Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok a mamánál...

Mikor hagytátok a mamánál először pár órára?

Figyelt kérdés

Kislányom pénteken lesz 4 hetes, szombaton moziünnep van, nagyon szeretnék elmenni, több film is érdekel, de nyilván csak 1-et néznénk meg. Szüleim 10-12 percre laknak a mozitól autóval, 3-4 óránként eszik a kicsi, tápszeres.

Ti otthagynátok? Az én szüleimről van szó, van neki ott kiságya, etetni is tudják, de egyedül még nem hagytam ott sehol. Nagyon szeretnék elmenni, de mégis van bennem egy félsz, mi van, ha akkor nem fogja kialudni a 3-4 órát (ha kialussza, haza is érünk annyi idő alatt), nem tudják esetleg megvigasztalni vagy bármi... ti otthagynátok jó szívvel? Délután 15.20kor kezdődik a film, nem esti előadásra gondoltam.


2016. okt. 3. 22:44
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

nem, nem fáj az igazság, de te sem gondolhatod komolyan, amit írtál.

már miért lenne fontosabb egy mozi? nem 2 hétre passzolom le, hogy elmenjek korfura nyaralni, basszus. max 3 óra, amit elég esélyes, hogy átalszik...


magyarázd már meg nekem, miért is lenne emiatt kevésbé fontos a gyerekem???

2016. okt. 3. 23:51
 12/27 anonim ***** válasza:
63%
Pár órára kb 1 éves korában hagytuk a nagyszülőkre, addig otthon filmeztünk. A gyerek rengeteg "lemondással" jár, amíg ilyen pici.
2016. okt. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
58%

Istenem ez a sok mintaanya! Azert mert ti otthon ultetek 3-4 evig non-stop masnak nem kell! Nem attol jo anya valaki mert nem szall ki a gyereke seggebol! Amugy meg lehet a kerdezo terhessege eleje vagy kozepe ota otthon fekudt vagy korhazban miert ne jarhatna neki is vegre egy kis kimozdulas? Nem orokbe adja a babat! Te jo eg!

Mar miert ne mehetnel el? Ha azt erzed szukseged van a kikapcsolodasra akkor menjel! Teljesen mindegy mennyi idos a pici. Nem hal bele ha 1-2 orara a nagyinal van valoszinuleg ugyis aludni fog fel se fog neki tunni. Mindenkinek szuksege van kikapcsolodasra, ez is egyeni kinek mikor es mennyi ido utan. Jobb egy kiegyensulyozott feltoltodott anya mint egy befasult idegbeteg harpia. Neked is a babanak is meg a ferjednek is. Csinald ugy ahogy jonak latod es ahogy jonak erzed. Egyebkent amugyis a baba erdekei a legfontosabbak most de azert gondolhatsz magadra is. Attol meg nem szuntel meg letezni mert anya lettel. Ne foglalkozz azokkal akik meg itt lehurrognak. Menjel!

2016. okt. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
54%

A sok mintaanya......

Mert ti sohasem hagyjátok ott sehol sem.

Menjetek el nyugodtan. 3-4 óra hossza. Nem lesz semmi gond. Ha van ott kiságya, hasonlók akkor semmi gond nem lesz, hiszen ismeri, ismeri a nagyszülőket stb.

Attól hogy megszületett a gyermeked, nem kell 3 évig a négy fal között élned.

Neked jól fog esni kicsit kikapcsolódás, a nagyi meg nagyon fog örülni hogy picit kettesben lehet az unokájával.

2016. okt. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
66%

Még nem hagytam ott, most 13 hónapos.

Moziban ugyanakkor 2 hete voltam.

Férjem vigyázott rá. Mi mindent egymás között oldunk meg.


