Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek tényleg van olyan...

Szerintetek tényleg van olyan baba, hogy észre sem veszi a család hogy van-tehát annyira jó, és semmi gond-nyűg vele? Vagy csak azért találják ki, hogy irigykedhessünk rájuk?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 22:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
az én babám is majdnem ilyen, de még csak 3 hónapos. Ha jön majd a foga, biztos elmúlik a jóság. Ha kell, eszik, ha kell, alszik, ha leteszem, játszik. Összesen 3* volt nagyon nyűgös elalvás előtt, de fel sem vettem, hiszen olyan ritka volt, szinte jólesett álomba ringatni. Rendszerint ahogyan leteszem, már hunyja is le a szemét, és alszik.
2010. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
34%
A jó baba nem azt jelenti, hogy sosem sír, vagy hogy nincsenek nyűgös napjai, hanem azt hogy nem ordít állandóan, meg nem kel fel félóránként éjszaka.
2010. ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A kislányom is ilyen. Persze, néha nyűgösködik, de hamar kitalálom, mi baja, és akkor már újra békésen mosolyog, vagy gőgicsél. Egyébként születése óta átaludja az éjszakát. Ő a negyedik gyermekem, tehát jelentős tapasztalattal rendelkezem a babajelzéseket illetően. Az elsővel még bénáztam rendesen. :) Az meg sem fordult a fejemben, hogy bárki azt gondolhatja, hogy irigykedni kell, amiért nem sírós. Attól még kommunikál ő a külvilággal, hogy nem üvölt egész nap.
2010. ápr. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az én 16 hósom is nagyon szuper. 6 hetes korától átalussza az éjszakát (8-tól 7-ig). Előtte is csak 1-szer ébredt éjjel, hogy egyen (max 5 perceket szopott mindig). Nagyon nyugodt, nagyon kiegyensúlyozott, nem hisztizik, nem fáj a hasa, nincs semmi baja, a fogzást sem érzi.

Senki nem hiszi el nekünk, pedig itt van, élő példa :)

2010. ápr. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
6,57 vagyok. Nagyon ritkán nyűgös, de ha az is, akkor sem sír, hanem begubbaszt a fotelba, és szopja az ujját... Mindig ugyanakkor alszik (este is nappal is), órát lehetne hozzá állítani.
2010. ápr. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Pedig van ilyen és kicsit rosszul is esett, hogy "nem is igazi baba"... Az én fiam 5 hónapos és jóformán nem is tud sírni... Apósom azt mondta az egyik barátjának, hogy olyan, mintha én és a fiam ott sem laknánk a házban, mert a hangunkat nem hallani immáron 5. hónapja. Nyugodt baba, nem borul ki semmin. Ha leteszem, elvan egyedül, ha éhes akkor is csak nyűglődik, de nem sír. Az éjjelt nem alussza át, tehát neki is van szépséghibája, de egyáltalán nem inaktív! Szinte egész nap gagyog, sikongat, nevet, nagyon jól el lehet vele játszani. Talán az lehet a magyarázata a mi esetünkben, hogy nem volt soha sokat kézben, csak az első 3-4 hétben, mert szeret ficánkolni és nem marad meg az ember kezében, így aztán egyedül is nagyon jól feltalálja magát pl. a játszószőnyegen. Ott kedvére akrobatikázhat, én pedig mellette ülök és játszom vele. A másik ok pedig a nyugodt természetem, amit nap mint nap érzékel, amit 9 hónapon át érzett ottbent is és amit valószínűleg meg is örökölt. Szóval létezik ennyire jó baba és soha meg sem fordult a fejemben dicsekedni vele, mert át tudom érezni pl. a hármasikres anyuka helyzetét és minden elismerésem az övék.
2010. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%

22,53-as vagyok, látom le lettem pontozva. Hihetetlen emberek vannak itt néha, miért baj, ha én nem szeretném hoyg észre se lehessen venni a lánykámat????

Valóban őszintén nem szeretném, és nem arra vonatkozott a kérdés hogy tényleg van-e olyan baba amelyik nem sír, hanem hogy "észre sem veszi a család hogy van". Egy eleven, boldog kisbaba is a figyelem központjában van, attól függetlenül hogy sír-e vagy sem, ha túl csendes, akkor bizony el lehet gondolkodni hogy miért!

2010. ápr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Tegnapi 22.23-as vagyok. Szerintem ha valaki nem vesz észre egy kisgyereket, akkor azzal a valakivel van baj. :) Ha teljesen csendben ül a babám, és pl. rajzol, vagy nagyon "dolgozik" valamivel, vagy ha szépen eszeget egyedül, attól, hogy nincs kiabálás, dobálás, még ott ül és gyönyörködik benne az egész család.

Amúgy egyetértek azzal, aki azt írta, a nyugodt természete lehet ilyen hatással a babára. Vibráló, csapongó környezetben a gyerek is ilyen lesz.

2010. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!