a pelusa, jól lakott.. És mégis csak sír, üvölt. Napközben alig alszik, az éjszakát viszont átalussza . Gondoltam rá, hogy esetleg az álmosság miatt van ez a sírás!? Teljesen elkenődök, hogy ez miért van. Sokat olvastam erről, hogy vannak ilyen nehezen alkalmazkodó babák, de szeretnék konkrétan ilyen szülőve beszélgetni, mert néha úgy érzem, hogy a tanácstalanságba megbolondulok. Párom 3 - 4napokat külföldön van, meg csak az sincs, hogy este lenne segítségem. Azaz van, az 5éves kisfiam!! Szegény néha csak azt látja, hogy az anyja egy idegbeteg :-(

2016. aug. 17. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon érzik, ha mi feszültek vagyunmk, és ez tovább generálja az Ő nyugtalanságát... - Amikor meg akarod nyugtatni, tedd a mellkasodra, és próbálj meg lassan, mélyeket lélegezni...és Te magad is nyugodttá válni... -Érezni fogja, és át fogja venni a ritmusodat... Ha "rászokik", megnyugszik tőle, kösd nyugodtan magadra hurcikendőben... - Remélem neked is pozitívak lesznek a tapasztalataid... :)
2016. aug. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ó, édesem, az enyém még éjszaka is sírt. Azt hittem fejre állok. Aztán 12 hetesen mintha elvágták volna.
2016. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányom az első négy hónapot konkrétan átüvöltötte, nem sok dologra emlékszem ebből az időszakból, csak arra, hogy ráz a hideg (melegítőben, 27 fokos lakásban...) és bőgök.
2016. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Minden nap úgy fekszem le, hogy holnap jobb lesz, megtalálom a praktikát. Tudtam, hogy nem vagyok ezzel egyedül.. De kicsit megnyugtató mások szavait is olvasni.
2016. aug. 17. 21:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Az enyém. Az első három hónapban nagyon nagyon sokat sírt. Álmosság/hasfájás. Meg a túl sok ingerrel kellett vigyázni. Sírt a babakocsiban, itthon még kézben is gyakran, járkálni kellett vele állandóan. Egyébként járkálva altattam a sötét szobában és tudod mi jött be? Az, hogy nem zavartattam magam, ha biztosan tudtam, hogy álmos, altattam ugyanúgy ha sírt. Úgyis kézben volt, nem egyedül. Fél órának éreztem a sírást egyébként 1-2 perc volt és bealudt. Pár nap múlva valamiért nem kísérte az altatást a sírás. Utána se sírt keveset de azért lényegesen kevesebb lett. A hasfájás meg most múlt el végre 10 hónaposan. (Bár nem egyszerű eset, tejallergia.)
2016. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja még azt kihagytam, hogy azelőtt amikor rázendített az álmos sírásra 1-2 óráig tartott míg mindenáron meg akartam nyugtatni nehogy sírjon szegény. Idegbeteg voltam akkor. Majdnem minden nap volt ilyen, volt mikor többször is. Utólag kiderült, nem ez lett a jó ötlet.
2016. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem semmi. De mintha az én lányomról olvasnám, amit írtál!! Én nem tudtam sokáig hagyni sírni..talán egy negyed óra volt csak. Apa hagyta.. Persze úgy, hogy nem hagyta magára. És láss csodát, nem hagyta abba.. Max amíg levegőt vett .
2016. aug. 17. 22:21
 8/14 anonim ***** válasza:
A csodálatos első hónapok. Nekünk pocifájás miatt nem tudott éjjel aludni...sírás, visítás jellemezte az első 3-4 hónapot. Aztán egyszercsak jobb lett. Kitartás!
2016. aug. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez volt semmi sem hatott. A nagytesó 8 éves volt, néha megkérdezte mi romlott el a babában.

4 hónap ringatás, babakocsizás de végül elmúlt hozzátápláláskor.

2016. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran teszed mellre? Nálunk ezt a nagyon gyakori szopi oldotta meg (értsd akár 5-15 percenkénti, és az elején az első 1-2 napban, mikor erre átálltunk, szinte egész nap komfortszopizott). Utána sokkal nyugodtabb lett. Nekem is sokat kellett hordozni.
2016. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!