Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire gyakori,...

Szerintetek mennyire gyakori, hogy egy másfél éves olyan mondatokat produkál, hogy pl "a süni letette almát a földre"? Ez tényleg egy teljesen normális jelenség?

Figyelt kérdés
2016. okt. 8. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A 1.5 éves fiam is mondatokban beszél, söt többen is akiket ismerünk, és hasonló koruak. Szóval normális jelenség igen.
2016. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire gyakori, de az én fiam is mondatokat mondott ennyi idősen. Most 2,5 éves, teljesen folyékonyan, hosszú, összetett mondatokban beszél, akár egy felnőtt. És idegen számára is teljesen érthetően.

Ki előbb, ki később. Én sose gondoltam, hogy ettől zseni lenne. Egyszerűen hamar belejött és kész.

2016. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a jellemző, de nem számít átlagon felüli teljesítménynek.

Nekem három gyerekemből egy beszélt csak ilyen korán mondatokban, talán előbb is, olyan 16 hónaposan, a többiek inkább 2 éves kor felett.

Azt el lehet mondani, hogy ma is nagy locsi-fecsi a csaj 7 évesen. :)

2016. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az átlagosnál korábban beszél, de teljesen normális. Az én nagyobbik lányom beszélt 12 hónaposan alany-állítmányos mondatokban, 2 éves kora előtt el tudott mondani a kedvenc meséjéből kívülről részeket. Páros lábon viszont csak 2,5 évesen ugrált. Az ilyen korai fejlődésnél egyéni, hogy melyik gyereknél melyik terület fejlődik jobban, ovis korukra nagyjából egy szintre jut minden terület, iskolás korukra derül ki igazán, kinek mi az erőssége.
2016. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobbik már 13 hónaposan ilyen összetételeket produkált:-))

A kicsi később kezdett beszélni.

2016. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A 16 honaposom az elobb kijelentette, , hogy " az auto koszos".


Nem szuperintelligens a gyereked, korai, de teljesen normalis.

2016. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nalunk is mindket gyerek mondatokban beszelt ennyi idősen..kb. 1 hetig beszéltek 2 szavas mondatokban,utana mar cifraztak...

Valoszinuleg sokan vagytok korulotte,sokat beszeltek hozzá es még azt is meg mernem kockaztatni,hogy lany..ok elobb kezdenek altalaban dumalni

2016. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó:nem feltétlenül.A fiam sokkal hamarabb beszélt mint a lányom
2016. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A játszótéren talalkoztam egyszer egy kislannyal, aki masfel evesen folyekonyan beszelt. Nekem hihetetlen colt, mert a fiam 2,5 evesen kezdett szavakat mondani. A lanyom mar masfelevesen kezdett beszelni de csak szavakat, szoparokat. Ket eves kora utan folyekonyan beszelt. Kivancsi leszek a harmadikra, aki most egy éves. Egyelore annyit mond, papa, apa, ide, derdő a bátyja Gergő es neki derdô. Szóval ügyes a másfélévesed de azért nem zseni ettől.
2016. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7es vagyok,azért írtam,hogy általában,nekem csak lányaim vannak,szóval összehasonlításként csak a környezetünket tudom venni:)
2016. okt. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!