Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes így járássegítőt venni?

Érdemes így járássegítőt venni?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos. Es már felkapaszkodik mendehová.

Van egy kompja, abba is felkapaszkodik. Ezt mar egy hónapja csinalja. De mostanság elkezdte próbalni tolni a kompot és lépeget utána. Vagyis meg csak próbalkozik.

A kérdésem az, hogy ez is jó, vagy a járássegítő biztonságosabb?

Persze ott vagyok mellette, és figyelek rá.



2016. okt. 4. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk fejlődésneurológiai vizsgálatra kell járnunk 2-3 havonta koraszülöttsèg miatt, de ott már most mondták a kórházban (babám 4 hónapos) hogy semmiképpen ne vegyünk járássegítőt a babának, mert csak ártunk vele, a dokik senkinek sem ajánlják.
2016. okt. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Egyébként, a kompot is a mamától kapta. És nem sokat van abban se. Inkabb leteszem a földre, hogy másszon. :)
2016. okt. 4. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
1-es, és mivel indokolják? Pont hogy a kompot nem szokták javasolni, helyette inkább a járássegítőt. Fiamnak is van, sokat kavart vele a lakásban. Amióta elindult egyedül, már csak a kis kütyüket birizgálja az elején.
2016. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom miért kell lepontozni én csak azt mondom amit a kórházban...szóval ha ők hazudnak akkor én is.Egyébként sem a kompot sem a járássegítőt nem ajánlották, a miértjét nem kérdeztem, elfogadtam amit mondanak, mert bízom bennük.Lehet megint lepontozni...
2016. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell. A járássegítővel is eleshet ahogy a komba kapaszkodva is. Azzal is ugyanúgy tud gurulni. Lányomnak megvettük drága pénzért a járássegítőt másnap elindult magától.
2016. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Nézzétek meg a kérdéseket, ahol másfél évesek nem járnak még. Majdnem mindegyiknél kiderül, hogy van "járássegítője" vagy vezetik. Csakhogy egyik sem segíti az egyensúlyérzéket. Balesetveszélyes is, mert hirtelen gyorsan elgurulhat a baba meg hason esik. Bátorsága se feltétlen lesz egyedül lépegetni "időben". Nem beszélve arról, hogy a gerince se biztos, hogy elég erős még ehhez.

Az enyém amikor eljött a tologatás ideje egy kosarat borított fel és azt tolta maga előtt.. feltalálják magukat amikor ott az ideje. Pár hétnél tovább nem tartott és már el is indult.

A helyedben a bébikompot eladnám és nem fontolgatnám további hasonló dolgok vásárlását.

2016. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Én a saját tapasztalatomból írom, hogy nem kell!

Felesleges és balesetveszélyes is.

A lányom 1 éves szülinapjára vettünk járássegítőt. Kb le se kakálta,kivéve az elején lévő kis mütyüröket:)

13 hónaposan meg már önállóan járt. 17ezer Ft-ot dobtunk ki, tudom ez a mi hibánk..De nem érte meg.

Azt már biztosan tudom, hogy a második babócának nem veszünk. Ahogyan kompot sem!

2016. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért nemszabad úgymond járásegitőt és kompot használni mert ezek által nem teljesen magától tanul meg járni és a gerincüknek nem tesz jót. Nekem anno azt mondta a védőnőm akit azóta is vissza sirok hogy minek ilyet venni tanuljon csak meg magától járni menni egyensúlyozni. Ne a komppal meg járássegitővel amire inkább támaszkodik
2016. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8as vagyok

Hátráltatja a mozgasfejlődését.

Úgy mint pl ha valaki feszt a.kiságy a rakja, pihenőszékbe nem engedi a babát sajat erejéből tanulni mert kötve van

2016. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én semmit nem adtam/vettem a fiamnak. 8honaposan felállt. 1 évesen Elindult de ezt mons magától én sétáltattam rengeteget hogy fogtam a kezét. Pont mikor töltötte be az egy évet akkor elkezdett menni. Most már egy hónap telt el de már egyenesen szaladni akarna :)
2016. okt. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!