Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válogatós lenne? Mit tegyek?

Válogatós lenne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

11 hetes a kisfiam.

Az első perctől tápszeres kiegészítést kellett neki adjak. Bepa Pro Ha Star-ot kap a mai napig. Nagyjából 7 hét után úgy döntött nem akarja a cicimet, még nagyjából 2 hétig tudtam neki adni nagyon kicsike lefejt anyatejet. De most már csak tápszer van és újonnan tea. Nagyjából egyébként 2 hete adtam neki először egy kis kamillát, most pedig édeskömény (babateát) iszik, de azt is eléggé hígan.

Viszont mostanában egyre többször előfordul, hogy nem kell neki a tápszer csak a tea... A tápszert kiköpi, elutasítja. Arra már rájöttünk, hogy melegen egyáltalán nem kell neki tápszer, maximum a langyos, de a legjobb a szobahőmérséklet. Egyébként a tápszerrel eddig nem volt, nem bukós, nem fáj a hasa. A kakija ugyan zöld, de az ugye tápszernél azt mondta a gyerekorvos hogy normális, és napi csak egy van. Van hogy esetleg kimarad egy nap, akkor lehet h fájlalja a pociját, de akkor kap kamilla teát, és minden rendben.

Mit tegyek, hogy rendesen egyen? Jobban ízlik neki a tea azért azt akarja? De akkor mit adjak egy közel 12 hetes babának?

Már előre félek, ha majd elkezdjük a hozzátáplálást mi lesz, ha megtapasztalja, hány íz van még körülötte. Mert jelenleg egy tortúra az etetés :/ A tea csak azért jött be a repertoárjába, hogy két étkezés között elteljen a nagyjából 3 óra. Mert előtte hajlamos volt arra, hogy 20 percenként 30akat evett. És először úgy is nézett ki hogy működik ez a taktika, de azóta vannak étkezések, amikor csak a tea, és már mindent kipróbáltunk. Kicseréltük a cumisüveg fejét, hogy akkor tea ízűbb lesz a tápszer. Felváltva adtuk neki a teát és a tápszert, de hát nem hülye a kis manó ^.^ (ami egyrészről azért büszkeséggel tölt el)

Segítsetek kérlek! Nektek volt hasonló problémátok? Mit tegyek, hogy egyen rendesen?


Köszönöm



2016. nov. 9. 11:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

nem aggódok a kiszáradás miatt :) az a baj, hogy én nem adnám neki a teát csak tényleg két étkezés között, akkor is csak pár kortyot adok neki, csak van egy-két etetési szakasz, mikor hiába adnék neki tápszert abban a pillanatban h az első csepp a szájába landol visítani kezd, és hiába csinálok bármit addig visít amíg a teát meg nem kapja :/

én is gondoltam már arra h másik tápszer, de arra meg mindenki azt mondja, hogy örüljek hogy ez bevált ne kísérletezzek :/

2016. nov. 9. 18:15
 12/16 A kérdező kommentje:
jah igen olyan is van, hogy egész nap nem kell neki a tápszer mellé mást adnom, tök jól el van nélküle, még is este nem kell neki a tápszer
2016. nov. 9. 18:20
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint nem vált be még sem a tápszer, ha nem esti meg, kísérletezz csak tovább. Pl van a humana baby fit tápszer, ami banános. Próbáljátok ki azt. Annak nincs annyira borzasztó íze. Nyugodtan váltogasd csak a tápokat, lehet, hogy a mostanit egyszerűen csak megunta.
2016. nov. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
10es vagyok ismét. Én is a Humana Babyfit-et akartam ajánlani :) Vagy esetleg a Lactogen Harmony.
2016. nov. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Na kiderult h fogzani kezdett a kisdragam. Ezert etvagytalanabb es igenyli a tobb folyadekot.
2016. nov. 14. 20:47
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
Zseniális elme vagy
2016. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!