Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Hiperaktív" egy éves! Hogy...

"Hiperaktív" egy éves! Hogy ne legyek fáradt? És, hogy ne szégyelljem, amikor azt gondolom néha, hogy miért is akartam én ezt?

Figyelt kérdés

Kisebbik fiam 1 éves, a nagyobb, 5! A kicsiről tudni kell,hogy úgy hívjuk itthon,hogy "mérgezett egér". Feláll, még csak bútorokba kapaszkodva lépeget. De valami szörnyen aktív, menős baba. A játékok alig érdeklik, de minden más igen. Egy nap kb. 20-szor szedem ki a konyhai szemetesből, vagy a fürdőszobai wc-ből. A háztartás mellett besegítek a családi cégbe, és bár "játszok" vele, egész nap nem tudok a fenekébe lenni. Ráadásul nagyon rossz alvó. Éjszaka akár 3-4x is felkel. Most fogják ételallergiára vizsgálni. De már mi is próbáltunk mindent, átraktuk a kiságyat, volt,hogy vele aludtam, nem adtunk neki csak vizet éjjel, mert a doki mondta stb. Szóval nem is vagyunk eléggé kipihentek. Napközben sincs nagy alvás igénye, van,hogy kétszer 1 órával elintézi. Ami nekem a dolgaim befejezéséhez baromi kevés,pedig nem vagyok egy lassú típus. És ha szép, ha nem, mostanában egyre többször érzem,hogy elegem van. Hogy én ezt nem bírom. Nem bírok egész délelőtt menni utána, azt figyelni,hogy megeszi-e mondjuk a virágföldet, vagy,hogy hol akar olyan felállni, ahol egyáltalán nem tud (függönybe kapaszkodva) stb. Nem értem,hogy miért nem foglalja le semmilyen játék, pedig van egy jó pár. Főzni úgy tudok mellette,hogy 10-szer kell kezet mosni, mert múltkor is egy szempillantás alatt ott volt a sütőnél és ott akart fölállni, miközben sült benne a hús, tehát forró volt. A nagy sokkal nyugodtabb volt. Nem volt ő sem az a sarokban ülős típus, de felennnyit nem ment. Igyekszünk figyelni a ház biztonságára, de óhatatlan,hogy mondjuk tényleg nyitva marad a fürdő ajtó és már a wc kefét meg is találta. És amikor úgy érzem, fáradt vagyok, elegem van, akkor úgy elszégyellem magam. De akkor sem tudok felülkerekedni ezen az érzésen.

Volt már így valaki esetleg? Mi segített?


2016. okt. 29. 10:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értek egyet azzal, hogy a gyerekkel minden ébren töltött percében aktívan foglalkozni kell, de van az a munka, amit meg lehet csinálni, amíg fent van, és van, amit nem. Az én fiam is hasonló volt, én is dolgoztam itthon és tanultam mellette, de ezeket csak akkor tudtam, ha aludt, mert teljes odafigyelést kívántak. A krumplipucolást otthagytam akárhányszor, ha kellett, de a tanulnivalót nem lett volna ilyen egyszerű.

Én is azt jabaslom, kérj segítséget. Bébiszitter vagy heti pár alkalommal magánbölcsi, és már előrébb vagy. Rendszeresen dolgozni úgy, hogy ő is otthon van még évekig nem fogsz tudni.

2016. okt. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Nem, én sem gondolom,hogy egy gyerekkel egész nap játszani kell valakinek. Barátnőm kisfia ehhez szokott hozzá, és egy percet nem volt egy egyedül. Ha felszaladtunk hozzá mondjuk egy félórás kávéra, akkor is addig hisztizett, meg tombolt, amíg vagy az anyja, vagy valamelyik vendég nem ült le vele játszani.

És hát igen. Nem mindegy a gyerek habitusa. Könnyebben beszél az, akinek pl. végigalussza a gyereke az éjszakát. Annak fogalma sincs,hogy mekkora áldás az.

Ahogy írtam, nekem is azért "furcsa", mert a nagy nyugisabb volt. Nem volt szobanövény, de nem volt fele ilyen "menős", sokkal jobban lekötötték a babajátékok, mint a Kicsit. Most ott tartok,hogy el is pakolom őket, mert úgy is jobban érdekli a kuka, meg a wc kefe, meg a virágföld.

