Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babával hogy lehet...

Hasfájós babával hogy lehet túlélni?

Figyelt kérdés

2 hete fáj a pocakja a babámnak, folyamatosan próbálunk új tápszereket/gyógyszereket, amit az orvos javasol, egyelőre még nincs javulás. Napi 8-10-12 órát végigsír, ha tartogatom, akkor csak kicsit sír, ha leteszem, torka szakadtából, így inkább tartom. Bukós is, egyszer letettem, míg elszaladtam pisilni, és majdnem megfulladt. Azóta nem megyek WC-re sem, ha a férjem nincs itthon (vagy magamra kötöm a hordozóval, de akkor meg fáj a császár utáni hegem, csak fájdalomcsillapítóval bírom ki). Nagyon sajnálom a picit, sokszor már vele együtt sírok, úgy érzem nem bírom. Minden délelőtt sétálok vele 3-4 órát, mert a babakocsiban nem fáj annyira a hasa, tud pihenni. Én viszont majd összeesek. Férjem esténként átveszi, de így is csak napi 4-5 órát tudok aludni, részletekben. Éjjel is sokszor csak a karomban tud aludni a pici, vagy a csatos hordozóban. De ha abban magamra csatolom, akkor ülve tudok csak lenni, így sokszor ülve alszom.


Hogyan lehet ezt túlélni???


2016. máj. 13. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom, elobb utobb jobb lesz.. noveremeknel is ez volt egesz ejszaka felvaltva ringattak :(
2016. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Végig arra koncentrálsz, hogy ez sem tart örökké. Most rettentően hosszú ez az időszak, és nem nagyon vigasztal, de lesz még olyan, mikor elmúlik a hasfájósság, és vidám, jókedvű babád lesz neked is.

Az egyénfüggő, hogy mikor következik be, van akinek pár hét, van akinek fél év, de az biztos, hogy mire az egy évet betölti, addigra más sokkal-sokkal könnyebb lesz mindenkinek.

Az első egy év rettentő nehéz, főleg egy hasfájós babával, de mivel mindent megteszel, ami tőled telik, kapaszkodj abba, hogy nem tart örökké.


Espumisan gyöngyöket, szélcsövet, mindent kipróbáltatok? Tornáztatni, hogy tudjon pukizni?

Sokszor a védőnők jobb tanácsot tudnak adni ilyen estben, mint az orvosok, mert másképp közelítik meg a problémát. Ha még nem kerestétek fel (bár gondolom ezen túlvagytok), érdemes lenne.


Addig pedig kitartást kívánok!

2016. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

El sem tudom képzelni, milyen rossz lehet nektek. A mi babánk is hasfájós volt, de azért nem ennyire, órákig tartó sírás azért nem volt, de minket így is nagyon megviselt. Sok mindent kipróbáltunk, nekünk a colief csepp segített, próbáltad esetleg? Teljesen megszüntette a hasfájást, néha adtunk mellé infacolt is, ami magában nem sokat segített, de legalább a büfik könnyen jöttek mellette. Alvásra pedig apa lefeküdt a kanapén, baba a mellkasára, ém odatoltam az asztalt és így tudtam én is pihenni +kb 3 órát

Ritkán alkalmaztuk, apa kezdett nagyon rászokni. Esetleg vegyetek neki pihenőszéket,az rázza a fenekét, mint egy babakocsi

Hidd el, elmúlik

2016. máj. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom!Mintha magamról olvasnék...:S

Hogy lehet túl élni? Úgy, hogy nincs más választásod. :)

Az első 3 hónapban én is 3-4 órát aludtam éjszakánként(3-4x 1 órát :)), napközben nem tudtam. Sokszor én is sírtam a babával. Mondjuk én a 'baby blues'-ba is belecsúsztam...

Nekünk a Biogaia bevált. Meg nem szüntette a hasfájást, de elviselhetővé tette a napokat. Hordozd, amennyit csak bírod, ha úgy jobb! Nincs segítséged? Mozgósíts mindenkit. Már az is jó, ha van veled valaki, és nem egyedül kell lenned.

