Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék egy napirendet...

Hogyan tudnék egy napirendet kialakítani 3 hós kislányomnál? Milyen módszerrel csináljam?

Figyelt kérdés
Az éjszakát már átalussza, de nappal gondjaink vannak. Van, hogy egész nap alszik, evés után csukja is le a szemét, de van, hogy nem akar aludni. Emiatt váloztó a fürdés és az esti evés, lefekvés is. Próbáltam vele rutinszerűen nap mint nap ugyanazokat csinálni, hátha akkor megy, hetekig írtam, hogy mikor alszik, talán úgy be tudom, valahogy szabályozni, de nem működik nála. Nektek mi működött?
2010. máj. 21. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk eleinte a fürdések időpontja volt csak a fix, persze fél óra eltérés belefért. A következő lépésként próbáltam betartani, hogy evés, utána játék, majd az alvás. Eleinte csak arra ügyeltem, hogy a sorrendet betartsam. Később időtartamokra is figyeltem. Nálunk ez bevált. Lassan kezd kimaradni egy-egy alvás, ez majd egy pici változást okoz.
2010. máj. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Suttogó módszere szuperül bevált. Olvasd el, ha nem tetszik, olvass mást, és tarts ki amellett, ami a legszimpatikusabb. Babám napirendje 4 hós korára állt be (addigra alakult ki h 3* alszik és egyensúlyba került az ébrenléti idő és az alvási idő, így mindig ébredés után tudtam etetni), addig én is figyelgettem, terelgettem, de egyazon alapelvek szerint. Ha érdekel, leírom az akkori napjait.
2010. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Persze, hogy érdekel, írd le légyszíves. A Suttogó c. könyv, pedig nincs meg és mivel külföldön élünk itt nem is tudom beszerezni. Köszönöm!!
2010. máj. 21. 20:17
 4/14 anonim ***** válasza:

A napirend a következő: Ébredés, etetés, játék, alvás. Ez egy kb 3 órás ciklusnak a sorrendje. Nálunk nagyon bevált, mert mindig éhesen ébredt, így jó étvággyal evett, és amikor pihenésre került sor, már nem zavarta az emésztése. Előfordult h beállt a kajakóma, ilyenkor általában mégis felébredt, mert evés után volt/van mindig a pelusozás. Ha erre sem ébredt fel, akkor hagytam aludni, de ilyen max az első pár hétben fordult elő. Aztán játszottam vele, illetve hagytam h felfedezze a világot. 3 és 4 hós kora között az volt nehéz, h az ébrenléti idő plussz az alvási idő nem tett ki 3 órát, így sokszor nem volt még éhes amikor ébredt, ezért elcsúszott a nap. Így mindig tologattam az ébrenléti időt, 5-10 percet max. Ez egy nyűgösebb időszak volt, de megérte, mert tudja babám, h mikor mire számíthat, nem összevisszák a napjaink. Nappal 5* evett, plussz egy éjjel v hajnalban, de nem mindig. És még egy fontos dolog: mindent hozzá igazítottam, az alvási és evési idejéhez, ezért sokmindenről le kellett mondanom (nem hurimáltam őt programokra, amik felboríthatták a napját, csak ha muszáj volt.) 4 hós korára szépen beállt minden, jó étvágyú és jó alvókájú a babám. 4 hós korában a napja: 7-8 ébredés, evés

10-11 alvás

11 evés

13-14 alvás

14 evés

16-17 alvás

17 evés

20 evés

fürdés

21 alvás

Az időpontok persze tolódtak de max fél órával. És nem ahhoz ragaszkodtam sosem, h egy időpontban történjenek a dolgok, hanem h nagyjából uolyan időközönként és uolyan sorrendben.

Jó babázást!

2010. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképp megpróbálom.
2010. máj. 22. 16:56
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Mit jelent, hogy tologattad az ébrenléti időt? Nálunk is az a gond (4 hónapos a babám), hogy mikor nappal felébred, még nincs evésidő és nem is éhes (ráadásul csak 30 perceket alszik :-(), így játszunk, és borul a nap. Köszönöm a választ!
2010. máj. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azon h tologattam az ébrenléti időt, azt tértem, h próbáltam mindig picit tovább ébren tartani. Alkalmanként azonban 5-10 percnél tovább nem húztam őt, de ennyit még kibírt. Játszottunk, mondókáztam, tornáztattam, sétáltam vele (ölben), elvittem a lakás legérdekesebb pontjaira (nappalinkban a tükör elé, fürdőbe stb) Így eljutottunk odáig h evéssel együtt kb 1,5-2 órát ébren volt, aztán aludt egy órát. Ez egy elég fárasztó időszak volt, sok leleményességet követlet tőlem, de nagyon megérte. Azt még hangsúlyoznaám, h sírni sosem hagytam, igaziból 5 hónapos koráig könnyet sem láttam a szemében, csak tudatosan terelgettem. Jó babázást!
2010. máj. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2010. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam amit írtál, különben nagyjából én is így csináltam, vagyis próbálom csinálni. Rájöttem mi a gond nálunk. A nappali alvásokkal van a gond. Vannak tökéletes napok, de legtöbbször gond van a nappali alvásokkal. Csak 15-20 percekre alszik el, aztán a következő etetésnél olyan álmos, hogy belealszik és őt ilyenkor képtelenség felébreszteni. Aztan pedig nem alszik sokat, mert éhes, aztán pedig nem eszik sokat, mert fáradt. Szóval nem egyszerű. Éjszaka soha nincs gond, azt mindig átaluszza. Én ezt nem tudom beállítani nappal. Ezzel mit lehet tenni?
2010. máj. 24. 14:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát, igen. Nagyjából ez volt nálunk is, amikor csúszott egy nap. Eleinte még az vált be, h délelőtt próbáltam tovább altatni (babakocsiban jókat aludt, de csak akkor ha gyalogoltam vele). Így délelőtt két etetés között ugyan több idő telt el (pl 3,5), a délutániak közt pedig kevesebb( 2,5). Aztán lassacskán össze lett hozva a kettő. (Jópár hét alatt).
2010. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!