Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hos baba nem nagyon szereti...

13 hos baba nem nagyon szereti a fogmosast. Ti hogyan csinaljatok ebben a korban? 8 fog van.

Figyelt kérdés
2016. nov. 19. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Ennyi idős koràra màr megszokta,szóval nem volt gondunk egyikkel sem sose.


De 2 fogkefès megoldàs? Adsz neki egyet te meg mosod neki rendesen. Ez be szokott jönni.

2016. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Ez nem szeretet kerdese. Berakom az ujjam a szajaba ( ahol nincs foga ) igy nem tudja becsukni es meg tudom mosni.
2016. nov. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Az én kisfiam is ennyi idős. Én a mai napig ölben tartom úgy mosom a fogát, akkor nyugton van. Bevallom, ha szükseges, úgy tartom a kezeit, hogy ne tudja eltolni a fogkefét. Én reggelente hagyom neki kicsit, hogy "mossa a saját fogát", elrágcsálja a fogkefét, legalább azóta hagyja a fogmosást. Persze korábban mindenképpen meg akarta vizsgálni mi lehet az azért nyúlt mindig érte csak ezzel nem hagyta a fogmosást. 9 fogú egyébként.
2016. nov. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
3-as vagyok, egyébként sokáig ujjra húzhatót használtunk azzal meg sose volt semmi gond, hagyta mint a kisangyal. Csak gondoltam nemrég, hogy szokja a gyermekfogkefét de arra meg túl kíváncsi.
2016. nov. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
2- esvagyok, ezt nehany hetig csinaltam igy azota megszokta es engedi
2016. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

háát kb ennyi idősen kezdtük bevezetni....beültettem a székbe fürdés után (még tejci előtt), és elénekeltük neki a fogmosódalt a kerekmesétől, közben pedig mostuk neki persze csak tiszta vízzel...aztán kb. 20 hónaposan előre hoztuk a tejet, mire már megszokta a dolgot, hogy fogmosás után ne legyen már tejivás. Tejivás után jött a fürdés közben mostam neki, énekeltem...aztán kb. 2 évesen már megkért hogy hadd csinálja ő, azóta a kezébe adom, kicsit sikálja, rágcsálja, persze még nem valódi fogmosás, de egyenlőre megteszi.

a fogorvos azt mondta, alapvetően 3-4 éves korig ennyi elég, hogy ismerkedik a fogkefével, mert a száj öntisztul. Esetleg Nenedentet tehetsz rá, azt nem baj ha lenyeli, de amíg köpni nem tud, nem kell másfogmosás.. és rágcsáljon sok répát almát, mert az kiszedi a lepedéket.

2016. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a szives valaszokat!
2016. nov. 19. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!