Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Hiperaktív" egy éves! Hogy...

"Hiperaktív" egy éves! Hogy ne legyek fáradt? És, hogy ne szégyelljem, amikor azt gondolom néha, hogy miért is akartam én ezt?

Figyelt kérdés

Kisebbik fiam 1 éves, a nagyobb, 5! A kicsiről tudni kell,hogy úgy hívjuk itthon,hogy "mérgezett egér". Feláll, még csak bútorokba kapaszkodva lépeget. De valami szörnyen aktív, menős baba. A játékok alig érdeklik, de minden más igen. Egy nap kb. 20-szor szedem ki a konyhai szemetesből, vagy a fürdőszobai wc-ből. A háztartás mellett besegítek a családi cégbe, és bár "játszok" vele, egész nap nem tudok a fenekébe lenni. Ráadásul nagyon rossz alvó. Éjszaka akár 3-4x is felkel. Most fogják ételallergiára vizsgálni. De már mi is próbáltunk mindent, átraktuk a kiságyat, volt,hogy vele aludtam, nem adtunk neki csak vizet éjjel, mert a doki mondta stb. Szóval nem is vagyunk eléggé kipihentek. Napközben sincs nagy alvás igénye, van,hogy kétszer 1 órával elintézi. Ami nekem a dolgaim befejezéséhez baromi kevés,pedig nem vagyok egy lassú típus. És ha szép, ha nem, mostanában egyre többször érzem,hogy elegem van. Hogy én ezt nem bírom. Nem bírok egész délelőtt menni utána, azt figyelni,hogy megeszi-e mondjuk a virágföldet, vagy,hogy hol akar olyan felállni, ahol egyáltalán nem tud (függönybe kapaszkodva) stb. Nem értem,hogy miért nem foglalja le semmilyen játék, pedig van egy jó pár. Főzni úgy tudok mellette,hogy 10-szer kell kezet mosni, mert múltkor is egy szempillantás alatt ott volt a sütőnél és ott akart fölállni, miközben sült benne a hús, tehát forró volt. A nagy sokkal nyugodtabb volt. Nem volt ő sem az a sarokban ülős típus, de felennnyit nem ment. Igyekszünk figyelni a ház biztonságára, de óhatatlan,hogy mondjuk tényleg nyitva marad a fürdő ajtó és már a wc kefét meg is találta. És amikor úgy érzem, fáradt vagyok, elegem van, akkor úgy elszégyellem magam. De akkor sem tudok felülkerekedni ezen az érzésen.

Volt már így valaki esetleg? Mi segített?


2016. okt. 29. 10:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem mindketto ilyen.... a lanyommar 6eves. Mindennap 2-3 orat lent vagyunk a levegon es fut, ugral. Nem alszik napkozben 4eves koratol, 10hosan mar csak egyszer aludt 2orat. Most heti 2szer az oviban rockyra jar, 1alkalom 1ora. Plusz ugye a rohangalas. Hetvegen visszuk kirandulni, siman lemegy 8km-t....

A fiam meg csak3honapos, 3szor alszik de ossze vissza 3orat egesz nap. Este ugye meg kell. A lanyom 5evesen aludta at eloszor az ejszakat, es tok mindegy mikor megy aludni, fel7kor mar fent van... ugyhogy fel9kor mar alszik. Este 9tol pihenek..

Segitsegem nekem nem volt ugyhogy mi mindig lent toltjuk/toltottuk a napot :)

2016. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Köszi 9-es!

Gondolkodtam rajta, de arra jutottam,hogy ehhez meg már nagy. Sosem voltam járóka párti, hát... most már bánom,hogy nem volt! De egy egyéves nem hiszem,hogy ellene benne.

2016. okt. 29. 11:25
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

De el lehet rakni minden olyat átmenetileg, mindenre lehet zárat rakni átmenetileg. Aztán ahogy utoléri az értelme a testi fejlettségét, úgy lehet mindent visszapakolni.

Es ami fontos, hogy nem a gyereket kel a munkához, hanem a munkát a gyerekhez. Amíg ilyen, addig kevesebb munkát vállalni. Menyit vagytok szabad levegőn?

