Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sok negatív töltetű bölcsis...

A sok negatív töltetű bölcsis hozzászólás miatt elég rosszul érzem magam. Most akkor tényleg ennyire rossz anya lennék?

Figyelt kérdés

Fiam 15-16 hónapos lesz, amikor muszáj lesz neki bölcsibe menni. de én úgy látom rajta, hogy nem lesz gond. Szereti az embereket, a gyerekeket, a társaságot. A bölcsi is nagyon szép, igényes. A gondozónők közvetlenek és nagyon aranyosak.

Itt olvastam egy csomó bölcsis hozzászólást és a többség negatívan áll hozzá, és ez miatt most elég rosszul érzem magam. Lelkiismeret-furdalásom van és rossz anyának érzem magam. De mit kellene tennem, ha a család messze él, apa dolgozik, nevelőnő annyit kér, mint amennyi a fizetésem lenne és muszáj nekem is dolgozni, mert amink most van abból éppen csak megélünk. :(


2010. ápr. 28. 07:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
azért mert bölcsibe kell adnod te még nem vagy rossz anya ,sajnos sokan járunk ugyan ebbe a cipőbe! én nem adnék annyira a rossz tapasztalatokra hiszen nem egyformák a bölcsik!
2010. ápr. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy a mai bölcsik rosszabbak,mint a 20-30 évvel ezelőttiek. Akkor a legtöbb anyuka vitte a piciket bölcsibe már 4-5 hónapos korban is. A gyerekeknek használt,és az anyák sem voltak rosszak. Ma nem mindenki engedheti meg magának azt a luxust,hogy ne menjen dolgozni,ha lehetősége van rá. Azt pedig csak nagyon kevesen,hogy nevelőnőt fogadjanak. Ne törődj sznob,pénzes emberekkel.
2010. ápr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én az előző kérdésedhez nem szóltam. Ne foglalkozz a bántó emberekkel, nem azért mész dolgozni, mert nincs jobb dolgod. A mai világba amikor mindenki úszik az adósságba még 100ft is számít. Sokan ellenzik a bölcsiket, mert a picinek nehéz megszokni, hogy nem veled van, de ez az elválasztás az oviban is megtörténik. Egy ismerösőm ott dolgozik és meséli, hogy minden év elején 1 hét gyerek sírás, míg a gyerekek elfogadják ezt a helyzetet. Nem elszel rosszabb anya, dehogyis:-)Én is gondolkodom a bölcsin, ha a baba nagyobb lesz szerintem nekem is be kell adnom:-(Nálunk is lakáshitel, meg az állandó fizetni valók:-( de ez van mindenkinél:-)Egyszóval nyugodtan menj dolgozni és ne foglalkozz a beszólókkal:-)Sokszor azok is írnak ide akiknek nincs gyerekük vagy tinik(biztos viccesnek hiszik)

Gy

2010. ápr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Én könnyen beszélek, hogy dehogy adom bölcsibe, Isten ments, mert van miből felnevelni, ha sosem dolgoznék ,akkor is. De mivel nektek sajnos nincs elég keresetetek, egyáltalán nem csodálkozom, hogy nincs más megoldás. Amúgy semmi baja nem lesz, főleg ha kis ügyes, önálló kisprüntyi:) nyugodj meg és tedd, amit helyesnek látsz!
2010. ápr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
próbálj gondozónőt keresni,és ne bölcsit! nem tudom van-e erre lehetőséged,attól függ hol laksz,de tapasztalatból írom,így kell csinálni.egy gondozónő
2010. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

kedves utolsó.


A gondozónő kb annyit kér egy hónapra, mint a fizetésem. Így nem igazán éri meg elmennem dolgozni. A bölcsi meg kijön 10ezerből. Nem hiszem, hogy bárki is vigyáz mindenap a gyerekre 10 ezerért, de ha te tudsz ilyen személyt akkor írd meg az elérhetőségét.


Köszönöm mindenkinek a biztatást.

2010. ápr. 28. 08:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, sok hülye p..., van, ki osztja az észt, de te arttól, hogy bölcsibe adod, nem leszel rossz, sőt, a gyerekedért is teszed.

