Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntejet mikortól adtok a...

Tehéntejet mikortól adtok a babátoknak vagy kisgyereketeknek?

Figyelt kérdés
Számtalan ellenvélemény áll fenn a tehéntejjel szemben. Emellett 30-as-40-es ismerőseimtől mást se hallok, hogy ők is adtak és adnak a gyereküknek baba koruk óta, sőt, ők is azon nőttek fel, miután nem volt anyucinak tejcsije. Megjegyzem, én magam is 5 hetes korom óta tehéntejet cumiztam. Nagyon drága a tápszer és én bizony néha adok neki forralt, zsíros tehéntejet és nagyon szereti. Miért érzem úgy, hogy már megint a fejünket akarját tömni a gyártók, hogy vedd meg a drága tápszert? Kiszámoltam, hogy kb. 20 étkezésnyi van egy dobozban, ami 1800 ft (legolcsóbb) és a tejből ugyanúgy 20 étkezésnyi mennyiség kerül 560 ft-ba! Azt mondják, túl sok dolgot tartalmaz és nagy mennyiségben a tehéntej, ezért nem megfelelő a gyereknek. Na de mi van velünk, akik konkrétan ezen nőttünk fel? Érveket és ellenérveket várok, jó sokat! Egy 24 éves anyuka, 8 hónapos babucival.
2010. ápr. 28. 17:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

22:19 : ez az a tipikus rémtörténet, amivel tömik a fejünket, ezen gondolkodom, hogy bevegyem-e vagy nem. De valahogy a sorok között azt olvasom , hogy erőszakosan a tápszert részesítik előnyben. A bélvérzés meg sztem nevetséges. Akkor azt is lehetne írni, hogy a tápszer sugárba hányást okoz.


Én egyébként abszolút a 2 között állok, se a tápit nem ellenzem, sem a tejet. Amúgy meg termelői tejet kap(na), csak 1x kipróbáltuk, nem boltit.


Az első válaszoló, úgy, hogy tényleg nem húzok egyik kaja felé sem, de inkább meggyőzött, mint a 22:19. Valahogy ezek inkább ész érvek és nem erőszakos "fejtömések".


Különben én is nagyon félve adtam neki a tejet… De nagyon elgondolkodtat, hogy régen mi volt? Grizes tej. Nem tejpép meg tápszer. Akkor az öregek közül _mindenki_ bélvérzéses meg vashiányos? (megjegyzem, én vashiányos vagyok és 5 hetes korom óta tehéntejet ettem) De ha nappal tejet iszik, este meg tápit, akkor nem kell félni a vashiánytól, én úgy gondolom…


Amíg nem voltam gyesen, marketinggel foglalkoztam. Pont az egyik tápszergyártónak volt az egyik marketing tervje (nem emlékszem, hogy melyik lett végül érvénybe véve), hogy a tehéntej bociknak/kisborjúknak való és nem gyerekeknek. Lehet, hogy mégiscsak ez került a médiába? Mert ez a mondat eléggé ezt a kampányt juttatja eszembe.


Mellesleg tényleg más az összetétele. A nátrium tartalom nagyon-nagyon elgondolkodtató.

2010. ápr. 29. 08:54
 12/16 anonim ***** válasza:

Akkor csak higgyél neki nyugodtan, és add a babádnak a tehéntejet. Én nem fogom az enyémnek. Egyébként egy másik könyvben is, Az első 12 hónap címűben is ezeket az információkat olvasom, ami pedig nem egyetlen kiadás volt, nézz utána, hogy már mikor megjelent. Mindenki azt tesz, amit akar.

Egyébként a 67%-os válaszoló gyerekei már 6 hónaposan full azt ették, amit ők, felnőttek. De tény úgy nyugodtan, ahogy ő tanácsolta. B.

2010. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mármint hogy TÉGY úgy nyugodtan. Elgépeltem. B.
2010. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja, és azt a könyvet biztosan egyik tápszergyártó sem finanszírozza, hiszen abszolút szoptatás-párti (valószínűleg nem úgy, mint a 67%-os anyuka, aki szerint majd a tehéntejről ki fog derülni az is, hogy jobb, mint az anyatej).

De azoknak, akiknek nincs lehetőségük szoptatni, leírja a tápszer előnyeit, sőt, direkt külön erre, a tápszer helyetti tehéntej bevezetésére irányuló kérdésekre válaszol. B.

2010. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

"a tehéntejről ki fog derülni az is, hogy jobb, mint az anyatej). "

nem hiszem, hogy ezt komolyan gondolta. :)


egyébként meg ki kell, hogy ábrándítsalak, a mai világban ez is meg van pénzelve sajnos, hogy ki mit ír a könyvben, főleg, hogy ha táplálkozási tanácsadásról szól (nevezhetjük szponzornak). Kiadják a tápszergyártó cégek a szoptatási tanácsadót. Csak azért írják le, hogy szoptass ezerrel, mert valszeg megköveznék őket, ha egyből azzal indítanának, hogy tápszer. De ha már nincs anyatej, akkor persze, hogy tápszer, igazából szerintem a "szoptatási tanácsadók" azoknak az embereknek szólnak, akik nem is tudnak szoptatni. Meg lehet nézni,h hány oldal szól a szoptatásról és mennyi a tápszerről. Sajnos ismerem, hogyan etetik be az embereket!


Emellett még mindig nem bízom a tehéntejben, de nem hiszem, hogy hosszú távon "megölném" vagy megbetegíteném vele a gyerekemet, mint ahogy ezt mondják nagyon sokan.

2010. ápr. 29. 11:08
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ,ha ennyire megvan a véleményed,akkor felesleges megkérdezni.Csak egymásnak szítod az embereket...
2010. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!