2016. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%
7-es vagyok. Persze, hogy meg kell csinálni a háztartási munkát. Szerintem azt kellene alvás időben és az ébrenléti időben a gyerekkel foglalkozni. Dolgozni akkor lehet, ha ébrenléti időben megoldod a felügyeletét.
2016. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Az enyém szerintem nem hiperaktív (most két és fél évesen már le tudja kötni pl. a kirakó és a legó meg a rajzolás, amit sosem gondoltam volna) - de egy évesen szerintem ugyanilyen volt és az alvásigénye azóta sajnos csak csökkent. Még mindig 1-4x kel éjszaka, az átlag a kettő. Két éves koráig kínomban vele aludtam, szoptattam, most egy fél éve külön szobában vagyunk, mégis ugyanennyit kel, csak most sétálgathatok is éjszaka hozzá (vagy ő jön át, jó hangosan). Amíg a bátyja - aki már 3 hósan átaludta az éjszakákat - 2-3 órát is aludt nappal egyhuzamban, ő csak másfelet és csak egyszer. És amíg amaz mindent későn és megfontoltan csinált, ő totyiként totál félelem nélkül mászott és ugrott (pl. emelvényes kiskádból át a nagykádba vagy a játszótéri kisházak-csúszdák enyhén nem rendeltetésszerűen használata és persze a legváratlanabb dolgok megkóstolása...). Ehhez képest ma már szinte óvatosnak mondanám :) (Kivéve, hogy direkt berohan a hinták alá, és közben hátra vigyorog rám, de ezen még dolgozunk.) Ja és már egy éves kora előtt tudott bukfencezni :)

Nálunk anyukám sokat segített (vitte játszótérre), mert én is dolgoztam itthonról, aztán 2 éves korától bölcsis lett. Minden veszélyes, törékeny dolog száműzetésbe került a szekrények tetejére. A virágok is. A függönyök meg "felhajtódtak" (aztán vissza). De pl. vécére mindig együtt mentünk :) Főzni vele meg reménytelen volt olyat, amihez a sütő vagy fél óra pucolás kellett, maradt az olyan pl. zacskós mirelit vagy tészta, rizs, előre szeletelt hús... stb., ami a legmesszebbi lángon magától megfőtt vízben. De most már tudja, hogy a sütő forró és azt is megtanulta, hogy egyedül szeretek a vécén ülni és hogy nem ugrunk fejest a kádba. Szóval van remény :)

2016. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Ja igen, munka... este dolgoztam. Hetvegen takaritottam. A lakas tele van jatekokkal, de engem nem zavar :) a bevasarlas hazhoz jon, kajat rendelek.

Az otthoni rohangalashoz ugralashoz hozzaszoktam, mar immunis vagyok ra. Sot! Inkabb ilyen legyen, mint egy sarokbanulo :)

11es voltam

2016. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
92%

Fordítva ülöd meg a lovat.

Ilyen egy egészséges 1 éves.

Ha dolgoznod kell mellette, add bölcsibe!

De ne a gyereket hibáztasd, amiért nem olyan mint egy szobanövény!

2016. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
A babakaram nem ugyanaz, mint a jaroka, annak en se vagyoka hive. Szerintem ez pont az a korosztaly,a kinek ezt kitalaltak. Muszaj valamit kitalalnod, mert ebbe igy hamar tonkremehetsz. :) [link] Azert ez nem olyan rossz :)
2016. okt. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Snorri ***** válasza:
29%

Annak, aki azt javasolja, hogy a gyerekkel legyen egész nap, és csak akkor csináljon minden mást, amikor alszik, annak nincs igaza. Egy gyerek nem szokhatja meg, hogy állandóan csak vele foglalkoznak meg kell tanulni egy kicsit lefoglalni magát, hogy anyának van dolga is, ilyen egyszerű. A másik pedig, hogy én, mint önző szar anya, pihenek, amíg alszik a gyerek, meg tornázom, és meditálok. Azt gondolom ennyit kell magammal foglalkoznom...A harmadik a családi cég fontos, nyilván az a bevétel, tehát dolgozni kell.

Kedves kérdező, szerintem semmit nem csinálsz rosszul, csak a pici nagyon aktív, és lefoglalja magát, csak olyanokkal, amikkel nem kéne.:) Próbálj neki csinálni egy szekrényt, ahol olyanok vannak, amiket kipakolhat. Így nem lesz tiltott gyümölcs. Én a helyedben, ha anyagi helyzet engedné nem főznék, hanem rendelném az ételt. Bőven elég a takarítás, meg a családi cég. :)

2016. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
43%

Azért van különbség az 1 évesek közt! Nekem mindkettőm hiper, csak az egyik kevésbé. A nagyon hiper gyerekemmel nem lehetett kimozdulni se. A vendégségben tört, zúzott. A boltban lefeküdt a földre, leborogatta a polcokat. Egyszer voltunk strandon, de egy rémálom volt. Állandóan be akart ugrani a nagy medencébe. Fél percet nem ült meg a fenekén.

A kicsi, csak kicsit hiper. Vele bármit lehet csinálni, legfeljebb csúnya pillantásokat kapunk, de viszonylag kezelhető. A nagyhoz képest teljesen le van lassulva. Meg lehet csinálni mellette a házimunkát, akár 5 percre is magára lehet hagyni.

Aki pedig elvárja, hogy egy ilyen gyerek mellett ne legyen egy anyának semmi kikapcsolódása, na nem mozira gondolok, hanem nyugodt házimunkára, vagy céges munkára (nekem már ezek felérnek egy lazító wellnessel), annak fogalma sincs, miről is beszélek! Az örüljön, hogy nyugis gyerekei vannak!

2016. okt. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!