Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergia: kislányom 22...

Tejallergia: kislányom 22 hónapos,1 hónapja szinte folyamatosan hasmenése van. Orvosi javaslatra most 6-8 hétig nem kap semmi tejet, tejterméket. Milyen étrendet állítsak össze neki?

Figyelt kérdés
Van valakinek hasonló tapasztalata?
2010. ápr. 27. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Én gyerekem egyáltalán nem fogyaszt tejterméket. Semmi különleges étrend nem kell, kihagyod a tejes cuccokat és kész. Ne legyen sajt, joghurt, stb.
2010. ápr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan egyszerű mint ahogy az előző válaszoló írta.

A felvágottakban, kekszekben is van tej. Sőt a Nesquick kakaóban is.

Az én lányom sem ehet tejes cuccokat. Nagyon oda kell figyelni.

De viszont azóta pl. a palacsintát szódával csinálom, és így is finom. Sok sütinél ki lehet váltani a tejet vízzel, szódával.

Hirtelen ennyit tudtam írni.

Remélem kinövi majd a lányod :)

2010. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia nekem is tejallergiás a lányom, nekünk a péksüteményekre is fokozottan oda kell figyelni. Csak vizes zsemle, vagy olyan kenyér, ami zacskós, és rajta van az összetétel. Mostantól mindent bogarássz át, mert olyanokban is van tejfehérje, amiben nem is gondolnád! Pl. csipsz. (tudom azt nem ad senki a babának, csak példának mondtam :) )
2010. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tejtermékmentesen. Ennyire egyszerű...

Nincs tej, joghurt, puding, tejföl, nincs habarás csak rántás, nincs tejcsoki és semmi, amiben tejtermék van.

Semmi extra...

Lányim tejcukor és tejfehérje érzékeny is, ugyanígy derült ki (hasmenése volt) 1 évesen.

2010. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: Ha ilyen gond van csak, és még nem bizonyított az érzékenység ennyire nem kell bogarászni. Elég, ha konkrét terjteméket nem adsz. Attól, hogy eszik chipset vagy kakaóport nem lesz baja. Ezekre azoknak kell odafigyelni, akiknek súlyos érzékenyésgük/allergiájuk van. A további kivizsgálásokra az is alapot fog adni, ha most megvonod az alap tejtermékeket és alábbhagy a hasmenése.

Most már lányom is megeszi a habarásos főzit, és eszik sütiket is, attól nincs baja. Be kell majd lőnöd a babád egyéni érzékenységét a laktózzal szemben.

2010. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!