Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válogatós lenne? Mit tegyek?

Válogatós lenne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

11 hetes a kisfiam.

Az első perctől tápszeres kiegészítést kellett neki adjak. Bepa Pro Ha Star-ot kap a mai napig. Nagyjából 7 hét után úgy döntött nem akarja a cicimet, még nagyjából 2 hétig tudtam neki adni nagyon kicsike lefejt anyatejet. De most már csak tápszer van és újonnan tea. Nagyjából egyébként 2 hete adtam neki először egy kis kamillát, most pedig édeskömény (babateát) iszik, de azt is eléggé hígan.

Viszont mostanában egyre többször előfordul, hogy nem kell neki a tápszer csak a tea... A tápszert kiköpi, elutasítja. Arra már rájöttünk, hogy melegen egyáltalán nem kell neki tápszer, maximum a langyos, de a legjobb a szobahőmérséklet. Egyébként a tápszerrel eddig nem volt, nem bukós, nem fáj a hasa. A kakija ugyan zöld, de az ugye tápszernél azt mondta a gyerekorvos hogy normális, és napi csak egy van. Van hogy esetleg kimarad egy nap, akkor lehet h fájlalja a pociját, de akkor kap kamilla teát, és minden rendben.

Mit tegyek, hogy rendesen egyen? Jobban ízlik neki a tea azért azt akarja? De akkor mit adjak egy közel 12 hetes babának?

Már előre félek, ha majd elkezdjük a hozzátáplálást mi lesz, ha megtapasztalja, hány íz van még körülötte. Mert jelenleg egy tortúra az etetés :/ A tea csak azért jött be a repertoárjába, hogy két étkezés között elteljen a nagyjából 3 óra. Mert előtte hajlamos volt arra, hogy 20 percenként 30akat evett. És először úgy is nézett ki hogy működik ez a taktika, de azóta vannak étkezések, amikor csak a tea, és már mindent kipróbáltunk. Kicseréltük a cumisüveg fejét, hogy akkor tea ízűbb lesz a tápszer. Felváltva adtuk neki a teát és a tápszert, de hát nem hülye a kis manó ^.^ (ami egyrészről azért büszkeséggel tölt el)

Segítsetek kérlek! Nektek volt hasonló problémátok? Mit tegyek, hogy egyen rendesen?


Köszönöm



2016. nov. 9. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tea nem kell, ha szomjas két evés között, kapjon vizet.
2016. nov. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kamilla csak kúraszerűen jó mert szárítja a gyomrot, az édeskömény meg puffaszt, felesleges tea ilyen pici babának, néha egy kis csipkebogyótea 4 hónapos kortól magas C vitamin tartalmával az jó, de ne minden nap.

Lehet fáj a hasa, sok a szele az édesköménytől , babáknak mert az emésztés étkezés közbe indul be ezért kér folyton enni.

Víz és tápszer, most másra nincs szüksége, esetleg próbálhattok hasfájás elleni tápszert ha gyakorta sír a pici.

2016. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem hasfájós. Étkezések között elég neki 2-3 korty tea, és azzal el van. A gond az, hogy mikor enni akarnék neki adni, akkor nem fogadja el a tápszert csak a teát.
2016. nov. 9. 12:42
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Leirtak egy paran, hogy ne itass a gyerekeddel teat, mert felesleges, de annyit er neked tanacsot adni, mint szarnak a pofon.
2016. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

1. mikor teát adtam neki azt a gyerekorvos ajánlotta...

2. szerinted már nem próbáltam, hogy nem adok neki??? próbáltam a vizet is azt is ha egyáltalán nincs tea... de már ismeri az ízét... de ezek szerint egyikőtök sem élt át hasonló problémát, akkor inkább tartsák meg a jó tanácsaikat maguknak... én olyanok véleményére lennék kíváncsi aki már tapasztalt ilyet...

2016. nov. 9. 13:17
 6/16 anonim ***** válasza:
Lehet nem az ízével van baja, hanem esetleg a tápszer sűrűbb, és azzal jobban kell dolgozni, hogy kijöjjön az üvegből, míg a tea szinte csak úgy a szájába folyik.
2016. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Az én lányom is pontosan ezt csinálta! Én is orvos javaslatára adtam neki kamilla teát pici cukorral, mert nehezen kakilt. Nem tudom mert azt nem írtad hogy te teszel e bele cukrot,ha igen próbáld meg mellőzni. És azt a 3 órát nem kell percre pontosan be tartani ha éhes lesz hidd el megissza a tápszert is.

A sok okossal meg ne foglakozz, nem is értem minek hiszik egyesek magukat hogy még egy orvos utasítását is felül bírálják.

2016. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat ^.^


egyáltalán nem ízesítem a teakát, sőt eléggé higítom is, kb egy deci egy filter, és azt szoktam felhígítani úgy hogy 2-3dl tea legyen belőle, amiből nem is fogy el egész nap az egész


és már azt is próbáltuk hogy lecseréljük az 1es cumi fejet 2esre, de nem használt :( akkor is csak a tea kellett



és tudom, hogy nem kell percre pontosan betartani a 3 órát, inkább csak iránymutatóként használom :D de ha arról van szó ugyanúgy megpróbálom odadni neki a tápszer, ha sír akkor is ha csak 2 és fél óra telt el, és nem is a tea az első amit adok, hanem helyette próbálok vele játszani, ha nem kéri a tápszert, hátha kicsivel később elfogadja, de nem... és ha teát kér akkor is csak azt akarja, ha 4 óra telt el


már arra gondoltam, hogy nem szereti a tápszert, csak hát ahhoz még kicsi, hogy ezeken kívül mást is adjak, ajánlották már nekem a gyümölcsleveket is, hogy azoknak legalább több tápértékük van mint a teának, de a gyümölcslevekkel azért még várnék

2016. nov. 9. 13:53
 9/16 anonim ***** válasza:
És ha teljesen elvennéd tőle pár napra a teát, csak vizet kapna helyette?
2016. nov. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Próbáljatok ki másik tapszert és pár napig mellozd a teát :) Nyugi nem fog szomjan halni :) Ne ess abba a hibába amibe én 😀2,5 évesen itta meg a vizet először a fiam, mert anyám szerint tea kellett a 3,5 hos babamnak.....Na mind1, próbálj neki vizet adni ha nagyon aggodsz, de az se baj ha pár napig csak tapszert kap :) Nincs éppen kánikula 😂
2016. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!