Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy szülés utáni...

Lehet, hogy szülés utáni depresszióm van?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a baba, de alig alszik nappal is keveset éjjel is. Én már teljesen ki vagyok merülve, sokszor semmi kedvem semmihez még van hogy a gyerekhez sem. Nagyon lefogytam és amióta megszületett csak még soványabb

vagyok, enni is nagyon keveset eszem. A gyerek apjával is sokat vitázunk, Ő próbál a kedvembe járni, de én semminek nem tudok már örülni. El is távolodtunk egymástól, de ez is miattam van.


2016. nov. 15. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy depresszió, csak fáradt vagy, és azt mindenki máshogy éli meg és kezeli.

Nem tudom, hogy apuka mennyit tud a babánál besegíteni vagy a háztartásba (főzés, takarítás), de jó lenne, ha besegítene, és ha egyszer-egyszer a nagyikra is lehetne számítani.


Nekem pl. nagy segítség volt, hogy pl. az egy hónapos gyerek mellett, amikor összeestem már a fáradságtól, és 3 hósan, amikor már annyira fájt a hátam a rossz szoptatós pozíciótól, emelgetéstől, hogy azt hittem kettétörik, akkor nagyon jól jött az, hogy a férjem megfőzött, és ritkán ugyan, de nagytakarítást csinált az anyám. (Különben nálunk nem volt nagyis segítség, mert messze laknak.)


A lényeg, hogy egyél és igyál rendesen, ha kell, vitamint is szedj, mert a tej viszi, energia meg neked is kell. Nehogy kórházba kerülj, mint én kiszáradással. Kitartás :)

2016. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyu csak hétvégén tud jönni, de akkor sem minden hétvégén. A gyerek apja sokat dolgozik, nagyon korán kell neki kelni ( fél 3 kor kel). Amúgy próbál segíteni.
2016. nov. 15. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:
hasonlóan voltam én is kérdező, borzalmas időszak volt, a mélypont az volt, mikor elkaptam a férjemtől egy hasmenéses vírust, ő egy nap alatt túl volt rajta, én 3 napig az életemért küzdöttem, valószínűleg a sok kialvatlanság, nem evés, idegeskedés miatt teljesen kikészültem, amikor jobban lettem és anyukám is kicsit gatyába rázott érzelmileg, szépen újra elkezdtem szedni a kismamavitamint, lett több tejem, ettől nyugodtabb lettem, amitől a kisfiam is, nem sírt annyit, mint korábban, mert ő is érezte rajtam a feszültsége, szépen lassan valahogy minden a helyére került, próbálj erőt venni magadon a pároddal szemben, tudom, hogy nehéz, nekem is az volt, nyugodj meg, minden rendben lesz, nagyon pici még a baba, és ez egy feszült időszak, de nem lesz semmi baj!
2016. nov. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerős. Én is így voltam, volt amikor csak a túlélésért küzdöttem.

Van pár kérdésem, hátha találunk valami megoldást:

Pocifájós? Meg tudod rendesen büfiztetni? Hogy szoktad altatni? Hány fok van alvásidőben? Hordozókendőt nem próbáltad?

2016. nov. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem csak akkor fáj a hasa ha nem tud kakilni, sajnos nemigazán tud. Mindent próbáltunk a tornát a has simogatás, egyszer kapott kicsi kamilla teát attól sikerült neki, utána pár napig nem volt gond. Most meg megint nem tud, vetünk neki Mecsek teát, de nem használ aludt egy jòt, de az lehet nem is attól volt, mert nagyon keveset alszik és csak lehet már kimerült. Amúgy tápszerrel pótolom az evést neki. Amúgy honnan tudom, hogy a hasa fáj ? Lehet hülye kérdés, de nekem első gyerek. 20-25fok között van alvás időben. Amúgy azt szokta csinálni nappal is este is amikor az ágyában van, hogy elkezd nyüglődik és amikor kivesszük akkor abba szokta hagyni és még mosolyog is. Büfizni nem mindig szokott, viszont sokat pukizik. Amikor alatatjuk vagy a kezünkben van vagy magától alszik el az ágyon és beteszem utána a kis ágyba, kivéve éjjel akkor megetettem és után vissza szoktam tenni és ott ülök amíg el nem alszik, mert ha ott hagyom szintén sírdogál. Amúgy mostanában már azt csinálom, hogy inkább kézben altatom mert akkor talán előbb visszaalszik. 6 után van hogy elalszik és éjfél körül kell fel, viszont akkor meg nem alszik rögtön vissza csak 1-2 óra múlva. Nem tudom sokszor, hogy keltsem-e fel vagy mit csináljak, hogy ébren maradjon? Vagy hagyjam aludni? Nem próbáltuk a hordozó kendőd.
2016. nov. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi 20-21 fokban altattuk, nagy melegben nem tudott aludni. Ha nem jött ki babámnak a büfi, akkor néha egy-egy percre hasra raktam, és úgy kipréselődött a levegő a pocijából.

Napközben feküdj mellé az ágyra, és aludj vele, nekem ez is segített a túlélésben. A hordozókendő, vagy mei tai nagyon hasznos, napközben, ha fent van a baba, akkor is tudsz ténykedni, enni stb.

Én is állandóan veszekedtem a párommal, mihelyt eltelt a pocifájós, sírós időszak visszanormailizálódtam.

2016. nov. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Köszönöm :)
2016. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jaj, azt kifelejtettem, hogy te se egyél olyan ételeket, amely puffaszt.
2016. nov. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!