Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatom neki a bolti tejet?...

Adhatom neki a bolti tejet? Hány %-ost?

Figyelt kérdés

A fiam lassan 14 hónapos. Tehéntejet iszik de a tegnap szolt a bácsika ahonnan hordjuk,hogy ebben a hónapban még lesz s majd csak újra Januárban mert a tehén ellős. Addig gondoltam adom neki a bolti tejet.

2x iszik egy nap tejet reggel meg este.

De kapott már bolti tejet spenótot abból készítettem meg azzal főztem párszor.



2016. okt. 24. 06:54
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó. Nekem az volt a kérdésem,hogy adhatok-e neki boltit és milyet,Nehogy már abba köss bele hogy mikor kezdem el a tehéntejet.Mindenki sajátmaga dönti el. Ha nem tetszik akkor Szia.

És nem irok hülyeséget. Régen mit ittak? Régen is ilyen nagy tápszer őrület volt? Mindenki azt itta? ...nem..s mégis egészségesek. Dédi mamám 96-évesen halt meg biztos ő is tápszert ivott. Mindegy.

Egy normális kérdést tettem fel s miért kell rögtön belém állni? Meg elítélni mert már 9 hónapos korától tehéntejet iszik.

2016. okt. 24. 09:18
 12/30 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, hogy te tehéntej párti vagy, de egy 9 hónapos szervezete nem az.

Én 2 éves korig adtam tejitalt, és utána vezettem be a tejet. Szintén nyers tehéntej.

A 2 éves státuszon mondta a védőnő, hogy csak óvatosan a friss tejjel, és hígítsam bőven, nehogy nagyon megterhelje a gyerek veséjét. 2 évesen. Akkor szerinted egy 9 hónaposnak???


Na mindegy, a te dolgod.

A bolti tej "gyengébb", szóval mindegy melyiket adod. Amelyik szimpatikus neked. A bolti "gyengébb", szóval semmi baja nem lesz a gyerekednek tőle.

2016. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
43%

Nem allt beled senki, ez olyan dedos szoveg.

Csak egyszeruen felesleges kerdes volt.

Majdnem olyan, hogy ugrottam a tizedikrol. Tuleltem. Leugorhatok az elsorol?

2016. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
45%

"És nem irok hülyeséget. Régen mit ittak? Régen is ilyen nagy tápszer őrület volt? Mindenki azt itta? ...nem..s mégis egészségesek"


1. A régi tápszer közelében sincs a mainak.

2. A tehéntej a boci igényeihez igazodik, a tápszer/tejital az ember gyerek igényeihez igazodik.

3. Anyós is ezt szajkózza, hogy ő bizony nem adott tápszert a férjemnek, 9 hónapos korig szoptatta, utána tejet adott. 36 éves a férjem, semmi tejszármazékot nem ehet/ihat, mert a fél napot vécén tölti.... Ennyit a "semmi baja nem lett tőle" elvről.


De a te döntésed, azt csinálsz a gyerekeddel, amit akarsz. A legszomorúbb az, hogy ehhez orvos is asszisztál. Neki azért okosabbnak kellene lennie.

Nem ördögtől való a tápszer, rengeteg vitamin is van benne, kimondottan babáknak készül.

2016. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Természetesen Megértem. A másik nem alacsonyitottam le a tápszert,nem montam rá semmi negatívumot. Tehát..

Másik én is ugy adtam neki hogy vegyítve fele tej fele tea s egy kis idő után csökkentettem a teát. De eleve kis bornyus ami gyenge.

Megköszönöm a válaszokat ebből a beszélgetésből kiszállok.

2016. okt. 24. 09:45
 16/30 anonim ***** válasza:

Teaval keverve...meg jobb.

Bornyu. Ez is.

En is kiszallok.

2016. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
45%

Atyám! Ezen most elhűltem. Babának tehéntej teával keverve.

Volt, aki teljesen jól leírta, hogy miért jobb a tápszer. Az babáknak készült, az Ő szervezetükhöz igazodik, míg a tehéntej a tehén kölykének a szervezetéhez igazodik.

Akármilyen egészséges a tehén, ismered az evési és tartásai szokásait,annak a teje nem 9 hónaposnak való, főleg nem teával hígítva. Úgyhogy ezek utàn a bolti tej meg sem kottyan a gyerekednek.

2016. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
44%

"... mert ezeket a természetes dolgokat tiltják de a sok mű sz**r lehet."



Nem minden csodaszer, ami természetes. A gyilkos galóca is természetes. Nézd meg ott nő a friss erdei avaron, a jó levegőn, a jó erdei humuszos talajon, mégis meghalsz egy falattól is.


A tehéntejet korán kezdted, nem való 9 hónaposnak, mert nem tudja a szervezete feldolgozni. Persze, lehet, h szerencséd volt és nincs baja tőle, de sajnos még később lehet. Ezért nem értik itt sokan, akkor most mit parázol a pasztörizált/hőkezelt, tiszta csomagolásban árusított, gondosan tárolt, feldolgozott, higított bolti tejtől.

2016. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy meg borjú, nem bornyú.
2016. okt. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
10%
Ne legyetek már olyan okosak meg kényelmesek. Jól tette a kérdező hogy adott tehén tejet. Én is adtam a fiamnak egy éves korától és már 5 éves egészséges nagyfiú, soha nem volt beteg. Persze 30-40 évvel ezelőtt is biztos volt tejital.
2016. okt. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!