Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntejet mikortól adtok a...

Tehéntejet mikortól adtok a babátoknak vagy kisgyereketeknek?

Figyelt kérdés
Számtalan ellenvélemény áll fenn a tehéntejjel szemben. Emellett 30-as-40-es ismerőseimtől mást se hallok, hogy ők is adtak és adnak a gyereküknek baba koruk óta, sőt, ők is azon nőttek fel, miután nem volt anyucinak tejcsije. Megjegyzem, én magam is 5 hetes korom óta tehéntejet cumiztam. Nagyon drága a tápszer és én bizony néha adok neki forralt, zsíros tehéntejet és nagyon szereti. Miért érzem úgy, hogy már megint a fejünket akarját tömni a gyártók, hogy vedd meg a drága tápszert? Kiszámoltam, hogy kb. 20 étkezésnyi van egy dobozban, ami 1800 ft (legolcsóbb) és a tejből ugyanúgy 20 étkezésnyi mennyiség kerül 560 ft-ba! Azt mondják, túl sok dolgot tartalmaz és nagy mennyiségben a tehéntej, ezért nem megfelelő a gyereknek. Na de mi van velünk, akik konkrétan ezen nőttünk fel? Érveket és ellenérveket várok, jó sokat! Egy 24 éves anyuka, 8 hónapos babucival.
2010. ápr. 28. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Ezen az oldalon többnyire a tápszergyártóknak hívő anyukák írogatnak.

Én mindhárom gyerekem a régi módszer szerint etettem,és egyik sem lett allergiás semmire és egészségesek is. Az utcánkban 5 kisgyerekes család is van,közülük csak egy tápszerezi a babáját. A tejet és természetes ételeket fogyasztó babák 8-9 hónaposan már azt eszik,amit a szüleik. Van egy baba,aki most 9 hónapos és önállóan megy, a többi általában egyévesen már járt. A tápszeres baba most 13 hónapos,és most kezd csak felállni.Persze,lehet,hogy ez csak véletlen. A rendszerváltás óta lett divat nálunk a tápszer-mánia. Ekkor már a nyugati országokban is sokan visszatértek a hagyományos táplálkozásra. Kellet az új piac,és az anyukák beettése.

Ma már a kutatás sok pénzbe kerül,a kutatóknak szponzorokra van szüksége. A tápszergyárak nem támogatnak olyan kutatást,ami nem a tápszer nagyszerűségét hirdeti. És a vezető orvosokat is pénzelik a tápszergyárak. Több olyan cikket is olvastam,amit nyugdíjas kutatók írtak. Bevallották,hogy soha nem a saját véleményüket hozták nyivánosságra,csak azt amit a szponzor akart. Ha a saját véleményüket mondták volna el,akkor nemcsak kirúgták volna őket,de máshol sem kaptak volna állást. És a pénz azért nekik is fontosabb volt a lelkiismeretüknél.

Különben sem tudom megérteni,hogy miért lenne más egy mai baba emésztőrendszere ,mint a régi babáké,vagy azoké,akik most sem tápszereken élnek? És ha a tápszer olyan egészséges, és a baba szükségleteinek megfelelő,akkor hogyan lehetnek egyes babák allergiásak rá? Nem egyszer olvasom,hogy az X.ik tápszert próbálgatják,de egyiket sem bírja a baba.

A legszomorúbb az,hogy a tápszeres babák immunrendszere gyöngébb lesz,és az utódaiké még gyöngébb.

Biztosan az okosok ostobának neveznek majd,de én inkább hallgatok a tapasztalatokra és a józan eszemre,mint a tápszergyárakra.

2010. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17hónapos lesz jövő héten,de még nem kap tejet. Mildibé junior italt iszik. De nálunk van allergiás a családban. Szerintem ő még egy jó darabig nem is fog kapni.
2010. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát én nem hiszem,hogy egy hígított,forrázott tehéntej erősíti az immunrendszert.ugye ezt te sem gondolod komolyan első.Én nem vagyok tápszer mellett,de ellene sem.Én figyeltem a saját fiam szervezetét,mire hogyan reagál,és úgy adom neki a dolgokat.5 hónapig szopizot aztán tápszert kapott,de egy időben el is kezdtem a hozzátáplálást,amit elég hamar ki is tudtunk váltani.most 16 hónapos,tejitalt iszik,de muszáj mivel még a joghurtól is ment a hasa.Időnként kap tejből készült ételt,az is lazítja a székletét,így nem erőltetem a szervezetét,és nem teszem ki felesleges allergiának,tudom milyen.ha valóban lenne a mai tejben energia,vitamin,és immunerősítő anyag is akkor biztos sokan hamar áttérnének,de sajnos nem ezek a mai tapasztalatok.
2010. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14 hós a fiacskám még szopizik, de már iszunk tejet is. Boltit, nagyon szereti, semmi gondunk vele.
2010. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!Én nem a tápszergyáraknak hivő vagyok,ahogy az első írta,hanem dokinak.

