Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek hasonló típusú a...

Van akinek hasonló típusú a gyereke? Hogy nevelitek?

Figyelt kérdés
1,5 éves a fiam és egy eleven, örökmozgó. Elég akaratos, makacs tud lenni. Boltban sosem hisztizik, inkább otthon feszegeti a határokat. Akár többször is beprobálkozik egy húzással. Tud egyedül játszani, de imádja ha csatlakozunk. A játékok egy részét nem rendeltetésszerűen használja még (pl építőkocka, csak szétszórja) . Ha kérem, a karikákat ráteszi a rúdra, formabedobóba is pár darabot, de aztán otthagyja, nem érdeklik vagy lesöpri az asztalról. Kicsit úgy tűnik nekem mintha nem lenne tovább türelme, de lehet félreértettem. Ugyanakkor ha valami felkelti az érdeklődését avval elvan hosszabb ideig. Mesélnek neki szívesen, tanítgatnám, de ezek nem kötik le. Megy a babanyelv nagyon, de még nem beszél igazán. Mond értelmes szavakat, de úgy tűnik csak gyakorolja a szót és nem az adott dolog megnevezésére használja. Kicsit úgy tűnik még nem nőtt be a feje lágya, sok baba ilyenkor már "okosabb". Lassan erő típus? Akinek ilyen volt a babája milyen lett kisgyereknek? Köszönöm
2016. nov. 16. 11:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit elfelejtettem, hogy megérteti magát mindig, mutogat, ha nem ér el valamit jön hogy emeljem fel, akár a konyhából is kézenfogva vezet a polcig ha kell neki valami.
2016. nov. 16. 12:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Normális. Semmiben nem lóg ki.
2016. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Másfél évesen szerintem teljesen normális, amiket leírtál. Beszélni elkezdeni három éves korig "kell", az meg hogy nem rendeltetésszerűen játszik a játékokkal vagy hogy nem kötik le, általános ebben az életkorban. Örülj, hogy kreatív, hogy van olyasmi, ami 3 percnél tovább érdekli és hogy hajlandó néha magában is játszani - ez nem sok ekkora gyerekre jellemző. A hisztisség 2-3 éves kor között még lehet rosszabb, de drukkolj, hogy ne legyen.
2016. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Itt mindig olyanokat olvasok hogy 50 szavas aktív szókincs, kérésre odavisz mindent stb. A fiam direkt elfut a másik irányba ha kérem hogy adja oda ami nála van..

De ha valamit nem szabad és erélyesen rászólok, tudja es abbahagyja es fut el.

2016. nov. 16. 12:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne az itt olvasottakból indulj ki :D itt a gyerekek jelentős hányada 2 hónaposan már apa-anyát mondott, 7 hónaposan bilizett és egyévesen derivált.


Az én fiam másfélévesen szintén nem érdeklődött a rendeltetésszerű használat iránt, vagy csak kevés ideig kötötte le, pl formabedobó. De az elektromos narancsfacsarót bezzeg szédtszedte, összerakta (na nem áram alatt). Aggódtam pl, h miért nem épít tornyot kockából. AZtán rájöttem,h tud építeni, csak nem érdekli. Aztán aggódtam, h miért nem akar nagyon beszélni.


A nagy aggódás közben mostanra elmúlt kététves, rohamosan fejlődik a szókincse, hihetetlen dolgokat megjegyez és visszamond, autókkal, játékkonyhával, favonattal egyedül eljátszik, képes könyvet lapoz, elmondja, mit csinálnak a szereplők, kérésre végrehajt utasítást (kiviszi pl a szennyesbe a nadrágját, de a múltkor az apjának odavitte az ásványvizes flakont, mikor lisztes volt a kezem arrébb rakta a mobilomat, stb).


Szóval nem érdemes aggódni a te esetedben sem szerintem, pár hónap alatt nagyon durva változásokon tudnak keresztül menni :)

2016. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is másfél éves múlt, nagyon hasonlóan viselkedik, mint ahogy Te írod, de bennem nem merült fel, hogy bármiben is le lenne maradva :) Sőt, ő már bölcsődés, és azt látom, hogy a többi hasonló korú gyerek is ugyanezeket csinálnja.


Szerintem amiatt csalóka a dolog, hogy még nem beszélnek – néha könnyű elfelejteni, hogy ennek ellenére mennyi mindent megértenek, és mennyi minden jár a kis fejükben. A kisfiam néha nagyon meg tud lepni – múltkor például leültem mellé a kanapéra, és sóhajtottam egyet, hogy jaj, ma még takarítani is kell majd. Erre a fiam felállt, kiment az előszobába, behozott egy szivacsot, és elkezdett portörölni a nappaliban :) És még csomó ilyen példát tudok mondani.


Szerintem ne aggódj, lényeg, hogy vidám, örökmozgó, kíváncsi kisgyerek legyen, aztán 2 éves korukra szerintem csak ámulunk majd, hogy hova fejlődnek még :)

2016. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A gyerekek nem egyformák. Ezért van meghatározva a legtöbb dolog intervallumban, hogy mondjuk 3 éves korig kell hogy eljusson odáig stb. Ugyanis a gyerekek nem olvasták ezeket a könyveket, ők a saját tempójukban fejlődnek.

Ezek a meghatározott életkori jellemzők azért vannak kitalálva hogy időben észre lehessen venni ha valaki le van maradva és időben el lehessen kezdeni felzárkóztatni.

De a legtöbb szülő csak beparázik tőle, hogy a teljesen normális gyereke 1 nappal később csinált valamit esetleg. :)


Vidd kortársak közé, ott te is látod hogy hol tart és a ő is gyorsabban fog fejlődni.

Nyugodj meg, ha komolyabb probléma lesz az fel fog tűnni.

2016. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, kicsit megnyugodtam. Nemrég még azt is megkaptam miért nem tud már buborékot fújni.. Csak néztem. Kortársak között ő háromszor annyit mozog mint bármelyik. Lefutja bármelyiket. Nekem is volt már egy olyan eset amit soha nem fogok elfelejteni:van egy csillagokat kivetítő játék amit hármasban nézegetünk apával. Apa elővette hogy játszanak vele, erre kijött értem, kézen fogot és bevitt mert azt együtt szoktuk. Megkönnyeztem:)
2016. nov. 16. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!