Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a gyerekkel kapcsolatos...

Mi az a gyerekkel kapcsolatos dolog, amin te nem sporolsz?

Figyelt kérdés

Babak kategoriaban van, de kisgyerekesek valaszat is varom.

Tehat a kerdes az, hogy mi az, amin ti nem sporoltok? Vagy mik azok a dolgok?

Pl van, aki szerint a gyerekulesen nem szabad sporolni, a biztonsag a legfontosabb. Vagy pl, aki az eteleken nem sporol, mindenbol a legjobb minisegut veszi, mert szerinte az egeszseg a legfontosabb. Vagy aki a legjobb minosegu ruhakat, cipoket veszi. Van, aki luxusbabakocsit vesz. Stb, stb. Ezek csak peldak, de barmit irhattok.


2016. okt. 13. 20:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk ugyan még pici babánk van, de azért megnézzük mire adjunk ki. Pl. a védőoltásokon nem spórolunk. Beadadunk minden nem kötelező oltást is, a Rota-vírus elleni elég húzos volt, kb. 23 ezer. A kiságya használt új matraccal, a legtöbb ruhája szintén használt, babakocsi ugyanúgy. Minden, ami a hasznára válik, oktatás, tanítattás terén nem az ár lesz a legfőbb szempont.
2016. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kb. ahogy a 6-os válaszoló írta. Semmin nem spórolunk. Nem szórjuk a pénzt, de a gyerekek mindent megkapnak. Turiba nem járok, mert a Kicsi mellett itthonról dolgozom, nem igazán lenne időm. Ill. a Nagy ruháiból sok minden megmaradt. Ételen sem. Magunknak is minőségi ételeket próbálunk venni, nyilván, a gyerekeknek is. Persze, tudom, ez pénztárca kérdése. Szerencsére meg tudjuk tenni!
2016. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Például a popsitörlőn nem spórolok, nekünk abból csak a Pampers jött be, semmi más, pedig hát vannak olcsóbbak is. De pelenkából pl. simán megvehetem az olcsóbbat (Rossmann saját márkás), mert az is tökéletesen funkcionál.

Popsikrémből viszont mióta fogzik, csak és kizárólag a Sudocrem, bármi mást próbáltam, az kevésnek bizonyult, úgyhogy már nem kísérletezgetek.


De olyat sose mondok, és őszintén szólva mindig is kissé fellengzősnek tartottam ezt a dumát, hogy "a gyereken soha nem spórolok". A gyerekeinkre is pont annyit költünk, amennyit megengedhetünk magunknak, és ha valamire nem muszáj, arra nem költök vagyonokat. Én simán vásárolok használt ruhát, ha kényelmes, jó minőségű, jól néz ki, nem érdekel, hogy más is használta már. Nem vásárolok bio élelmiszert a gyerekeknek hatszoros áron, mert semmi bajuk nem lesz a "sima" zöldségtől, gyümölcstől. De én pl. a Rota oltással is úgy vagyok, hogy nem fizetek huszonpárezer forintot egy szájon át beadható oltásért, amit lehet, hogy azzal a lendülettel ki is köp (nem egy ilyet hallottam már), és vehetem meg újra, ráadásul ennyi pénzért még csak nem is véd minden fosós-hányós betegségtől, csak néhánytól.


Amúgy meg szerintem mindenki spórol a gyereken is, csak nem így mondja. Hiszen mindig, mindenből van jobb, drágább. De van, amire már azt mondja az ember, hogy oké, ez még belefér, ez még megéri nekem, de az már nem.

2016. okt. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ételen, gyögyszeren, vitaminon nem spórolunk. Ruhákból keresem az akciósat és a használt, jó állapotút is simán ráadom.
2016. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
27%
Átlagkörülmények között élünk, forintlapú lakáshitellel még 4 évig, eddig két gyermekünk van 19 és 3 hónaposak, de hármat tervezünk. Megnézem én is, mire adok ki, illetve ha akció van, bespájzolok. Pl törlőkendőt csak pampers sensitivet használok, de akkor veszem, ha 6 db 2000 Ft pl. Pelenkát jó minőségűt veszek pelenkaboltban, ami töredéke a pempers , libero és társainak. Sudocreamet is akciósan veszem. Ruha vegyesen van hádából, lidlből, tescoból, rokonok c&a- t is megvesznek nekik, én ezt pazarlásnak tartom, ráadásul az ajándékok zöme nem jó rájuk a szabásuk miatt. Cipőt örülök, ha találok a fiamra, annyira torkos a lába. Tápszeren, bébiételen, gyógyszeren nem spórolunk. Kiságyat, pelenkázót sógórom készítette, babakocsi, hordozó, gyerekülés használt. Kiskád, állvány, etetőszék új, többen is használják, így megéri.
2016. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy meg szerintem mindenki spórol a gyereken is, csak nem így mondja. Hiszen mindig, mindenből van jobb, drágább. De van, amire már azt mondja az ember, hogy oké, ez még belefér, ez még megéri nekem, de az már nem.


Nem feltétlenül! Csak van, aki nézi az ár-érték arányt, és azért nem veszi meg. Nem biztos,hogy azért,mert nem fér bele. Barátnőmnek pl. egy elég drága (Stokke) babakocsija van, én ránézésre nem találtam "kényelmesnek". Megtehettük volna, de úgy gondoltam, nem ér talán annyit. Más fajtát vettünk. Nem olcsót, de olcsóbbat. A baba kényelmét és a kihasználhatóságot néztem. Nekünk ez jött be, ami van. Ez olyan,hogy nem más az igénye babakocsinál annak, aki mondjuk emeletes házban lakik és más annak, aki családi házban.

A Rotát meg nem bántam meg. A Fiamon egy hasmenéssel átment. Szóval én úgy gondolom,hogy sokan vannak úgy,hogy tényleg nem spórolnak, és meg is tehetnék a drágább dolgokat, csak mérlegelnek.

2016. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Akkor definiáljuk, mert szerintem a spórolás és az ésszerű pénzköltés marhára nem szinonimák!

Az, hogy az élet minden területén megnézem, hogy mire adok ki pénzt, még nem spórolás.

2016. okt. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%
Én még csak várom a babát, de úgy gondolom már most nagyon sok mindenen spóroltunk. Ruhácskákat szinte csak turiból vettünk, kaptunk is sokat, de természetesen vettünk újakat! A kiságyat, pelenkázót, babakocsit szintén használtat vettünk. Viszont a matracból megvettük a kókuszrostost és ágyneműt is újat, jobb minőségűt választottunk, bébihordozót még nem vettünk. Egyenlőre úgy gondolom, hogy pelusból is a jobb minőségűt fogjuk venni, a popsi törlőből is eleinte, aztán lehet fogok próbálkozni olcsóbb termékekkel.
2016. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!