Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek erről hiányzik...

Szerintetek erről hiányzik valami? Vegyünk még valamit a pici születése előtt?

Figyelt kérdés

Eléggé last minute a kérdés, mert szerdán megszületik a babánk, de jobb később, mint soha ugye. :)

Itt a lista, ami szerint beszereztük a babaholmikat, szerintetek hiányzik valami?


Babaszoba:

-kiságy

-baldachin

-komód, szekrény

-szennyestartó

-pelenkatartó vödör (utántöltő hozzá)

-matrac

-2 vízhatlan lepedő

-4 db lepedő

-pihenőszék (újszülött szűkítő bele)

-zenélő körforgó

-rácsvédő

-pelenkázófeltét

-3 vékony takaró

-2 vastag takaró

-3 hálózsák

-játszószőnyeg

-3 ágyneműszett



Ápolás, fürdetés:

-4 csomag törlőkendő

-törlőkendő melegítő

-3 csomag pelenka

-sampon

-tusfürdő

-popsikrém, hintőpor

-testápoló

-babaolaj

-vízhőmérő

-kiskád

-szűkítő a kiskádhoz

-alkohol, géz

-vatta, fültisztító csomag

-mosópor, öblítő

- 2 hőmérő (homlok- és cumilázmérő)

-gyógyszerek

-gyógyszeradagoló

-orrszívó

-kisolló, körömcsipesz, körömreszelő



Séták, utazások:

-babakocsi, sportrésszel és mózeskosárral

-hordozó

-kenguru

-lábzsák

-pohártartó

-2 takaró

-esővédő

-téli, nyári szett

-napernyő

-pelenkázótáska

-autóba árnyékoló, babatükör



Etetések:

-25 db büfikendő

-cumisüveg melegítő

-1 doboz tápszer

-6 liter babavíz

-tápszeradagoló

-elektromos sterilizáló

-etetőszék

-babamérleg

-cumisüveg tartó

-cumisüveg tisztító kefe

-5 db 150 ml-es cumisüveg, 2 db 260 ml-es üveg



Egyéb:

-3 db cumi

-éjjeli fény

-bébiőr, légzésfigyelő

-pelenkára csíptethető légzésfigyelő

-szoptatós párna

-pár játék



2016. nov. 4. 15:45
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes beszerezni egy 2-es méretű pelenkacsomagot is rögtön a kezdésre.


Nekem egyedül a három kiló alatti babámnak volt jó a newborn méret.

Amelyik 3,5 vagy netén 4 kg fölött születik, annak egyből kell a 2-es, mert az újszülöttből minden kifolyik.


Ha meg mégis nagy a 2-es, akkor pár hét múlva lesz jó...

2016. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
90%
Bocsi, de tényleg nem értem, miért kérdezed meg félévente? Minimum háromszor fent van ez a kérdés, ezzel a lista struktúrával. Azt hiszed, ez jó alkalom provokációra? Hogy hű milyen sok pénzük van, vagy, hogy mi az, hogy valaki nem szoptat? Mert az utóbbit sose úgy fogalmazod meg az elején, hogy sajnos nem tudom majd szoptatni, hanem "tápszeres lesz", oszt annyi. Próbálom megérteni, miért invesztálsz ezekbe a kérdésekbe, de esküszöm nem értem... Már kíváncsi lettem, ki lehetsz? Van-e egyáltalán gyereked, vagy várod-e egyáltalán a babát? Vagy egy unatkozó 50-es pasi vagy? Akkor meg már kérdezhetnél provokatívabbat is. Csak erre telik?
2016. nov. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Hát ennyi negatív energiát, kommentet kismamáktól, gyerekes anyukáktól elrettentő olvasni. Mi lehet nálatok otthon, ami miatt nem tudtok normálisan kommentelni?

Világosan le lett írva, hogy NEM TERVEZIK a kenguru használatát. De nem zárkóznak el előle. Mi jogotok van elítélni emiatt a másikat?

Nem szoptathat (gyógyszer miatt). Na ezen mit nem lehet érteni? Mi jogotok van elítélni emiatt?

Van pénzük ilyen "felesleges" dolgokra, mint etetőszék, pihenőszék, játszószőnyeg. Ti halljátok magatokat, szerintetek ezek tényleg mind feleslegesek? Nyílván, akkor használja, amikor szükség lesz rá. Akármilyen hihetetlen az a gyerek nem lesz kevesebb a tiéteknél csak mert beleteszi a gyereket, amikor elmegy a wc-re vagy főz.

Amúgy meg ha megteheti, akkor miért ne vehetne a gyereknek felesleges dolgokat? A babára váráskor fontos lelki folyamatok mennek végbe. Ha őt ez nyugtatja meg, akkor nincs ezzel semmi gond.

Legyetek már kicsit megértőbbek.

2017. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!