Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbaba nem szeret fürödni?

A kisbaba nem szeret fürödni?

Figyelt kérdés
Kisbabám két hetes. Amióta hazajöttünk a kórházból, minden fürdetést végig sír. Lehetséges, hogy még nagyon új neki, de majd megszereti? Vagy ha már az elején ennyire utálja, akkor később sem valószínű, hogy tetszik majd neki? Valakinek volt hasonló esete?

2016. szept. 28. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
mindegyik sir az elso par hetben, erre kulon felhivta a figyelmem a vedono, hogy nem igen szeretik a furdest: erzik a bizonytalansagot abban ahogy fogod, hideg van nekik, farasztja oket, stb. korulbeluk 3 honaposan kezdte el "elvezni a lanyom a furdetest.
2016. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi az első kb. négy hónapban zuhanyoztuk a babát. Időnként próbát tettünk a kiskáddal, talán négy hónapos korától tudtuk használni. Akkortól élvezte igazán a kádban fürdést, mikor már ült, és tudott játszani a vízben.
2016. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az első pár hétben az enyém is gyűlölte, aztán két hónapos korától mosolygott közben ( igyekeztem lekötni a figyelmét) , utána volt amikor újra előjött a sírás, akkor pár napig csak lemosdattam esténként. Majd újra kád, akkor megint szerette élvezte hogy lebeg, meg rugdossa a vizet. Lassan 5 hónapos lesz megint nyűgösködik. Ahogy felveszem és indulok a kád felé befeszül és vörösödik. Olyankor baba vissza, megnyugtatom, akkor már jobb, de látom rajta, hogy azért annyira nem tetszik. Én is az ülős időszakot várom már.
2016. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az enyém kivétel, mert a legelső fürdetéstől azaz egy napos korától nagyon élvezte soha nem sírt még :)
2016. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az a titok hogy evés után kell fürdetni, meg sem nyikkan
2016. szept. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen normalis. Viszont nekunk annak idejen azt ajanlottak, bar magunk is rajohettunk volna hogy erdemes probalgatni hogy a langyosabb vagy a melegebb vizet szereti-e, esetleg a tobbet vagy kevesebbet, hogy leerjen a feneke, ilyesmik. Valamint az idopont is lehet hogy nem mindig a legalkalmasabb, ha este mar tul faradt vagy ilyesmik..
2016. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is kivétel. A 11 hónapja alatt egyszer sírt, amikor 2 hetesen gyerekkórházba kerültünk, és a nővérke pontosan 37 fokos vizet készített elő nekünk. Addigra kitapasztaltam, hogy pár tizeddel melegebben szereti (kicsit remegett a szája...), szóval tettem még egy kis meleget hozzá, és nem is sírt utána. Az öltözéssel voltunk inkább bajban, azt nagyon nem csípte csecsemőként.

Ha minden jó egyébként (szoba hőmérséklete, vízhőfok, anya magabiztossága, nem túl fáradt baba) akkor majd idővel jobb lesz, addig is kitartás, türelem. :)

2016. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is sírt sokáig. 5-6 hetesen már nem mindig de inkább 3 hónapos kora körül változott, addig mikor hogy sikerült.
2016. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy tipp: textilpelenkát hajts félbe háromszög alakúra (tehát az egyik csücskét az átlósan szemben levő csücsökhöz), arra tedd a babát, bugyoláld be és úgy tedd a vízbe. Lassan vizezd be mindenhol a babát és lassan kerüljön le róla a pelenka, azzal simogasd le róla a szappant vagy amit használsz. Egy védőnőtől hallottam, így is csináltam mindhárom gyerekemnél, bevált :) Biztonságot ad neki, van valami körülötte, emlékezteti az anyaméhre. Ahogy nő a baba, elhagyod a textilpelenkát. Jó szolgálatot tett még nekem az a szerkentyű is, aminek nem tudom a nevét, megpróbálom elmagyarázni, hogy hogy néz ki: vastag fémhuzal szerű anyag U betűnek hajlítva, az U betű alja egyenes, ez a rész kb 90 fokban lefelé hajlítva. Egy megfelelő méretű kis frotír anyag két hosszabbik szélevisszahajtva és bevarrva, így rá lehet húzni az U betű két szárára. Ezt lehet a vízbe tenni és ezen fekszik a gyerek úgy, hogy a feje magasabban van a "törülközőn", tehát a szülő keze felszabadul, nem kell tartani a gyereket a víz felett. Remélem, érthető voltam, ha mégsem, kérdezz nyugodtan :) Ha bababoltban lehet nálatok ilyet venni, érdemes kipróbálni.
2016. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Eszter76 ***** válasza:
Teljesen normális, hogy eleinte nem szereti. DE... ezt már sajnos a védőnők többsége is elfelejtette... tegyél alá textilpelust! Vagyis egy tiszta textilpelenkával együtt engedd őt a vízbe (vagy az is jó, ha beleteríted, amikor már kész a víz). Ez biztonságérzetet ad az ilyen pici babának, mert nem egy számára hatalmas víztömegben lebeg, hanem a textilpelus "behatárolja" neki a teret. Mind a 3 gyerekemnél bevált ez a módszer (az anyukámtól tanultam). :-)
2016. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!