Nekünk kicsit más az ízlésünk filmek terén, de barátnőmék konkrétan úgy járnak moziba kb. 4 éve, hogy ugyanazon film egymást követő előadására ülnek be, a mozikapuban átadva a gyereket, így még meg is tudják rögtön beszélni az élményt, amikor a második végez. :)

2016. okt. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%
A mamánál nem hagytam, a mama jött hozzánk, kb. 3 hetes korában. A nagyobbik fiamnak fellépése volt, eszembe sem jutott, hogy kihagyjuk, nagyon szomorú lett volna, ha nem megyünk el mindketten az apjával. De a picit sem akartam még ilyen korán tömegbe vinni. Úgyhogy szépen otthon maradt a nagyival három órát, és kész. Fel se tűnt neki, egy ilyen pici baba még eszik-alszik. Most 8 hónapos, most nehezebben hagynám rá a nagyira, mint néhány hetesen, már megvannak a maga kis "allűrjei" :D
2016. okt. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%
Neki még mindegy ki van vele. Én azért nem bíztam másra, mert eddig kitapasztaltam mikor hogyan tudom elaltatni, megnyugtatni. Hasfájós volt. Most 1 éves, most pedig nem tudom másra bízni, mert elég sűrűn nem is látja a nagyszüleit ehhez, anyukámban nem bízom meg etetés terén (jégkrémtortát akart neki adni arra jöttem ki a mosdóból náluk), a gyerek meg torkaszakadtából ordít, ha anyósomra merem bízni. A férjemmel nyilván kettesben hagyom őket ha muszáj, ő is teljes értékű szülő, akkor nem is csinál a kisfiam problémát. Ez nagyon babafüggő. Én azt gondolom, hogy mikor kisebb egyszerűbb még másra bízni, nincs énképe, azt hiszi mindenki "anya" stb. (Nem véletlen, hogy hónapokig mosolyog ha tükörhöz viszed és téged lát majd egy korban már nem mosolyog, látszólag nem érti, összezavarja.) Ha szükséged van kikapcsolódásra, akkor menjél! Itt mindenki más, mindenki gyermeke és lehetőségei másak így persze különböző válaszokat találsz itt is. Egyébként meg.. jó szórakozást! :)
2016. okt. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

Nyugodtan ott hagyhatod. Főleg hogy tápszeres, hidd el nem lesz semmi baja. Anyukád is felnevelt téged meg tudja vigasztalni is. Nálunk az első olyan 4 hetesen volt először a maminál míg elnentünk nagybevásárlásra, a második mivel tápszeres volt és ráadásul a nagy akkor kezdte az ovit igy kb 2 hetesen volt egy héten többször is a maminál pár órát, a legkisebbem még most 8 hetes de kb 3 hetes korától volt maminál 1-2 órát. Ő még szopizik meg néha tápszerrel kell kiegészíteni. Ha tudom olyankorra időzítem az elintéznivalót amikor nincs etetési idő, ha mégis (pl most szülői értekezlet volr) próbálok fejni neki tejet meg ott a tápszer.

Nálunk ottalvás is kb fél évesen volt mindkettőnél. Ha a kicsi is már csak tápszeres lesz ő is ott fog aludni 1-1 estét. Ez szerintem nem csak azért fontos hogy a szülők kikapcsolódjabak hanem mert bármikor jöhet egy olyan helyzet hogy ott kell lenniük (pl nálunk mikor este szültem) és igy tudják hogy ott is biztonságban vannak és anya/apa jönni fog értük. Sőt később bölcsibe/oviva is könnyebb lesz a beszoktatás.

Szóval nyugodtan menj el ettől nem leszel rossz anya sőt mivel te is feltöltődsz így új lendületed lesz. Persze hiányozni fog ennyi idő alatt is de ez az ő érdekét is szolgálja. És tényleg nem lesz semmi baja hidd el, max kényeztetve lesz :)

2016. okt. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
26%
4 hetes babánál ez nem kèrdés. Ha valakinek normalis lepasszolni egy újszülöttet, az szánalmas. Aki szerint egy ilyen picinek mindegy ki van vele, az még butább, mint a nagy átlag. Semmi elméleti tudasotok nincs és még büszkék is vagytok rá. Es kérdező: igen. Nehéz. De TE vagy az anyja. Ideje megrazni magad és vállalni amivel jár. A moziéjszaka meg lesz nélküled. Tegyétek kocsiba és sétáljatok egyet a gyereketekkel. Mert vállaltátok.
2016. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
67%
5 hónaposan
2016. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!