Mi 12 hós koráig adtunk tápszert,aztán junior italt,majd 14 hósan tejet.

HA tehetném ,tovább azt kapná,de nem lehet,marad a tej.

Azért a régi tej,más mint most,és szerintem nem véletlen,hogy a dokik ezt szajkozzák.Szerintem ha teheted 1 éves korig húzd ki,hacsak kicsit is számít késöbb...

2010. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"A legszomorúbb az,hogy a tápszeres babák immunrendszere gyöngébb lesz,és az utódaiké még gyöngébb."

Írták itt...Az én lányom hós,és még nem volt BETEG!!!

JA,én is az voltam,33 éves vagyok.Soha komolyabb bajom nem volt,nem voltam beteges,kórházat szülésnél láttam elösször....

2010. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:15 hós,ez kimaradt :-)
2010. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az elsőtől már nem először olvasom ezeket, úgy látszik, hogy őt meg ezért pénzelik a Parmalattól vagy a Mizótól vagy akármelyik tejforgalmazótól. Ugye???? :P:P


Egy fiatal kutató írásait olvastam a neten, aki ebből írt egy tanulmányt.

- Tény, hogy az anyatejet a természet úgy alkotta meg, hogy egy pohárnyiban 5 mg mennyiségű nátrium van. Ehhez képest egy pohárnyi tehéntejben van 120 mg, ami 24-szeres mennyiség!!! Ha csak a felére hígítom, akkor is 12-szeres dózissal rombolom csecsemőm veséjét! És nem csak a benne lévő nátrium mennyisége káros, hanem a fehérjéé is!!!

- Tény, hogy a tápszerekben minden szükséges vitamin, ásványi anyag, és VAS van, és ennek felszívódásához feltétlenül szükséges folsav is. A tehéntejben vannak ilyenek?

- Tény, hogy ugyan a csecsemők bizonyos százalékánál ugyan, de bélvérzést okozhat a túl korai tehéntej bevezetése, ami ugyan szemmel nem látható, de súlyos vérszegénység kialakulásához vezethet.

- Tény, hogy a felnőttkori szív- és érrendszeri problémák kialakulásához is vezethet a túl korai tehéntej bevezetése.

- Tény, hogy azok a csecsemők, akik túl korán kapnak tehéntejet, sokkal nagyobb valószínűséggel lesznek allergiásak, és itt nem csak a tejfehérjére, hanem a pollenekre is kell gondolni.

- Az is tény, hogy régen feles tejet kaptak nagyon sokan (köztük én is - anyatej híján, tápszertől pedig sugárban hánytam), és én például tinikorom óta súlyos vashiányos vérszegény vagyok, amit nem tudnak kikezelni.

- Tény, hogy a tehéntejet a természet a kisborjúknak találta ki, nem a csecsemőknek.


Szerinted ezek után kérdés, hogy mikor fogok adni először kisfiamnak tejet? B.

2010. ápr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Vajon ezt a fiatal kutatót ki szponzorálja ?

És azok a 70-80 évesek akik,még ma is sok tejet isznak,egészségesek,dolgoznak a kertjükben megvizsgálta-e ?

Én nem hiszek semmilyen kutatónak.Az elmúlt 20 évben annyi ételről mondták,hogy egészségtelen ,rákkeltő stb, pár év múlva pedig ezek lettek a legegészségesebb ételek.

Kb ugyanez a helyzet a tejet ellenzőkkel is. Pár év múlva kiderítik,hogy anyatej helyett is jobb lesz a tehéntej.

2010. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha ekkora baromságot komolyan gondolsz, akkor te nem vagy normális, már megbocsáss.
2010. ápr. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!