És fel a fejjel, el fog múlni! Gyosran telnek a hetek.

2016. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a sok-sok torna vált be, nem a cseppek. Egyszer láttam egy anyukát, hogy éppen csak mozgatta a kislánya lábait, hát az én tornám amellett brutálisnak tűnt volna. Pocakig felhúzott láb, körözés, nyomkodás, de legalább megkönnyebbült a bébim. :) Idő kérdése és elmúlik, addig kitartást!
2016. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért adj időt is a különféle szereknek, pár nap nem elég hogy használjon.

Nekünk a colief hozott javulást.

A picinek emeld meg az ágyát.

Hosszan büfiztesd és ne a válladra dobva, bukós babánál nem jó.

Ha nagyon durva, akkor nutriton anyatej- és tápszersűrítő kellhet.


Kitartást, (ez) elmúlik, mi is ezzel a gondolattal bírtuk ki.

2016. máj. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Kb 2,5-3 hónaposan enyhült, most múlt el 7,5 hónaposan! 6. hete eszi a Pregomint, orvos mondta, hogy ha tejallergia akkor 4-6 hét is lehet mire elmúlik a hasfájás.

Hogy lehet túlélni? Remél az ember. 3-4 hónaposan el szokott múlni, túlélés addig, max szalad a ház. Nagyon kimerítő. Semmire nem volt erőm az elején. Azt hittem sose lesz vége.

2016. máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elmult 4 honaposan a hasfajas majd egyenes aranyban a fogzas kezdodott...! Ez se jobb...
2016. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez megy nálunk is. 3 naposan kezdődött, most 2,5 hetes. Nem tudom hogy fogom kibírni, minden nap sírok én is. Teljesen kikészültem. Ma éjszaka 4 órán keresztül nem aludt vissza, végig görcsölt, hisztizett, semmi nem segített még a szélcső sem. Majd összeestem miközben ringattam, Szóval megértelek. Folyamatosan ordít, csapkod, rugdos stb. :( nekem is azt mondták hogy az idő segít majd, de félek hogy addig nem fogom bírni. Kitartás sorstárs
2016. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ugyan ebben a cipőben járok.


Nálunk annyival volt nehezebb hogy nagy súllyal született a picur és a kórházba nem kapott megfelelő tápszert, plusz a tejem se indult meg és egyébként se érdekelte a cicim. Mire itthon rájöttem hogy 4500 grammal született kisembernek nem elég 30-40 ml kaja, már totál kész volt és minden nap síró görcsök jöttek rám. Ehhez párosult a hasfeszülés, nehéz pukizás és a kicsi sírása. Ja és az vicc egyébként, hogy se a gyerekorvos, se a védőnő egy árva szóval se mondta hogy adjak többet a babának, mert kevés a bevitt hamika.


Anyukám eljött hozzám, addigra már totál feladtam mindent, csak sírtam és nem értettem hogy mi történik, hogy nekem miért ilyen nehéz. Csak abból állt ki a napom, hogy rimánkodtam, hogy egy picit aludjon a kicsi, majd míg ő aludt én zokogtam. Totál depressziós lettem!!! Szörnyű volt.


Anya elmondta, hogy masszírozzam a pocakját, tornáztassam és kaptam egy hasfájós pocakra való cseppeket. Nagyon sok mindent megtanított és most sokkal jobban érzem magam. Az elmúlt napokban voltak gyönyörű, nyugodt napok. Sajnos ma hazament és megint egy elég rázós napunk van, de már tudom kezelni. Igaz hogy nem könnyű és a sírás van rajtam néha, de nem hagyhatom el magam a baba miatt. Ráadásul ő is érzi ha kiborulok és az még jobban ártana.


Az biztos hogy én tápszer cserét is fogok kérni, hátha az javít valamit is.


Kitartás kívánok és írj nyugodtan, mert tudom milyen nehéz.

2016. máj. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!