Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám elesett és felhasadt...

A babám elesett és felhasadt a szája. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon gyorsan történt. Ültem a szoba közepén játszottunk egyszer csak fel állt s elkezdett szaladni megbotlott s neki esett a szekrénynek.

Ha egy picit hamarabb állok fel el tudom kapni de olyan hirtelen történt? 1cm kb a hasadás meg az álla egy kis horzsolás,már nem vérzik de biztos fáj neki meg az hogy megrémültem de próbálok megnyugodni.

Szörnyen érzem magam 😢 Tettem rá neki vizes borogatást. még mit kel tenni ilyenkor?



2016. okt. 31. 12:18
 1/6 A kérdező kommentje:
*történt!!
2016. okt. 31. 12:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Oooh szegeny :(

De lesznek meg kisebb nagyobb balesetek. Nyugodj meg. Hideg kanalat rakj a szajara hogy ne dagadjon fel es varj 1 hetet,addigra elmulik. Nem verzik,innentol mar nem tudsz mit csinalni es orvos sem fog tudni segiteni.

2016. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy kis kamillateátval próbáltam az előbb törölni Amennyire engedte. Most alszik. Kb 2 hónapja indult el. Ez az első balesete.
2016. okt. 31. 12:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Látatlanban és laikusként szerintem ha már nem sír, nem vérzik, nem történt nagy baja. Érdemes azért megmosni és hideget (mirelit tiszta konyharuhában) tenni rá pár percig, hogy kisebb legyen a duzzanat (valószínűleg majd holnapra lesz csúnyább és színes). A száj sérülései nagyon ijesztően tudnak vérezni, de hamar gyógyulnak. Ha van már foga, ellenőrizd és este óvatosan, de mosd meg, ne gyulladjon be az ínye és egy pár napig inkább csak pépeset kapjon. Ha bármit tapasztalsz, ami aggodalmat kelt, akkor meg irány az ügyelet.
2016. okt. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos most nem is engedi hogy a szájához nyúljak,nehezen megtisztítottam egy kis kamillás teával. Megpróbálom majd este a fürdetésnél megnézni a fogait. És hogy rögtön be nedvesitettem egy textil pelust amit ritkán használunk jó hideg vizzel ra tettem a szájára egyáltalán nincs most fel dagadva neki.

Sajnos tisztaban voltam vele hogy egyszer ugyis meg járjuk mert nagyon mozgékony,hirtelen mozdulatokat csinál. De én is hibás vagyok mert jobban oda kellett volna fugyeljek rá 😩

2016. okt. 31. 12:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat *figyeljek*
2016. okt. 31. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!