Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanács kellene. Hogy lehet...

Tanács kellene. Hogy lehet túlélni két kisgyerekkel segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Másfél éves a fiam a lányom egy hetes. Apuka itthon van még egy hétig aztán egyedül maradok velük. Egyenlőre nem látom a kiutat és félek h leszek el velük úgy h ne kapjak idegbajt. Félek h egyikre se lesz annyi időm energiám amennyit érdemelnének. Egyenlőre fejetlenségnek tűnnek a napok. A nap nagy részében a kicsit látom el még a nagyobb apával van. De mi lesz egyedül segítség nélkül????
2016. nov. 5. 18:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Picit kösd magadra, nagyot babakocsiba, vagy szülőkaros biciklire, és mehettek is.
2016. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%

Egyre jobb.

Szulokhoz koltozes?

2016. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Van saját házam nem a lakhatás a probléma. Hanem h h lehet bírni segitség nèlkül úgy h mindkèt gyereknek jó legyen?!
2016. nov. 5. 19:22
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Minek szültèl ha a férjeddel nem vagy jól és a segítséget se tudod megoldani?
2016. nov. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Itt a baba és ő semmiről nem tehet meg szeretem is így ezzel nem megyek sokra h minek szültem?! Terhesség alatt változott sokat az életünk.
2016. nov. 5. 19:28
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Hordozókendőt bármikor használhatsz. Kezdj karikassal, az egyszerű. Télen a legjobb ha van egy bő kabatod, ami alá befér a pici is kendővel együtt. Persze a feje legyen kint :)
2016. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
42%
Rendezni a ferjjel a dolgokat!
2016. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%

Jelen!

Először rettegtem hogyan fogok velük elmenni a boltba.

Mondjuk mi kocsival megyünk nem tudom nektek van e.

A bevásárlás közben nagyon jól elvoltak még megis lepődtem. Persze azóta volt 1-1 nagy hiszti de kezeltem.

Rendszer!

Fontos!

Ki eszik először.

Én hoztan a nagynak reggelit es még evett a nagy csináltam a kicsinek (tápszeres) eves kipipálva.

Főzés mi vagyis én főztem. Mindenki össznépien az udvarra. A nagy kinn játszott 2 percenként persze ránézten a kicsi meg benn velem a babakocsiba a konyhába.

Főzés kipipálva.

Alvás.

Na az nehéz ügy. Egyszerre altatni vagy ha van 2 szoba ha kidől valamelyik gyerek akkor át kell vinni hogy a másik ne ébressze fel. Nekem 70%-ban sikerül egyszerre altatnom őket.

Nálunk mindkét gyerek rossz alvó nappal!

Van hogy nem is alszanak.

Akkor kell b terv.

A nagynál nálam a mese!

Vagy rajzolás.

A kicsit mindenbe be kell vonni bár még nálatok elég kicsi. Mi már nagyok vagyunk.

Fürdés: először mindig a kicsit fürdettem mert ő hamarabb kész volt. A nagy utána ráér pancsolni.

Most hogy nagyobbak egyszerre fürdenek

Vannak nagyon nehéz napok mikor a sirás fog el hogy miért kellett ez nekem, de vannak nagyon jó napok is.

Nálunk még mindig kel a kicsi 8 hónapos. Már nagyon fárasztó felkelni éjszaka 2x, 3x. Szólj ha valami még érdekel szivesen segitek.

2016. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
65%

18as vagyok. A nagy akkor volt 1,5 eves mikor megszületett a kicsi.

Nekem is jöttek az "okosok" mikor megijedtem hogy fogom csinálni, de nem velük foglalkoztam.

Mindig egyedül megyünk vásárolni a nagy mindig kap valami finomságot úgy jobban viseli a nagybevásárlást.

A kicsi mg mindig bevásarlás előtt evett, de azért vittem magammal nehogy akkor akarjon éhen halni. Volt szörp nálam tea minden nehogy az legyen a baj hogy szomjas valamelyik és nincs nálam.

Terv!

Öltözés mondjuk mamához; először a nagy. Most a takony időbe a kabat megy utoljára de akor is a nagyra először. A kicsire kabát be az autósülésbe és mehetünk mert mama 10 kmre lakik. Akkor aztán 3x annyi szörpöt viszek, egy egésh csomag tápszert forralt vizet, kész ételt, mert olyankor egy fél napra megyünk.

Nagyon szeretik egymást nem szabad himestojásként kezelni a kicsit a nagy előtt. Nyugodtan érjen hozzá meg minden csak ugye nem szabad ütnk rángatni stb. De ez gondolom nyilvánvaló.

A figyelmed megoszlik. Csak lehet néha lelkiismeret furdalásod les mert te úgy érzed az egyik gyerekkel többet foglalkoztál. Legalábbis nekem igy szokott lenni. Engem mindig néznek ha megyek a boltba velük hogy egyedül az egyik kicsi a másik pici es sehol senki hogy segitsen. Ráadásul végig beszélem a bevásárlást mert a nagynak lekell kötni a figyelmét. Olyanok lettünk mint a cirkuszi kis bohócok.

Az otthonunk is olyan mint egy cirkusz masirozna át rajta miközben valaki lassan kinyir egy macskát. 😊 Na ne vedd szó szerint a macskaölést.

Azt mondtam a munkatársaimnak hogy ehhez képest amit dolgoztam mielőtt eljöttem szülési szabira vicc és soha úgy nem fáradtam el egy nap mint most.

2016. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
72%
Hidd el meglehet. Férjem kéthetente jön haza! 3 gyerekkel vagyok egyedül születése óta!!! Ráadásul nálunk program is van bőven. Hisz a nagyobb kisiskolás, különórák, a középsőnek sport. A kicsi meg pici. Nincs segítség, de nagy ház, háztartás van. Autó is. Korán kelek, későn fekszek, de megy minden flottul. Bele lehet jönni. Energia velünk együtt nő, ha nem hagyjuk, hogy az önsajnálat a fáradság elhatalmasodjon. Nekem itt 100 km-en belül még rokon sincs. Mondjuk mi tudtuk, így vágtunk az egészbe bele, szóval kb. nem is mernék panaszkodni, hisz mi teremtettük ezt a helyzetet. Ettől függetlenül szerintem a legnagyobb boldogság. Na, még nagyobb, amikor apa hazajön. Ő imádja a gyerekeket, szóval abban a 2-3 napban míg itthon van, kényeztetve vagyok, azzal, hogy gyakorlatilag mindent levesz a vállamról. Akkor pihenek, jobban mondva lazítok. És mindenki boldog!
2016. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!