Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz velem a télen a fázós...

Mi lesz velem a télen a fázós babámmal?

Figyelt kérdés

Nagyon fázós a babám. 17 fokban az alábbi ruhákban vittem sétálni és mégis hideg volt az arca:

Hosszú ujjú body + plüss rugdalózó + térdzokni + sapka + kabát + kesztyű. Alatta is volt egy vastag pléd és még be is takartam.

Most itt 10 fok van, kéne vinnem a védőnőhöz mérésre, de nem tudom mit adjak rá. Van téli polár kezeslábasa, azt még az eddigiek mellé (minusz kabát)? De akkor mit adok rá a nagy hidegben? Vagy októbertől márciusig ki sem viszem? (Az nem lenne jó.)

6 hónapos


2016. okt. 5. 08:58
 1/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
90%
Ne az arcáról állapítsd meg, hogy fázik-e, hanem a bebugyolált testrészeiről! Mondjuk ha levetkőztök, hideg-e a lába, ha a keze is be volt takarva, akkor az is hideg-e. Be van-e izzadva a feje, nyaka a sapka alatt. Az arca persze, hogy hideg.
2016. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek hideg az arca olyankor. A megfelelő testhőmérsékletet tapintással (csecsemőknél) a nyakszirtnél kell nézni. Ha ott kellemesen meleg, nem izzadt, akkor nem fázik.


17 fokban a te arcod is hideg, szóval ez semmit nem jelent.

2016. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanezt akartam írni, mint az első :)

Az arca nyilván hideg, mivel az nincs beöltöztetve :)

2016. okt. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolod, hogy fázik, mert hideg az arca? Mert ilyen kicsi babáknál a hátát és a mellkasát kell nézni, nem a kezét, lábát, arcát
2016. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az elsővel annyiban vitatkoznék, hogy a végtagok se jó mérőeszközök ennyi idősnél. Még nem teljesen jó a periférfiás keringés, azért a végtagok hidegebbek lehetnek.

Nyakszirt (tarkó alatt) a tuti, oda kell benyúlni és ott érezni a valódi hőérzetét.

2016. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a nyakát néztem valóban, de nem izzadt be.
2016. okt. 5. 09:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

fázós baba mert hideg volt az arca ??? Mi van ?

Ahogy előttem írták a tarkójához kell benyúlni ..

2016. okt. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Persze, hiszen pont azért hűl ki az arca is, mert a jó melegben lelassul a keringése, nem áramlik oda a vér, hogy a bőr hőmérsékletét a levegőénél melegebben tartsa. De én amúgy laikus anyaként nagyon nem szeretem, ha hideg a gyerek keze-lába, főleg a lába. Nyilván nem a gyerekre kell még egy plédet dobni, de mondjuk vastagabb zokni, cipő kell rá. Az arca miatt sosem aggódtam még :)
2016. okt. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!