Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elől fekvő lepényem van,...

Elől fekvő lepényem van, amitől "állandóan" pisilek éjjel, nappal folyamatosan kb 2 óránként. Már nagyon kimerültem. Állítólag "elmehet onnan". De meddig? Hányadik terhességi hétig van erre esély?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem nem függ össze az állandó pisilésed az elől fekvő méhlepénnyel. Nekem is melsőfali, de én nem járok (lehet, hogy még) állandóan pisilni. Igaz, kicsit többet kell mennem, de hát a babavárás ezzel jár. Szerintem neked a baba nyomhatja a húgyhólyagodat, azért jársz sűrűn. Nem tudom, hány hetes babás vagy, de az elején és a vége felé sűrűsödik inkább meg.

27 hetes

2009. aug. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem az elől fekvő méhlepény miatt van! Ez a terhesség egyik természetes velejárója. Kinek kevésbé, kinek nagyon gyakran - de többször járunk pisilni mi kismamák!

A lepény nem fog elmozdulni. Csak ahogy nő a méhed, a helyzete változhat ("lepényvándorlás"). Úgy képzeld el, hogy egy alig felfújt lufira rajzolsz filccel egy kört. Ahogy elkezded nagyobbra fújni a lufit, a karika helye máshol lesz. Gyakorlatilag ugyanott van, csak a növekedés miatt változik a helye. De ez nem jelenti azt, hogy pl hátra fog vándolni a placenta.

Kitartás!

2009. aug. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyanebben a cipőben járok. 29 hetes vagyok, és kb a 12-13-ik héttől. Nekem is elöl van a méhlepény, vérzésem is volt miatta, de nem ettől volt a sok pisi, hanem hogy a méhed nyomja a hólyagodat. Nem mindenkinek egyforma az anatómiája. Úgy néz ki nekem végig így lesz már :) Sőt visszatartani is kezd nehézkessé válni.

Ezt az édes terhet ki kell bírni a végéig :)

2009. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én még csak terhes sem vagyok, de én is kb. két óránként pisilek napközben és éjszaka is felkelek egyszer-kétszer.

nem vagyok felfázva vagy ilyesmi, velem ez mindig így volt. nem értek ezekhez a dolgokhoz igazából, de én ezen nem aggódnék a helyedben.

2009. aug. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!