Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek erről hiányzik...

Szerintetek erről hiányzik valami? Vegyünk még valamit a pici születése előtt?

Figyelt kérdés

Eléggé last minute a kérdés, mert szerdán megszületik a babánk, de jobb később, mint soha ugye. :)

Itt a lista, ami szerint beszereztük a babaholmikat, szerintetek hiányzik valami?


Babaszoba:

-kiságy

-baldachin

-komód, szekrény

-szennyestartó

-pelenkatartó vödör (utántöltő hozzá)

-matrac

-2 vízhatlan lepedő

-4 db lepedő

-pihenőszék (újszülött szűkítő bele)

-zenélő körforgó

-rácsvédő

-pelenkázófeltét

-3 vékony takaró

-2 vastag takaró

-3 hálózsák

-játszószőnyeg

-3 ágyneműszett



Ápolás, fürdetés:

-4 csomag törlőkendő

-törlőkendő melegítő

-3 csomag pelenka

-sampon

-tusfürdő

-popsikrém, hintőpor

-testápoló

-babaolaj

-vízhőmérő

-kiskád

-szűkítő a kiskádhoz

-alkohol, géz

-vatta, fültisztító csomag

-mosópor, öblítő

- 2 hőmérő (homlok- és cumilázmérő)

-gyógyszerek

-gyógyszeradagoló

-orrszívó

-kisolló, körömcsipesz, körömreszelő



Séták, utazások:

-babakocsi, sportrésszel és mózeskosárral

-hordozó

-kenguru

-lábzsák

-pohártartó

-2 takaró

-esővédő

-téli, nyári szett

-napernyő

-pelenkázótáska

-autóba árnyékoló, babatükör



Etetések:

-25 db büfikendő

-cumisüveg melegítő

-1 doboz tápszer

-6 liter babavíz

-tápszeradagoló

-elektromos sterilizáló

-etetőszék

-babamérleg

-cumisüveg tartó

-cumisüveg tisztító kefe

-5 db 150 ml-es cumisüveg, 2 db 260 ml-es üveg



Egyéb:

-3 db cumi

-éjjeli fény

-bébiőr, légzésfigyelő

-pelenkára csíptethető légzésfigyelő

-szoptatós párna

-pár játék



2016. nov. 4. 15:45
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
88%

Ja bocs ... Hiszen minden orvos ortopédus is egyben( mellesleg van olyan ostoba ortopéd orvos, aki a kengurut is ajànlja!)


De hagyjuk, te úgyis jobban tudod mi a jó.

2016. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
51%

Nem igazán értem itt a felháborodast. Én vettem karikas kendőt hordoztam is addig amíg egyik reggel alig bírtam felállni. Egyszer már állt be a derekam köszönöm többet nem akarom. Miért baj ha beszerezni valaki mindent ami neki fontos. Nekünk is van jatszoszőnyegunk meg adamo hintank meg pihenoszekunk. A 3 hónapos lányom 2 és fél órát simán éberen van és imádja a lelógó játékokat. Meg a korforgot.

Csak az a jó anya akin csüng a gyereke akkor is ha egyenként nyugodtan elnezelodne? Nem értem miért kéne mindenkinek magára kötnie a babát napi 24 órában. Ja és ahogy olvasom a kérdezőnel ott a nagyobb gyerek. Vele is foglalkozni kell. Nálunk is a kicsi a jatszoszőnyegen én meg a naggyal kártyázom mellette.

Bocsánat az offert de ez kikivankozott.

2016. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
96%
Semmilyen nagyobb gyereke nincs. Elso gyerek.
2016. nov. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
59%

32#es

Akkor olvasd màr el miket ìrt a kérdező. Szerintem normàlisan többen is leìrtuk, hogy nem jó a kenguru hordozàsra, DE NEKI MEGFELEL, mert apuka fogja hordozni ha hordozzàk majd talàn. Többen azt is leìrtàk, hogy az első hónapokban nem kell ez a sok beültetős cucc mert az anya közelsége kell az ébren lévő babànak. Ràadàsul csecsemőt ültetni semmiben sem egészséges!!! Még az autós hordozóban sem!!!

