Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez elég egyedi név egy kislány...

Ez elég egyedi név egy kislánynak?

Figyelt kérdés

Damira Mirna

Nekem nagyon tetszik. Számítok itt sok negatívra, de érdekel azért mindenki véleménye :)


Egyféle válaszolók kerüljenek: az a lényeg, hogy neked tetszen és társaik! (Egyértelmű, hogy az a lényeg, de nem véletlenül írtam ki a kérdést!)


2016. szept. 18. 23:12
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
ha csak az egyediség a cél, akkor határozottan IGEN, elég egyedi.
2016. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
94%
Én javasolnám az Orália Kandidát, ha igazán egyedit akarsz, a Damira Mirna túl snassz és egyszerű.
2016. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is Sváb vezetéknevem van, alig vártam hogy férjhez menjek és elhagyjam. Az életben még senki nem értette meg sem első, sem második, sem harmadik hallásra. Mindig, mindenhol betűznöm kellett. Iszonyat idegesítő volt már gyerekként is. Damira Mirna azt sem lehet érteni hol végződik az egyik és hol kezdődik a másik. A névválasztást ennél jobban át kell gondolni szerintem.
2016. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Damira nekem kicsit komoly,rideg név,viszont a hasonló Amira pedig lágyabb hangzású nekem szebb:)
2016. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Az én sváb vezetéknevem összevissza 3 betű, mégse betűzni kell folyamatosan.
2016. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Ja, s a kettő együtt szörnyű.

A Mirna még elmegy, Damira borzalmas, kettő együtt iszonyat.

Kb Abraka Dabra, ahogy fentebb írták.

2016. szept. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

A Damira is keresztnévként funkcionálna :)

A vezetéknevünk 8 betűes, egyáltalán nem magyar (nagyon idegen), viszont könnyen és jól érthető. Annyit kell mondanom, hogy a vége y-nal. De ezzel soha nincsen baj, nem kérdeznek vissza!

Éppen ezt akarom kihasználni. Hogy nem Varga, Szabó, Kiss, Nagy stb, hanem külföldies de érthető. Ezért ehhez egy nem magyar keresztnév párosítás.

Na majd látjuk, biztosan megírom majd, hogy mi lesz. Amúgy ikertesója is lesz, de neki már megvan, szóval az nem kérdés :)

2016. szept. 19. 22:28
 38/44 anonim ***** válasza:
Egyedinek egyedi, végülis nem azt kérdezted hogy szép név-e, vagy illik-e egy kislányhoz.
2016. szept. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

jó, legyen külföldies,de érthető.


de ez a kettő egymás mellett baromira nem illik össze, túl egybehangzik, s minden, csak nem érthető. sőt, nagyon is érthetetlen.


akkor inkább legyen Damira egyéb, vagy Mirna egyéb, vagy egyéb Damira, egyéb Mirna, de a kettő egymás mellett szörnyű.

2016. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Az én Sváb vezetéknevem 9 betűs és Magyarországon egy igazi átok! Pedig a származásom nem szégyenlem, sőt, de a név megnehezítette az életemet.

Kérdező! Hiába hangzik jól a külföldies vezetéknévvel, ha Magyarországon nehezen értik. De nyilván a döntés a tiétek.

2016. szept. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!