Főzés: azt már most úgy oldom meg,hogy délután állok neki, amikor a férjem hazajön, és tud a gyerekekkel lenni. Az ok, hogy miért nem rendelünk minden nap (mert van,hogy menüzünk), pedig az,hogy édesapám minden évben levágat két malacot. Szeretjük a saját, itthoni állatokat enni, amennyire megtehetjük. És azt meg muszáj megfőzni-megsütni. De lényegesen kevesebbet főzök, mint mondjuk egy éve, amikor még terhes voltam vele. Mert a nagytól sem akarom elvenni az időt azzal,hogy hazajön az oviból, anya meg már vonul is a konyhába főzni.

Most megbeszéltük a férjemmel,hogy keresnünk heti pár órára bébiszittert. Csak az nem jön ki hülyén, hogy tulajdonképpen itthon vagyok, csinálom a dolgom, akár céges ügy, akár háztartás, a bébiszitter meg így vigyáz a fiamra? Mert nekem tényleg nem abban kell segítség,hogy elmenjek mondjuk körmöshöz, hanem,hogy nagyjából el tudjam végezni a dolgom.

Másfél évesen meg kipróbáljuk a bölcsi játszócsoportját. Ott ott lehet hagyni, akár 2 órára, vagy 3-ra.

Köszi mindenkinek!

2016. okt. 30. 07:04
 23/28 Snorri ***** válasza:
29%
Nem jön ki hülyén, dolgozol. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod!
2016. okt. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Biztos jó dolog a bébiszitter, de nálunk még ha a tényleg rajongásig szeretett és napi szinten ismert nagymama is vigyázott a gyerekeimre 1-2 éves korukban, csak akkor tudtam mellettük dolgozni, ha el is vitte őket. Különben biztos, hogy valamiért félpercenként szükség lett rám. Szóval végül csak akkor tudtam dolgozni érdemben, normálisan odafigyelve, ha játszótérre mentek (akkor csak az ebéd volt a plusz feladat). Ha meg esett az eső, akkor maradt a nyavalygás (és részemről a bűntudat), hogy anya itt van, de nem értem, miért nem figyel rám.
2016. okt. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Bevonni a házimunkába nem lehet? Én is dolgozom a 16 hónaposom mellett 2 hetes kora óta otthonról. Vagy akkor, amikor alszik, vagy az apja el tudja vinni néha pár órára, mikor ő épp szabad (ez heti 1-2 alkalom, de ilyenkor tök jól utolérem magam). Úgy sosem dolgozom, hogy ébren van, és itthon van, nem is hagyja, meg nem is akarok. A házimunkát együtt csinálom a lányommal. Kap rongyot, ő is töröl port, a porszívóval kergetem játékból, ő nevetve menekül. Ha főzök, ül az etetőszékben odahúzva a pulthoz, hogy lássa mit csinálok, és vagy eszik gyümölcsöt, vagy kap tálat, fakanalat, és ő is főz. Közben beszélgetünk, énekelünk, mondókázunk. Amit fektetés után csinálok, az a felmosás, kb 10 perc, meg fürdőszoba takarítás, de azt meg nem kell minden nap. Mosogatni gép mosogat, az nagy segítség. Igazából neki ez még játék, én meg haladok. Nem tudom, a fiad erre mennyire vevő, nálam működik. Ja, jaroka nálam is off, a lakás bababiztos: fürdőajtó becsukva, lépcsőnél rács, tv állvány előtt rács, konnektorok bedugva, konyhaszekrényeken zár, kuka a szekrényben. Sarkokon tompító, így viszonylag nyugodtan hagyhatom a kisasszonyt garázdálkodni, csak néha rá kell néznem :)
2016. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
40%
Ez a te.maganugyed,senkit nem erdekel,akinek van.egy kis tobb esze az atlagnal! Nem kellett volna gyereket vallalni,elobb kellett volna gondolkodni,es akkor nem lenne most ilyen jellegu problemad!
2017. jan. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Aha! Gondolkodni előbb? Nyilván úgy terveztem,hogy a 2. babám várása közben meghal az édesanyám, és ezáltal nem hogy segítségem sem sok lesz, de még a cégnél is átvehetem az ő melóját!

Bakker, tényleg nem vagyok jövőbelátó!

2017. jan. 17. 13:47
 28/28 anonim ***** válasza:
Sajnalom. Ez van. Nem mindenkinek csupa szerencse az elete.
2017. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!