Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem vállaltak/vállalnak...

Akik nem vállaltak/vállalnak második gyereket, miért döntötök/döntöttetek így?

Figyelt kérdés
2016. okt. 5. 14:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem vállalják, mert féltik a kényelmüket(kivéve akik eü-ok miatt nem)
2017. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és akkor mi van?Szerencsére nem te döntöd el, ki hány gyereket vállaljon.

Gyönyörű nagy házban lakunk, hitel nincs, van autó, sokmindent megtehetünk amit mások nem.Ellenben egyetlen nagyszülő sem él, szóval nem minden rózsaszín.

Ha el akarunk menni valahova, megtehetjük.Ha a gyerek 25.000 Ft.-os taskát akar, megvehetjük.(de nem szoktuk)

Mégis mi a francnak borítsak fel mindent szerinted?Hely bőven lenne, anyagilag sem okozna akkora gondot, de a megszokott, kényelmes életünket nem fogom feladni.

2017. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
33%

Viccesnek találom, hogy mindenki a nagyszülők szakállára akar gyereket vállalni.

Nem az ő dolguk a gyereknevelés.

Besegíthetnek,de ők már ledolgoztak 40+ évet,felneveltek x gyereket,megérdemlik a pihenést.

2017. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

12-es így van ez

30-40-sek osztálytalákozóin a téma,kinek milyen kocsija ,lakása van, 60-70 évesek osztálytalálkozóin meg az a sztár,akinek sok unokája van:)))

2017. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Anya mesélte, hogy az 50 éves érettségi találkozón szóba került, hogy ki mit csinálna másképp az életében,senki nem mondta,hogy hú,miért nem dogoztam még egy órával többet naponta,vagy miért nem szereztem még egy diplomát.

Legtöbbször az hangzott el, miért nem szültem (még egy ) gyereket.

2017. okt. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

8 éves lesz, nyilván egyre önállóbb, imádtam babazni, imádtam minden pillanatát, a megélt dolgokat oda nem adnám semmiért, de nem kezdeném újra.

Egyszerűen már nem adnánk a kényelmünket fel.

Édesapjával elváltunk, de normalis maradt a kapcsolatunk, a hétvégét vele tölti, mi pedig kihasznaljuk a ketten töltött időt párommal.Hétköznapokon is kellően kihasználjuk amikor jön az este, és alszik a gyerek.

Nem fogok mindent felrúgni, csak mert egyesek szerint kellene több gyerek.

Aki akar szüljön, én már nem akarok.

2017. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Anyukám is a kényelem miatt. Most meg nyafog, hogy mi lesz,ha férjhez megyek a páromhoz és 200 km-re költözöm,hogy jujj,egyedül lesz és jujj,de hálátlan vagyok.
2017. okt. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: mert ha lenne még egy gyereke, az nem költözhetne messzire? Nem biztos, hogy akkor nem lenne egyedül. Ezért hülyeség amiatt szülni, hogy majd szórakoztassanak az utódok öregkorodban. Cseszheted, ha mindegyik távolabb költözik.

Amúgy igen, speciel én is a kényelmemet féltem. Egy 2,5 éves lányunk van, semmi anyagi probléma, a ház most egy picit kicsi, mert két szobás, de pár év múlva építünk még egy hálót, és akkor tökéletes lesz. A házasságunk tök jó, a lányunk egy tünemény, az életünk kényelmes. Ha most szülnék még egy gyereket, kevesebbet tudnék dolgozni (itthonról dolgozom, szülés után 3 hetet pihentem, és csökkentett módban folytattam, majd fokozatosan növeltem újra a munkamennyiséget). Ez nyilván azt jelenti, hogy meg kéne húzni a nadrágszíjat, és őszintén, semmi kedvem hozzá, szeretek jól élni. A legtöbb többgyerekes ismerősöm idegroncs, a kicsi születésével totál felborult minden. Én nem akarom ezt, jó most minden, maradjon így.

2017. okt. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utolsó

Az én szüleim is egy szüleim is egy gyereket akartak,h mindent megadjanak nekem, természetesen elvárással pakoltak meg:legyen a kislányuk doktor x.

Sajnálat,én ehhez kevés voltam és csak főisk. diplomám lett.

Na,most ez is baj, hogy "én nem vittem semmire,bezzeg x-y gyereke". És rám áldozták az életüket és mégsem.

2017. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ühüm, és ha 2-3 gyerekük lett volna, az egyik tuti orvos? Ne viccelődjünk már... aki hajlamos így elvárni dolgokat, az akkor is megteszi, ha több gyereke van. Ahogy mondtam, van húgom, tőlem mégis elvárás volt egy diploma, nyelvvizsga stb. A húgomtól is, csak ő nem teljesítette, de megbocsátottak neki, mert az lett a szakmája, ami anyánknak. De azért hallgatja néha, hogy lehetne neki is egy diplomája.
2017. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!