De a kérdezőnek két orvos baràtnője is ìgy csinàlja és ne szóljunk bele... Pfff mert egy arrogàns sznob....


Akkor te mit is hepciàskodsz??? Senki nem azt nehezményezte, hogy nem akar hordozni, hanem azt, hogy ahelyett, hogy a babàval lenne ő be akarja pattintani vmi cuccba... Ami egyrészt egészségtelen màsrészt nem a baba igénye.

2016. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
90%
32#es azért van némi különbség, hogy jàtszószőnyegre teszed vagy egy etetőszékbe ülteted a pàr hónapos babàdat.
2016. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
68%

Én azt nem értem,hogy miért gondolja mindenki azt,hogy mozgásképtelen lesz majd a szülés után. Mármint oké,hogy anyuka mondjuk pár hétig (bár nekem ez is furcsa) nem mozdul ki, de hogy apuka ne tudna elszaladni,ha valami kell, azt nem értem.

Barátnőméké is úgy betáraztak, mintha a házban kellett volna maradniuk 3 hónapig. Oké, alapvető dolgok kellenek, ezt nem vitatom. De nem értem,hogy miért kell megvenni pl. elsőre 3 fajta pelenkát? Az első fiamnál is egyet vettem. Annyira nem tetszett, apuka beült a kocsiba, kb. 5 percre van rossmann, dm, és vett másfajtát. Ennyi!

Szóval azért mert gyerek lesz, még forog a föld.

2016. nov. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
27%
Jaj Istenem, a sok tudatlan proli frocsögő liba... Azok vagytok! El se lehet képzelni, hogy LÉTEZIK, olyan etetőszék, pihenőszék, ami teljesen dönthető, létezik ergonomikus kenguru is, csak a ti pénztárcátok lehet nem engedné meg. Amit a kérdező linkelt az egy Stokke ergonomikus hordozó, nem egészségtelen egyáltalán...Lehet egészségesebb, mint a sok balfas.zul felkötött kendő...
2016. nov. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
63%

Hordozási tanácsadóként eléggé jól ismerem az eszközöket, többet között a kengurukat is. Ha alkalmanként van benne, attól semmi baja nem lesz. De sokkal ideálisabb (testi és lelki okokból egyaránt) a megfelelő hordozóeszköz.


Tényleg furcsa (nem csak a kérdező esetében, úgy általában) hogy a nők mennyire vágynak babára, 9 hónapig egyek vele aztán már pár hetesen legyen boldog a baba letéve a hiper-szuper pihenőszékben, babakocsiban.

2016. nov. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

De értsétek már meg legyetek szívesek, hogy nem fogjuk rendszeresen hordozni, lehet, hogy bele sem tesszük a kenguruba. Az, ha 2-3 havonta benne van 10-15 percet, kétlem, hogy sokat ártana.

Az etetőszék pedig nem a hagyományos fajta, hogy ül benne a baba. Ez dönthető teljesen, újszülött szűkítő is van hozzá. Attól, mert reggel mondjuk beleteszem, amíg megreggelizek, kávézok, nem fog kevésbé kötődni hozzám. Én elhiszem, hogy vannak szuperanyukák, akik úgy élik az életüket, hogy 0-24 rajtuk van a baba. De nekem ez nem menne, szóval néha-néha pár percet kénytelen lesz nélkülem is meglenni, amíg elintézem a dolgomat itthon.

2016. nov. 5. 10:21
 40/43 anonim ***** válasza:
68%

Én sem hordoztam!

De tényleg nem értem, miért kell etetőszéket venni? Azaz miért kell 5 hónapra előre bevásárolni mindent? Tényleg nem fogtok kimozdulni a házból?

2016. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!