Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek 8 hónapos...

Van itt olyan akinek 8 hónaposan is kancsalított a babája?

Figyelt kérdés
Mit mondott rá az orvos? Gyenge látó maradt? Holnap jelentkezünk be orvoshoz és nagyon félek... Sajnos eddig téves információkat kaptam, mindenki kiröhögött hogy túl reagálom gyerekorvostól kezdve a védőnőig, de nem hiszem hogy normális, hogy szinte folyamatosan így áll a szeme. :(
2016. nov. 13. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Pedig normalis , a legtobb baba kancsalit.

A helyzetet rontja ha a szemehez kozel,20 cm-en belul van pl. jatek rakva.

2016. nov. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm kislánya 2,5 éves borzasztóan "csúszkálnak" a szemei. Mind a kettő. A kislánynak pár hónapos kora óta szemüvege van és váltva minden nap tapasztják valamelyiket.

Azt mondták, hogyha így nem jön helyre ez a kancsalság, akkor meg fogják műttetni. De attól is tartanak, mert valaki mesélte nekik, hogy a műtét ha rosszul sikerül a szem rögzül egy ponton. De ettől függetlenül kockáztatni fognak, ha a szemüveg nem segít, mert a kislány borzasztóan kancsal és tompalátó is, bár azon úgy tudom a műtét nem segít, sőt semmi!

Viszont! Már nem kancsalít annyira a kislány, mint születése után, bár tényleg elég csúnyácskán tud nézni :(

Remélem, hogy minden rendben lesz veletek, több hasonló babát látok én is! Nálatok nem volt tompalátó a nagyszülők között. Mert nagyszülőkről öröklődik, ez a kislány is a nagyapjáról örökölte. A szülők mindig kimaradnak.

Majd meséld el, hogy mi volt!

2016. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha budapestiek vagytok, a SOTE gyerekszemészetét ajánlom melegen, ott felszerelt rendelő van szakértő és kedves orvosokkal.


A kancsalság egyáltalán nem vicc, minél hamarabb kerül a gyerek normális gyerekszemész kezeibe, annál jobb az esélye a gyógyulásra.


Én fél évesen vittem el a gyereket az sztk szemészetére, ott kiröhögtek, hogy mit akarok itt egy ekkora gyerekkel, nem is lehet megvizsgálni (wtf). Ezután sikerült rátalálni a sote gyerekszemészetére (nézz utána, lehet, hogy beutaló kell most már oda), ott érdekes minden volt kisbaba vizsgálatához.

2016. nov. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi volt ma a vizsgálaton?
2016. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Itt március végére kaptunk volna időpontot, úgyhogy nagyon szépen megköszöntem, hogy ilyen hamar fogadnak egy kisbabát, de nem jelentkezünk be. Más városban kaptunk jövőhétre időpontot, érdekes...
2016. nov. 17. 17:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem kancsal hála az égnek! Széles az orrnyerge ami miatt annak tünhetett. Megnyugodtam! :)
2016. nov. 24. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!