Én is beadom alányomat 2 évesen (már fel is vették, 13,5 hónapos), fiam is járt 21 hónapos korától.

Mert nem mindegy, hogy most a gyedem nettó 105 ezer forint (adójóváírással, 2 csp-vel) havonta.

A harmadik évben ez a fele sem lenne.

Akinek mindegy lenne, az fizeheti a kocsink törlesztőrészletét és itthon maradok:-))

2010. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ugyan már ne foglalkozz az ilyen primitív emberek véleményével! Ez pont olyan dolog, mint amikor valaki azért nem érzi magát jó anyának mert császárral szült, vagy tápszerrel eteti a babáját. Egyiket sem önszántából választja az ember, hanem adott a helyzet, amiből megpróbálja a legjobbat kihozni. És ettől még nagyon jó anya mindenki. A bölcsi sem választás kérdése. Ha egyszer az ember pénzből él, és vissza kell menni dolgozni, akkor ez van és kész. Egyébként ennek is van előnye. A baba találkozik a kortársaival, szokja a társaságot, játszhat velük egész nap.

Egyébként az én véleményem az, hogy aki azért megy vissza dolgozni, mert szereti, és nem anyagi kényszer miatt, azzal sincs semmi baj! Ettől még nagyon jó anya lehet az illető, ezekhez a dolgokhoz senkinek semmi köze, és mindenki úgy oldja meg az életét ahogy az neki jó. A babának is az a legjobb ha egy boldog és kiegyensúlyozott anyukája van, és hogy valaki mitől lesz az, az egyénenként teljesen változó.

2010. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha hobbiból adnád bölcsibe a babádat, hogy addig te fodrászhoz mehess és plázázhass, akkor lenne talán oka az embereknek megítélni. De ha a megélhetés végett teszed, akkor senkinek sincs joga ezért lehurrogni Téged.


Az én fiam 13 hós lesz, amikor bölcsibe megy. Hát mit mondjak, nem örülök neki, hisz ő lesz a legkisebb. Már nagyon gondolkozom, hogy mit tegyek...(októberben lesz akutális) Nekem még a terhességem során meg kellett mondanom mikor megyek majd vissza. 1 éves korát mondtam, mert örültem, hogy nem utáltak meg amiért 1 éves munkaviszonyomnál bejelentettem, hogy babát várok.

Most eldönthetem, hogy a szavamat tartom a béke kedvéért vagy a gyermek érdekeit nézem és vállalom az esetleges következményeit annak, hogy mégsem megyek vissza.

Nálunk nem kizárólag pénz kérdés, hanem inkább becsület.


A Te esetedben nem kérdés, hogy jól döntesz -szerintem.

2010. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hú, ezt nagyon bírom, mikor valaki megmondja, hogy "így KELL csinálni"! Főleg, hogy ő maga is leírja, hogy talán nincs is lehetősége a kérdezőnek... Kicsit azért gondolkozzatok már, mielőtt ennyire kiosztjátok a másikat!


A kérdésről az a véleményem, hogy természetesen nem vagy rossz anya. Mindenki a lehetőségeihez mérten a legjobbat próbálja nyújtani a gyermekének. Akkor sem lennél rossz anya, ha más okból döntenél így. Azt hiszem már egy másik ugyanilyen kérdésre is írtam, hogy más országokban (Európában) nem is maradnak otthon az anyák a gyerekekkel 4-6 hónapos koruk után... persze változó, de három évig sehol! ez csak Magyarországon olyan nagy kérdés, mert itt az emberek amúgy sem szeretnek dolgozni és így kihasználják az időt, hogy minél tovább otthon lehessenek. A másik, ha valaki annyira jó helyzetben van, hogy végleg háztartás beli marad. Természetesen ez sem elítélendő, ha megtehetném én is ezt választanám, mert - őszinte leszek - én sem szeretek dolgozni. Viszont nincs lehetőségem erre, úgyhogy valószínűleg az én babám is fog bölcsibe járni!

Mindenki maga dönt a saját belátása szeint, ahogy ő gondolja, hogy adott körülmények mellett mi a legjobb a gyereknek! Nem kell emiatt bűntudatot éreznie senkinek, másoknak pedig nincs joguk ítélkezni!

2010. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!