Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Vélemény? Tapasztalat?

Anyukák! Vélemény? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 6 hetes mult a kisfiam 5napja elkezdtuk a tapszerezest,tejcsi nincs 2 naponta tudok lefejni egy 60ml.Nekem kesz remalom ez a tapszerezes. A Beba HA pro START al kezdtuk,ettuk izlett is viszont 3 napig csak homerozessel ment a kaskizas a 4.nap vegre magatol jott annyira boldogsaggal toltott el. Voszont 2 napja megint elkezdte vissza bukni a kajcsit korabban is volt ilyen de megemeltem az ágyat ès abba maradt...most megint elojott :/ tegnap este ettunk letettem a kiságyba hozzá teszem 1 ora bufiztetes utan. Es nagyon mocorgott aztan a hátára fordult ugy szeret aludni is es gondolom ahogy jott volna vissza a kajcsi elkezdett hangosan kapkodni nyelni a levego utan 3x. Gyorsan felkaptam majd a kezembe is csinálta mèg párszor aztan abba maradt picit fuggolegesen a mellkhasomra fektettem es ugy elaludt aztan vártam 1 orat mert nagyon megijedtem majd letettem oldalara ugy aludni. Eldontottem h a Humana Baby Fitttet adom neki,annak ellenere h a vedono nem tanacsolta mert csak felpuffasztja a babákat.Ejszaka mar a Humana Baby Fittet adtam neki.viszont nem bufizik tole annyit mint eddig. Ez normalis? Felek ez vissza bukas szempontjabol jo lesz viszont a kaksi nem fog jonni.....Valakinek volt igy h emiatt levego utan kapkodott a babája? Annyira ketsegbe vagyok esve.....azt hagy ne mondjam mennyire magam alatt vagyok h nincs tejem. Es ezen a tapszerezesen kell aggodnom. Meg h a vissza bukasos dolog is vissza jott. Ti hogyan kezeltetek ezt akik hasonlo helyzetben vannak? Mi vált be? Amugy szerencsère nem hasfájos a KicsiFiam❤❤❤ ugyh sztem barmelyik tapszer jo lenne csak a kaksizason es a visszabukason mulik. orvos mondja mondja de konnyu ugy ezt tanulta es azt hiszi minden gyerek ugyanolyan. Ezert kerem a Ti velemenyeteket...Ti azert csak benne vagytok a babázásba vannak tapasztalaitok. Ne hari ha hosszura sikerult.
2016. nov. 19. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Tápszeres babákat ajánlott itatni két étkezés között sima vízzel vagy babateával, úgy könnyebben fog menni a kakilás is. A tápszer mindig ugyanolyan sűrű, az anyatej nem, ezért tápszer mellé kell külön a folyadék. HA így sem tud kakilni, akkor nézd meg a tápszerben van-e keményítő. Ha van akkor válts olyanra amiben nincs. A Milumilekben nem szokott lenni. A keményítő megfogja a székletüket.


A bukásra jó lehet a Nutriton sűrítő, gyógyszertárba lehet kapni. Egyébként ki fogja majd nőni, mást nem tehetsz, nem kell aggódni miatta. 8-10 hónapos korra legtöbbször megszűnik.

Ha van légzésfigyelőtök akkor altasd inkább hason ha hagyja. Párszor így is fog bukni, de nem áll fenn a fulladás veszélye mert nem kerül a cucc a légutakba hanem kifolyik, így nem fog köhögni. A hirtelen csecsemőhalál (SIDS) miatt mondják, hogy ne altassunk hason, de ritkább a SIDS, mint az, hogy bukik a baba, és a cucc a légcsövébe kerül. Ráadásul ott a légzésfigyelő. Akkor már inkább aludjon szegény nyugodtan hason, mint fulladozzon a bukástól.

2016. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg termek van a piacon. Nem erdemes egynel megallni.

A kislanyomnak is ugyanez volt a problemaja a Milumil HA1 optimatol.

Valtottunk nesle lactogen harmonyra es megoldodott minden. (Aztan kivettek a lactobacilust ebbol a tapszerbol, igy ismet valtani kellett,de akkor mar 10 hos volt, nem volt gond.)

Sajnos keves tapszer taralmaz lactobacilust. Pedig jo lenne. Csak az ilyen tapszerek nehezebben oldodnak, illetve romlekonyabbak.

Erdemes azert keresgelni hatha van masik lactos tapszer.ha nincs lehet venni kulon cseppet a sima tapszerhez.


Van direkt bukos babaknak valo tapszer is.


Probalkozzatok...

Nekunk sem akart mar a dokino masikat irni. De hatarozott voltam.


A Humana tapszerek dragabbak, de megbizhatoak.

Mi azt hasznaltuk utana.

2016. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Kljah es igen, igaza van az elsonek. Itasd sokat.

A tapszeres babak szomjasak.

2016. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

1-es vagyok. Igen a lactobacillus jó, de ha olyan éppen a tápszer amiben nincs, akkor javaslom a Biogaia cseppet. Az kifejezetten lactobacillust tartalmaz.


A baba szájába vagy a kész tápszerbe lehet cseppenteni.

2016. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

-Nem kell itatni pluszban a tápszerest. A tápszer ugyanúgy fedezi a folyadékigényét is.

-HA tápszerről 6 hetesen Baby Fitre váltani több, mint meredek. Első körben egy másik HA-t kéne.

-a Beba sokaknál okoz székrekedést. Milumil HA Start beválhat.

-bukásra AR tápszer, de csak a Bebából van HA/AR, ilyenkor a Nutriton segíthet.

2016. nov. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Kedves utolso. Miert ne lennenek a tapszeres babak szomjasak? Latott mar anyatejet es tapszert? Az egyij suru a masik nem. Latott mar anyatejes szekletet es tapszereset?


Ar tapszer pedig van Milumiles ben Beba ban es Humanaban is!!


Ha fogalma sincs rola, legalabb ne ugy irjon mintha az on velemenye lenne a holt biztos..

2016. nov. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
6, tanulj meg értőn olvasni, akkor kevésbé leszel hülye!
2016. nov. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miert lenne meredek? Nem ertem.....
2016. nov. 19. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!