Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek 19 évesen...

Ti mit tennétek 19 évesen ilyen helyzetben?!

Figyelt kérdés

Egy kérdés kapcsán elkezdtem beszélgetni egy lánnyal itt.

A lány 19 éves, most kezdte az egyetemet, terhes 2 picivel azt hiszem most 12 hetes. Nincs senkije, nem tartja a kapcsolatot sem a családjával sem a babák apukájával.

Kollégiumban él, senki nem tudja, hogy terhes, de ez ugye nem maradhat így sokáig. Kollégiumból nem tud hova menni.

1 hete beszélgetünk folyamatosan rajta kattogok, én is kismama vagyok, lehet ezért érint meg ennyire. Mit lehet ilyenkor tenni?

Nagyon szeretnék neki segíteni, de hogyan?



2016. okt. 25. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Gyermekvédelem, anyaotthon, karitatív szervezetek. Nehéz sorsot választott :-(
2016. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Szia! En annyit tudok, hogy par eve baratnom is egyetemista volt amikor babat vart. Kapott az apatol gyerektartast, es a kollegiumban nagyon rugalmasak voltak a dologgal kapcsolatban, kapott ket agyas szobat ahova a baratnojevel koltozott, aki igy sokat segitett neki. Fel evet kellett kihuznia ugy hogy a baratnoje, segitokesz csoporttarsak vigyaztak a babara, amikor muszaj volt bemennie a suliba. De volt olyan targya, ahol az sem volt gond hogy bevitte magaval a babajat. Fel ev utan bolcsibe tudta vinni, persze nem minden nap, csak amikor tanulnia kellett. O igy diplomazott le :)
2016. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg babas-mamas fb csoportokban lehetne gyujtest kezdemenyezni, biztos osszejonne neki par dolog! (Elozo voltam)
2016. okt. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Sos kezdje el intézni az anyaotthoni helyét, mert várólista van mindenhol.
2016. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, ezt én is mondtam neki,oda nem akar menni. Dolgozik iskola mellett mint a gép, meg kapja az ösztöndíjjat, meg azt hiszem még valami támogatást(családi talán). De én el sem tudom képzelni, hogy egyedül 65-70 ezerből (csak tipp, nem mondott összeget) hogy tudna kijönni a két kicsivel,plusz ugye még ki kell vennie egy szobát lakást. Ha én segítek neki ruhákkal,pelenkákkal esetleg tápszerrel ha kell. Szerintetek? Szerintem így is rengeteg a kiadás.
2016. okt. 25. 19:45
 6/14 anonim ***** válasza:
11%
Még az a szerencse, hogy nem neked kell megoldani az ő életét.
2016. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem nekem kell, de szeretnék neki segíteni. Én hiszek a sorsban és hiszem, hogy nem véletlen a mi " találkozásunk" sem.
2016. okt. 25. 20:32
 8/14 Nicy0518 ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!

Hát ez egy kicsit így nehéz helyzet...Én aztán tudom hogy miről beszélek hisz ikres anyuka vagyok...Főleg úgy hogy szerdán voltak egy évesek és most is 21 hetes kismama vagyok... Én is csak 20 voltam mikor kiderült hogy kismama vagyok... Mondjuk apukával mi össze is házasodtunk mielőtt még megszülettek volna...

Nagyon kedves gesztus tőled hogy segíteni szeretnél neki!!! És bárcsak én is tudnék... De albérletbe , lassan 3 picivel nehéz lenne...

Én csak azt tudom neki tanácsolni hogy keresse fel apukát... Mert gondolom én szereti .... Máskülönben nem tartotta volna meg a babákat! Mondja el neki hogy szüksége van a segítségére hiszen az ő gyerekeiről is szó van... A munkát meg minnél előbb hagyja abba mert veszélyeztettet terhes... Engem rögtön táppénzre vett a doki...

Mondjuk ebbe a helyzetbe szerintem senki se tud megfelelő tanácsot adni... De remélem rendbe jön az élete! Kívánom neki tiszta szívemből!

2016. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Apuka külföldön tartózkodik, nem is beszéltek 3 hónapja, tehát a fogantatás óta, sajnos. :(

A munkát még bírja, én is bírtam mindent csinálni 5,5 hónapig, dehát nem vagyunk egyformák.

Ha minden jól megy a hétvégén talàlkozunk.

2016. okt. 28. 20:51
 10/14 Nicy0518 ***** válasza:
Végül találkoztatok?
2016. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!