Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszióm van?...

Szülés utáni depresszióm van? 2 hetes a babám, sokszor sírok, bár egyre ritkábban.

Figyelt kérdés
Nem érzem még a hatalmas boldogságot sem amit kellene. Félek hogy nem tudom ellátni, boldoggá tenni a babámat, hogy nem viszem majd eleget emberek közé, mert nem vagyok túl barátkozó típus amúgy sem. Persze örülök hogy van a babuci, de nem erre a lelkiállapotra számítottam. Csak a szülésre visszagondolva érzek valami csodálatot, amúgy nem. És bármilyen furcsa, a kórházban jobban éreztem magam, és jobban örültem az egésznek, mint itthon. Vajon ez a szülés utáni depi? Meddig tarthat? Párom támogat, de nem nagyon érti az ilyen dolgokat.
2008. okt. 29. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, mert mostmár egy kis élet felett is felelősséged van. Amikor nagyobb lesz, majd elmúlik, de nagyon fontos, hogy a párod támogasson. Sokan vagyunk-voltunk így ezzel. A felelősség, a fáradtság és még egy csomó oka van. A legtöbb édesanya nem tud az első gyereknek az első időkben... örülni. Emiatt ne legyen lelkiismeret-furdalásod, meg fog változni. Sajnos egy-két hónapnak el kell telnie. Amikor már kezd kinyílni számára is a világ, akkor meg fog változni.
2008. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Csak azt tudom mondani,hogy ne vagy egyedül.Nők ezrei érzik ezt sajnos szülés után.Ez a hormonok játéka.Ne izgulj emiatt,ahogy kitisztul a szervezeted el fg múlni.Ha gondolod beszélj orvossal,de sztem magától is helyre jön.Azt meg hogy érezned kellene a boldogságot arrol annyit,hogy sajna az elején kiszolgáló személyzet vagy szó szerint aki olyan mint egy robot.Nincs viszonzás a gondoskodásra,sőt még reklamál is a kis drága hogy valami nem jó,és emiatt nagyon szarul érzed magad.Ha tudsz valakivel beszélni(én is nagyon szívesen állok rendelkezésedre privátban)aki ugyanebben a cipőben járt javaslom tedd azt.Addig is próbálj nagyon sokat pihenni,levegőn lenni,és olyan dolgokat csinálni ami úgyérzed hogy jót tesz a lelkednek.Nagyon sok kitartást,és lelki békét kívánok neked,és jó egészséget a babának meg neked.
2008. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is benne voltam és tudom, sokat jelent az, ha van melletted valaki. Csakhogy valóban igaz, hogy a férfiak ezt "megunják". 1-2 hét és el fog múlni. Próbálj meg pihenni többet és azt tenni, ami NEKED jó. Kicsit figyelj magadra is, ez nem bűn. Egy nagy kád forró víz, egy kis kirándulás, sütés-főzés, stb....

Az előttem szólóhoz csatlakozok: ha szükséged van egy hasonló helyzetben tapasztalatot szerzett anyukára vagy csak egy "lelki kukára" (nem rossz értelemben!), akkor állok rendelkezésedre! Ha gondolod és szükséged van valakire, írj mailt privátra!

Üdv

10 hetes csaj anyukája

2008. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is sajna belekerültem ebbe a mackó kerékbe pedig 2. babámat szültem májsuban, és mégis, mikor haza jöttünk ahelyett h szét vettet volna a boldogság, folyamatosan gyomor remegésem volt és feszült voltam féltem a felelőségtől( pedig van már egy 17 éves belevaló nagyfiam), de aztán elkezdtem egyre jobban lenni. Elkezdtem imádni a szoptatást és ez a felülmúlhatatlan érzés hatalmába kerittet ,ahogy magamhoz szorittom a picike testét és ő rám néz , simogat az apró kis kezecskéjével, és tulajdonképpen nekem a babácska oldotta a depimet és átrendezödött bennem minden. Add át magadat ha tudod ennek a csodának és meglátod idővel benned is olyan érzéseket kelt, h repülni tudnál a föld felett. !!

Remélem tudtam neked valamiben segiteni, ha ez neked nem segit akkor figyelj magadra és azt tedd ami téged nagyon boldoggá tesz, és veled együtt a babácskád is átveszi tőled ezt a nyugalmat, békét, szeretettet!

Tiszta szívből kívánom h mielőbb magadra találj:)

sok sikert, és nagyon boldog babázást kívánok

üdv. 5 hós baba anyukája

2008. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kb. 5-6 hetig tartott ez a lelkiallapot, ami neked most van. A hormonok, a felelosseg, a kimerultseg mind-mind hozzajarul, hogy nem erzed most magad szaz szazalekban boldognak. De ne aggodj, ahogy a babad novekszik, a hormonok urulnek, es beall a napi rutinotok, sokkal jobban leszel es tiszta szivbol fogsz tudni orulni a picidnek. Nekem meg annyi maradt meg, hogy konnyebben elerzekenyulok meg mindig, de mar nem a szomorusag, vagy faradtsag miatt sirok, hanem az orom miatt, neha. :)

Az en kisfiam most 5 honapos.

Szia!

2008. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tényleg ne aggódj! Én is így voltam ezzel. Úgy gondoltam vége a világnak és soha nem tudok ugyanolyan boldog lenni mint annak előtte. Ma már nagyon csodálkozom, hogy hogy érezhettem mindezt. Fontos hogy tudd, ez a hormonok játéka és amellett hogy a párodat is felvilágosítod erről benned is tudatosúljon ez a dolog. Az ő segítsége " megértése mellett" sok- sok csokival hidd el hamar kilábalsz belőlle. Ne érdekeljen az alakod most úgy is a szoptatás a lényeg. Nekem a sok csoki és a férjem megnyugtató válla segített, ahol sokat sírdogáltam. De elmúlt és ma már a legboldogabb anyukának és feleségnek érzem magam a világon. Kívánom neked is mindezt és tudatosan figyelj a hangulatodra próbáld észrevenni a szép dolgokat is a fáradság mellett!! Jobb lesz hidd el nekem!!!
2008. okt. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok vigasztalást, máris jobban vagyok :) Nagy segítség, hogy megosztottátok velem a hasonló élményeiteket! Azért is fontos, mert ismerősök, barátok nem nagyon beszálnek ilyesmiről, mert szerintem még tabunak számít, sőt talán szégyellik is! Ezért jó hogy volt ez a lehetőség ahol névtelenül lehet erről beszélni. Remélem nálam is hamar elmúlik ez az állapot.
2008. okt. 31. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!