Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hátrányos helyzetben lesz e a...

Hátrányos helyzetben lesz e a gyerekem, hogy 7 évesen kezdi a sulit?

Figyelt kérdés
Nyáron tölti a 7-et. Nevelési tanácsadót megjárva maradtunk még egy évet az óvodában. Az eszével nincs gond, igazán elmés, nagyon jól számol, 100-as számkörben is! Félek unatkozni fog elsőben...Tapasztalatok?
2016. ápr. 4. 21:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg minél később kezdi, annál jobb.

Több gyerekpszichológus szerint egy 6 éves gyerek nem képes 45 percen keresztül figyelni! Túlzóak az elvárások, és aztán jön a kudarcélmény.

Én beadtam 6 évesen a lányomat suliba, de nagyon megbántam.

2016. ápr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Keress majd olyan tanítónénit, aki differenciál (külön, önálló feladatot ad annak a gyereknek, aki előrébb tart és csak unatkozna). Ez neki elég sok pluszmunka, de lehet ilyet találni.

2016. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Inkább előnyös helyzetben lesz. Unatkozni biztosan nem fog, vagy ha igen, nem azért, mert hétéves, hanem mert rossz a tanító. Ez ellen akkor tudsz tenni, ha megnézed magadnak, hogy kihez íratod be.
2016. ápr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Elég régóta megy az, hogy általában aki nyáron tölti a 7. évét csak ezután kezdi az iskolát. Ebből nem hiszem, hogy bárkinek baja lett volna.
2016. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem lesz hátrányos helyzetben.
2016. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Lányom is 7 evesen kezdi az elsőt! Nálunk az a ritka ha 6 evesen megy vki elsőbe! Jobb neki, még egy évet gyerek maradhat! Unatkozni nem fog, hisz írni olvasni még nem tud, sem számokat leírni, ,esz mit tanulnia ne aggódj!
2016. ápr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Én azt látom hogy manapság az a divat, hogy nem csak a nyári, de a tavaszi gyerekeket is visszatartják még 1 évet az oviba, akkor is ha iskolaérett és jó képességű gyerekről van szó.
2016. ápr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 klopusz ***** válasza:
59%

Lányaim nyári születésűek, betöltött hét évvel kezdték a sulit. Fiam viszont úgy, hogy elsős korában, decemberben már a nyolcat töltötte.


Egyiknél sem bántam meg, sőt nem is engedtem volna egyiket sem korábban iskolába menni.

Az én csemetéim is - mint mindenkié - értelmes, eszes kölykök voltak kiskorukban is, de 45 percet nem tudtak volna a fenekükön ülni hat évesen, az biztos.

És ahogy már más is írta: a tavaszi gyerekeket is visszatartják a szülők, legfiatalabbnak lenni viszont lehet, hogy rosszabb lenne, mint hét évesen kezdeni az iskolát.

2016. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Lányom is csak 7 évesen megy suliba .adgra megérik minden szempontbol is az iskolára.
2016. ápr. 6. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
Kisfiam most kezdi a sulit. Februárban töltötte a 7-et. Óvónénivel közösen beszéltük meg, hogy ne menjen 6 évesen.
2016. ápr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!